Newsy

Matrix 4 - kto zagra w nowym filmie? Znamy kolejne nazwisko

Newsy

Fot. non-exclusive / Getty Images

Matrix 4 - kto zagra w kontynuacji kultowej trylogii? Pojawiły się informacje, że do obsady "Matriksa 4" dołączył 34-letni Jonathan Groff. Plotki na temat realizacji kolejnej części Matrixa pojawiają się już od kilku lat. "Matrix 4" ma trafić do kin w 2022 r., jednak o fabule na razie nic nie wiadomo.

Matrix: kultowe dzieło science fiction

Film „Matrix” trafił na ekrany kin w 1999 r. Produkcja rodzeństwa Wachowski zrewolucjonizowała kino science fiction. w 2003 r powstały kolejne dwie części: Matrix: Reaktywacja oraz Matrix: Rewolucje. Od premiery ostatniej części trylogii minęło 16 lat. Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się informacje, że niebawem seria powróci na duży ekran. Scenarzystą nowego rozdziału w historii „Matriksa” został Zak Penn. Jest współtwórcą min „Avengers”, „X-Men” czy „Ready Player One”. Trylogia Matrix zarobiła w kinach ponad półtora miliarda dolarów, a pierwszy film z serii okazał się jednym z najbardziej wpływowych tytułów w historii kina.

Więcej:

Matrix 4: kto zagra w nowym filmie?

Główną rolę w nowej odsłonie Matrixa ma zagrać Michael B. Jordan, aktor znany m.in. z filmów Czarna Pantera czy Creed. Bardzo możliwe, że w Matrix 4 zobaczymy również Keanu Reevesa:

Jestem bardzo szczęśliwy, że siostry Wachowskie nie tylko robią „Matriksa”, ale poszerzają to, co wszyscy kochamy. A jeśli jest temu blisko do poziomu tego, co już zrobili, to jestem na każde ich skinienie. Jeśli spytają mnie o to, czy chcę zostać ich kaskaderem, to z chęcią zostanę dla nich potrącony przez samochód

Coraz więcej szczegółów na temat Matrixa 4

Fani powoli zaczynali tracić nadzieję, że film w ogóle zostanie nakręcony, ale jednak pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące obsady w Matrixie 4. Oprócz Keanu Reevesa w Matrix 4 zobaczymy także Carrie-Anne Moss, która powraca do swojej roli Trinity. Serwis Variety podaje, że jedną z głównych ról dostał Yahya Abdul-Mateen. Aktor, który jest znany z roli Black Manta w filmie Aquaman. W amerykańskich mediach pojawiły się także informacje, że w Matrix 4 ma zagrać także Michael B. Jordan znany z Czarnej Pantery, jednak jak nie ma żadnych oficjalnych potwierdzeń.

Neil Patrick Harris zagra w Matrix 4

Neil Patrick Harris zagra w najnowszym Matrixie 4. Aktor znany z ról: Barneya Stinsona w sitcomie "Jak poznałem waszą matkę" oraz Hrabiego Olafa z"Serii niefortunnych zdarzeń". Nie ma pewności, w jaka rolę wcieli się Neil Patrick Harris. W dalszym ciągu niewiele wiadomo o samym filmie. Pojawiają się spekulacje, że film rozegra się na dwóch płaszczyznach czasowych, a potwierdzeniem na to ma być fakt, że trwają poszukiwania aktorów, którzy wcieliliby się w młode wersje Neo i Morfeusza. Wiadomo, że operatorem będzie Lana Wachowski, co było zresztą warunkiem powrotu Keanu Reevesa do Matrixa.

Matrix 4: kiedy premiera?

Za reżyserię Matrixa 4 odpowiadać ma Lana Wachowski, podobno trwają właśnie ostatnie poprawki scenariusza, a zdjęcia do filmu mają się rozpocząć w Chicago. Niestety, na razie nic nie wiadomo na temat daty premiery filmu. Pojawiają się informacje, że prace nad filmem mają się rozpocząć na początku 2020 roku.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości