Paznokcie

Abstrakcyjny french manicure to hit lata. Nowa odsłona klasycznej stylizacji paznokci

Paznokcie

svetikd

Klasyczny french manicure to ponadczasowy i bardzo uniwersalny sposób zdobienia paznokci. Decydują się na niego przede wszystkim zwolenniczki subtelnej elegancji i minimalizmu, jest także popularny wśród panien młodych. W tym sezonie znana technika stylizacji zyskuje zupełnie nowe oblicze. Modne paznokcie wciąż są niezwykle subtelne, jednak nietrudno zauważyć, że coś w ich wyglądzie uległo zmianie.

Tradycyjne zdobienie french manicure opiera się na wykorzystaniu lakierów w neutralnych kolorach, zatem jego popularność nie powinna nikogo dziwić. Tak pomalowane paznokcie idealnie sprawdzają się w każdej sytuacji. W pracy nie łamią nawet najbardziej wymagającego dress code'u, na randce zapewniają dłoniom zadbany wygląd, a podczas szalonej imprezy pasują do każdej stylizacji. Trendy podsuwają nam jednak oryginalne rozwiązania, które pozwalają od czasu do czasu urozmaicić wygląd naszych dłoni. W tym sezonie klasyczny french przybiera więc zupełnie inny charakter, choć wciąż pozostaje elegancki i bardzo uniwersalny.

Abstrakcyjny french manicure - oryginalne wzory

Dobrze wszystkim znany trend w stylizacji paznokci opiera się na pomalowaniu całej płytki paznokcia beżowym lub różowym lakierem oraz udekorowaniu jego końcówki białym lakierem. Jego abstrakcyjna wersja bazuje wprawdzie na tych samych kolorach, jednak wyróżnia ją zupełnie inna forma zdobienia. Biała i precyzyjnie wymalowana końcówka odchodzi w tym sezonie w zapomnienie, a zastępują ją wymyślne wzory do złudzenia przypominające morskie fale. Stylizacja sprawia wrażenie, jakby nasza dłoń nie mogła utrzymać pędzelka i stworzyła na płytce abstrakcyjne zawijasy. Tak wykonany manicure wciąż jest niezwykle delikatny i nie rzuca się nadmiernie w oczy.

Abstrakcyjny french manicure - gra kolorów

Latem warto eksperymentować z wyglądem paznokci, zwłaszcza jeśli wybieramy się na długo wyczekiwany urlop i znudziły nam się klasyczne kolory, które zwykle sprawdzają się w pracy. Bardziej odważna wersja modnego zdobienia zakłada wykorzystanie dowolnie wybranych kolorów lakierów. Na Instargramie znaleźć można wiele inspiracji, przedstawiających abstrakcyjny french manicure w różnych odcieniach. W sezonie wakacyjnym warto zdecydować się na przykład na dziewczęce pastele lub przyciągające wzrok intensywne neony. Takie zdobienie prezentuje się dobrze zarówno na długich, jak i na bardzo krótkich paznokciach, dlatego każda kobieta może skusić się na jego wypróbowanie.

Zobacz wideo: Paznokcie – trendy i kolory na lato

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości