Gwiazdy

"Na bank się uda" - nowy film o spełnianiu marzeń w każdym wieku

Zobacz film: Z wizytą na planie filmu „Na bank się uda”. Źródło: Dzień Dobry TVN.

Gwiazdy

"Na bank się uda" - nowy film o spełnianiu marzeń w każdym wieku

Zobacz film: Z wizytą na planie filmu „Na bank się uda”. Źródło: Dzień Dobry TVN.

Film Szymona Jakubowskiego pt. "Na bank się uda" to coś więcej niż zwykła komedia kryminalna. Opowiada o napadzie na bank, ale nie tylko... Porusza różne tematy i problemy. Zaskakuje, a zarazem wzrusza. Bawi i skłania do refleksji.  

"Na bank się uda"

Film w reżyserii Szymona Jakubowskiego "Na bank się uda" opowiada o losach trzech starszych panów, którzy postanawiają napaść na bank. Mężczyźni dobrze przygotowują się do akcji, po czym włamują się do podziemnego sejfu. Czy ich napad się udał? Tego dowiedzą się widzowie dopiero po obejrzeniu filmu.

Zobacz także: Kultowe filmy lat 90. – zagraniczne i polskie hity, które warto sobie przypomnieć

Obsada filmowa

Tolek, "Chudy" i Eryk to główni bohaterowie filmu. W  ich rolę wcielili się: Adam Ferency (Tolek), Lech Dyblik ("Chudy") i Marian Dziędziel (Eryk). Staruszkowie łamią prawo i narażają swoje życie, a to wiąże się z ciekawą i pełną przygód historią.

Historia napadów na bank mimo tej naszej moralności i etyki ma w sobie niezaprzeczalny urok. Widzowie od kilkudziesięciu albo i setek lat, historie napadów na bank darzą pewną dawką romantyzmu i pobłażliwością.

- mówi Maciej Stuhr, filmowy prokurator. 

Okiem reżysera

Na ekranach kin emitowane były filmy o napadach, dlatego też twórca "Na bank się uda" staje przed dużym wyzwaniem. Musi stworzyć ekranizację, która będzie inna od tych znanych wcześniej. Katarzyna Olubińska - reporterka Dzień Dobry TVN, zapytała reżysera o to, jak narodził się pomysł na tego typu film. 

Usłyszałem parę lat temu historię, która wydarzyła się rzeczywiście: trzech dziadków napadło na bank gdzieś w Niemczech. Kiedy ich złapano i zapytano, dlaczego to zrobili, odpowiedź była jedna: chcieli poczuć, że żyją.

- mówi Szymon Jakubowski, reżyser filmu. 

Zobacz także: Superbohaterem Batmana był dziadek, a Cyborga - babcia ;)

Praca na planie filmowym

Przy tworzeniu komedii kryminalnej "Na bank się uda", jak przyznają sami aktorzy, panuje przyjazna atmosfera. Praca nie jest wyłącznie obowiązkiem, ale również wielką przyjemnością. 

Zabawa była cały czas, ponieważ tacy jesteśmy. Kiedy jest możliwość, to się bawimy, kiedy jest praca, to trzeba pracować i trzeba zagrać 

- komentuje Marian Dziędziel, filmowy Eryk. 

Premierę filmu "Na bank się uda" w reżyserii Szymona Jakubowskiego zaplanowano na czwartek, 15 sierpnia 2019 roku. 

Więcej:

  Co sądzisz o tym artykule?
  62
  7
  Wybrane dla Ciebie
  Komentarze
  4
  31.07.2019
  Iga
  Z tego co ja zrozumiałam to nie chodzi o to że sam napad na bank miałby być spełnieniem marzeń, ale raczej poczucie sprawczości, mocy w starszym wieku, kiedy coraz częściej niestety się je zatraca. Napad na bank chyba stanowi tutaj tylko pretekst do współpracy, i działania zespołowego i wzięcia życia w swoje ręce. Kate, a gdyby tak na to spojrzeć?
  31.07.2019
  Arek
  Bardzo mnie zainteresował ten scenariusz, i obsada jest niczego sobie :) Chętnie się wybiorę na to do kina
  31.07.2019
  Karol
  No proszę, tuzy polskiego kina w komedii kryminalnej. To może być dobre
  19.06.2019
  kate
  Film o spelnianiu marzen… Napad na bank spelnieniem marzen? Dziwne skojarzenia macie. Poza tym byl juz podobny film: Going in Style.
  Rozwiń wszystkie komentarzy