Trendy modowe

Jaką biżuterię wybrać tego lata? Hitem sezonu są łańcuszki przy okularach i perły

Trendy modowe

Aktualizacja:

Dobór wakacyjnej biżuterii to nie jest wcale taka prosta sprawa. Jednak trendy w tym sezonie dają nam wiele możliwości. Możemy na chwilę zrezygnować z minimalizmu i ozdobić szyję, ręce, nogi, a nawet włosy.

Letnia biżuteria

Latem warto zadbać o dopełnienie swojej stylizacji odpowiednią biżuterią. Warto wiedzieć, co jest w trendach i, które modele można ze sobą łączyć.

- Hitem tego sezonu są oczywiście perły i łańcuchy. Tylko, że łańcuchy przybrały już troszkę inną formę, czyli są dodatkami do różnych elementów - powiedziała Joanna Bruzgo, ekspertka od biżuterii.

Perły można łączyć z kamieniami i elementami srebra. Bardzo mocnym trendem są łańcuchy z perłami lub bez, do okularów przeciwsłonecznych, a nawet tych korekcyjnych. Warto też bawić się modą i np. dopełnić spięte włosy biżuterią. Nie trzeba kupować specjalnych ozdób, wystarczy wykorzystać bransoletkę czy naszyjnik.

Jak łączyć latem biżuterię ze sobą

W tym sezonie nie warto bać się ilości. Biżuterię można łączyć kaskadowo, np. poprzez założenie naszyjników o różnych długościach i z różnych tworzyw, a nawet kolorów. Można na chwilę odrzucić minimalizm i zaszaleć, bo jak powiedziała nasza ekspertka, w tym sezonie trudno przesadzić z ilością błyskotek.

Pamiętajmy o biżuteryjnym klasyku, czyli bransoletce na nogę. Podkreśla ona opaleniznę i jest ciekawym elementem stylizacji. Warto jednak chronić pozłacaną i srebrną biżuterię przed słoną czy chlorowaną wodą.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości