Newsy

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Liczba niebezpiecznie rośnie

Newsy

Aktualizacja:
Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Padł nowy rekord - w sobotę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 843 osób. Najwięcej dodatnich próbek pochodziło z województw: śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego. Do tej pory zmarło 1,8 tys. osób.

Nowe przypadki zakażeń koronawirusem i kolejne ofiary

Resort informował w piątek o zakażeniu 809 osób; w czwartek o 726 nowych przypadkach, w środę o 640, we wtorek o 680, a w poniedziałek o 575.

Nowe potwierdzone ostatniej doby przypadki, o których w sobotę poinformował resort, wykryto u osób z województw: śląskiego (208), mazowieckiego (131), małopolskiego (124), wielkopolskiego (54), pomorskiego (53), podkarpackiego (44), dolnośląskiego (35), łódzkiego (31), warmińsko-mazurskiego (29), lubuskiego (25), kujawsko-pomorskiego (24), lubelskiego (22), zachodniopomorskiego (21), opolskiego (17), świętokrzyskiego (13), podlaskiego (12).

Ministerstwo przekazało, że zmarło 13 osób zakażonych koronawirusem w wieku od 59 do 89. Zgodny miały miejsce m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Tychach, Starachowicach i Sieradzu. Większość zmarłych osób miała, jak podało MZ, choroby współistniejące.

Wyniki mogą być wyższe

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 51 tys. 167 osób, z których 1,8 tys. zmarło.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił w piątek, że w najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych wzrostów potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Na antenie Polsat News przekazał, że ma to związek z wykonaniem 4,7 tys. wymazów w zakładach pracy w Małopolsce. Ich wyniki mają być raportowane w weekend.

W związku ze wzrostem zakażeń MZ wprowadziło restrykcje w 19 powiatach.

>>> Zobacz także:

Wytyczne dotyczące organizacji zajęć w wyższych szkołach. Niektóre uczelnie wydały już własne

Koronawirus a znane osoby. Którzy polscy sportowcy wygrali walkę z Covid-19?

Kiedy powrót do szkół? Minister edukacji podał termin

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości