Newsy

W Polsce jest tylko jeden powiat bez zakażenia koronawirusem

Newsy

dowell/Getty Images

Powiat gołdapski w województwie warmińsko-mazurskim jest już jedynym w Polsce, w którym nie stwierdzono koronawirusa. Wcześniej na tej liście był również powiat drawski w zachodniopomorskim, ale tam w niedzielę stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia.

Polska - ostatni powiat bez koronawirusa

Od początku pandemii w Warmińsko-Mazurskim zakażonych koronawirusem zostały 623 osoby, a na Covid-19 zmarły trzy. We wtorek, 11 sierpnia zanotowano także kolejny, trzeci w regionie, zgon.

Zmarła osoba to mieszkanka powiatu piskiego. Miała ponad 80 lat, w ocenie lekarzy powodem jej śmierci był COVID-19

- poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Dodał, że zmarła była hospitalizowana przed dwie doby w szpitalu w Elblągu, skąd trafiła ze szpitala w Piszu.

W województwie od kilku dni notowane są rekordy potwierdzonych zakażeń, których głównymi ogniskami są wesela. Koronawirusa stwierdzono niedawno m.in. u gości weselnych, którzy bawili się w Bartoszycach i Działdowie. Przypadki zarażenia odnotowano również u mieszkańców Elbląga, którzy w ostatnim czasie wypoczywali na Mierzi Wiślanej.

Zakażenie koronawirusem wykryto także w ostatnich dniach wśród uczestników kolonii w powiecie olsztyńskim.

Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone. Kolonia została przez nas rozwiązana, a dzieci zostały skierowane na kwarantannę

- powiedział Dzisko i przyznał, że na kolonii wypoczywały dzieci z Warszawy i to w statystykach zachorowań woj. mazowieckiego są umieszczone te osoby.

Koronawirus w Polsce - dane na dzień 17 sierpnia

Nowe potwierdzone ostatniej doby przypadki zakażenia koronawirusem wykryto u osób z województw: mazowieckiego (150), małopolskiego (84), śląskiego (76), pomorskiego (52), łódzkiego (44), podkarpackiego (37), wielkopolskiego (30), kujawsko-pomorskiego (28), opolskiego (23), dolnośląskiego (17),zachodniopomorskiego (14), warmińsko-mazurskiego (11), świętokrzyskiego (10), lubuskiego (8), lubelskiego (6) i podlaskiego (5).

Resort przekazał też informację o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza osoba, która zmarła w wyniku choroby miała 29 lat (Gdańsk), a najstarsza 86 lat (Kraków). Równocześnie ministerstwo podało, że wszystkie zmarłe osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 57 279. Zmarło 1 885 z nich, a 39 359 osób wyzdrowiało.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

>>> Zobacz także:

1 września już za chwilę. Wirusolog o powrocie dzieci do szkół: "To nie jest dobry moment"

Czy szczepienie przeciwko gruźlicy chroni przed koronawirusem?

Powrót do szkół - są nowe rozporządzenia dotyczące nauczania w czasie epidemii

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP/gazeta.pl

Pozostałe wiadomości