Moda i Uroda

Impreza na bogato. Ile zapłacisz za zabawę karnawałową?

Moda i Uroda

Aktualizacja:

Fryzjer, kosmetyczka, stroje, zabawa w klubie. Sprawdź, ile będzie cię kosztować karnawałowa impreza. W tym roku mamy 51 dni, w tym siedem weekendów, podczas którym możemy zaszaleć.

Tegoroczny karnawał potrwa od 6. stycznia do 25. lutego. Wraz z dziennikarką TVN24 BIS, Kamilą Rachwalską sprawdziliśmy, jakie kwoty przeznaczymy na tegoroczne zabawy karnawałowe.

Przede wszystkim przygotujmy się na dobrą zabawę

- zachęciła Kamilą Rachwalską, zanim zaczęła wyliczać koszty karnawału.

Karnawałowe imprezy

Najprostszą i najtańszą opcją, którą ma przed sobą amator karnawałowych przyjemności jest wyjście do klubu. Koszt wstępu zaczyna się od 10 zł, przy czym za drinki i przekąski oferowane w barze musimy zapłacić oddzielnie. W przypadku prywatnych loży w klubach czy restauracjach mowa już o zadatku w wysokości przynajmniej 200 zł. Ceny mogą iść w górę w zależności od charakteru lokalu oraz tego, w którym mieście się znajduje. Najwyższe ceny oferują restauracje w Warszawie i mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Warto jednak zaznaczyć, że wpłacone pieniądze można na ogół wykorzystać później przy zamawianiu alkoholu.

Świetną alternatywą są lokalne imprezy, organizowane przez członków danej społeczności. Zabawy tego typu cieszą się szczególną popularnością w mniejszych miejscowościach i wsiach.

Są imprezy organizowane przez koła gospodyń wiejskich. Panie same przygotowują posiłki, można przyjść i spróbować. Wszystko jest pyszne!

- przekonuje dziennikarka TVN24 BIS.

Ich ceny są o wiele atrakcyjniejsze ze względu na to, że często wspierane są przez ośrodki kultury. Zabawy odbywają się w szkołach, remizach, klubach seniora, salach sportowych, czy w ośrodkach kultury. W cenę wliczone są zwykle napoje, poczęstunek i muzyka, więc goście nie muszą się o nic więcej martwić.

Ile kosztuje bal karnawałowy?

  • Wejście do klubu: od 10 zł do 3600 zł
  • Dom kultury, remiza: od 60 zł do 130zł
  • Hotel, restauracja: od 125 zł do 325 zł + cena noclegu
  • Bale charytatywne: od 95 zł do 200 zł
  • Koncerty karnawałowe: od 70 zł do 150 zł

Inne atrakcje:

  • Góralski kulig karnawałowy: 110 zł
  • Górska biesiada: 790 zł od osoby za 4 dni
  • Karnawał w SPA lub saunarium: od 140 zł do 800 zł

Ile kosztuje karnawałowa stylizacja?

Koszty karnawałowej metamorfozy zależą od tego, na co się decydujemy i gdzie się wybierzemy. Ceny mogą różnić się również w zależności od tego, w jakim mieście mieszkamy i do jakiego salonu pójdziemy. Makijaż z fryzurą może kosztować od 100 zł do nawet 500 zł. Za zabiegi na paznokciach zapłacimy w granicach 50-200 zł.

Trwające właśnie wyprzedaże są idealną okazją do kupienia kreacji karnawałowej. Bardziej ekonomiczną opcją są serwisy wymiankowe, wypożyczalnie czy sklepy z używaną odzieżą. W zależności od tego, na co się zdecydujemy, zapłacimy od około 35 zł do nawet kilkuset.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Karnawałowe przekąski – najlepsze przepisy od Kasi Bukowskiej

Błysk, błysk, błysk, czyli makijażowe tricki na hipnotyzujące spojrzenie

Podoba ci się dekolt Kim Kardashian? Nasza ekspertka radzi, jak wymodelować biust bez stanika

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości