Paraolimpiada w Tokio. Polacy zdobyli pierwszy medal

medale
ccahill/Getty Images
Polacy zdobyli pierwszy medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Marcin Polak i pilot Michał Ładosz wywalczyli brązowy krążek w kolarstwie torowym. Polacy ścigali się na dystansie 4000 metrów.

Polacy zdobyli brąz na Paraolimpiadzie w Tokio

Po zajęciu trzeciego miejsca w kwalifikacjach, w wyścigu o brązowy krążek biało-czerwoni rywalizowali z Francuzami, Alexandrem Lloverasem i jego pilotem Corentinem Ermenaultem. Polacy uzyskali czas 4.07,850, a tandem rywali 4.08,126.

W tej konkurencji w pierwszym dniu paraolimpijskiej rywalizacji zwyciężyli Holendrzy, Tristan Bangma i Patrick Bos (pilot), a po srebro sięgnęli Brytyjczycy Stephen Bate i Adam Duggleby.

Paraolimpiada w Tokio. Jak długo potrwa?

Paraolimpiada w japońskiej stolicy rozpoczęła się 24 sierpnia. Zawodnicy będą walczyć o medale do 5 września. Reprezentacja naszego kraju w Tokio liczy osiemdziesiąt dziewięć osób. Polacy starują w dwunastu dyscyplinach.