Horoskop

Kto urodził się w Chińskim Roku Szczura? Jakie cechy charakteru ma chiński Szczur?

Horoskop

Aktualizacja:
chiński symbol szczura

Chiński Nowy Rok jest w innym czasie niż nasz. Inne są też znaki zodiaku. Jednym z nich jest Szczur. Z czym wiąże się znak Szczura? Kim są osoby, które są według kalendarza chińskim Szczurem?

Szczur to pierwszy znak zodiaku w chińskim horoskopie. Być może właśnie w tym należy dopatrywać się przyczyny silnych zdolności przywódczych u osób urodzonych w Chińskim Roku Szczura. Zdając sobie sprawę z tego, jakie Szczurom są przypisywane znaczenia , można tak pokierować swoim życiem, by odnieść w nim jak największe sukcesy na różnych płaszczyznach. Szczur nie potrafi się powstrzymać przed ingerencją w coś, co go interesuje, niezależnie, czy to dotyczy jego, czy kogoś innego. Doskonale radzi sobie z problemami. Co jeszcze skrywa chiński znak zodiaku Szczur?

Kto urodził się w Roku Szczura?

Szczur w horoskopie chińskim dotyczy osób urodzonych w latach 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996 i 2008. Kolejny Rok Szczura będzie w 2020. Warto pamiętać, że w chińskim horoskopie Nowy Rok przypada w innym terminie, więc określając, czy naszym znakiem zodiaku jest Szczur chiński , warto sprawdzić dokładne daty.

Szczur – osobowość urodzonych w Roku Szczura

Poza wspomnianymi wysoko rozwiniętymi zdolnościami przywódczymi, Szczur w horoskopie chińskim wiąże się z wieloma innymi cechami osobowościowymi. Przede wszystkim Szczur wyróżnia się doskonałą spostrzegawczością i ciekawością świata. Osoba, którą opiekuje się chiński Szczur lubi być w centrum i zawsze pierwsza dowiaduje się o najnowszych wydarzeniach. Wśród jego cech jest potrzeba ciągłej aktywności i mierzenia się z przeciwnościami losu. Ktoś spod znaku zodiaku Szczura nie znosi spokoju, źle się czuje z nudą i stagnacją. Rutyna, powtarzalność i codzienne obowiązki to coś, od czego każdy Szczur ucieka.

Zalety i wady Szczura

Wśród zalet typowych dla Szczura wymienia się atrakcyjność, szczerość, inteligencję, spostrzegawczość, spokój i zmysłowość. Jest do tego przedsiębiorczy, oszczędny i wie, jak wykorzystać okazję, by zarobić. Największe wady obserwowane u Szczura to manipulowanie innymi, upór, skąpstwo, despotyzm i złośliwość. Często osoby spod znaku zodiaku Szczura mają na swoim punkcie obsesję.

Na liście najważniejszych zalet, jakie posiada chiński Szczur , jest wysoki poziom inteligencji i szczerość. Łatwo wyłapuje i korzysta z nadarzających się okazji. Uznając, że kontakt z daną osobą będzie dla Szczura korzystny, jest wyjątkowo uprzejmy. Przez wyrachowanie, tuż po osiągnięciu zamierzonego celu, komplementy i życzliwość mogą się skończyć.

Kontakty z ludźmi spod znaku szczura

Jedną z cech, które posiadają wszystkie Szczury są wysokie wymagania względem innych. Ta zawziętość przekłada się na trudną współpracę. Aby zadowolić osobę o takim charakterze, trzeba dawać z siebie wszystko. Jeśli chiński Szczur nie jest usatysfakcjonowany, bez oporów i troski o uczucia drugiej osoby powie, co o niej myśli. Szczur lubi krytykować.

Chiński Szczur a sfera zawodowa

Znak Szczura wiąże się też z pogonią za wpływami. Szczur uwielbia być najlepszy. W miarę możliwości czyni wszystko, by zawsze robić duże wrażenie. Niemal całe życie Szczura chińskiego jest podporządkowane pracy i pięciu się po szczeblach kariery. Wymagania, jakie stawia sobie i innym oraz jego determinacja nie pozwalają poddać się przeciwnościom. Często o swojej zawodowej przyszłości Szczur myśli już w dzieciństwie. Osoby spod znaku Szczura lubią otaczać się pieniędzmi i je wydawać. Czują się z tym dobrze, zwłaszcza jeśli przy okazji mogą się przed kimś pochwalić.

Szczur chiński w rodzinie i miłości

Kalendarz chiński mówi, że Szczur często ma niemalże hipnotyzującą osobowość, potrafi oczarować i wzbudzić pożądanie. Zawsze robi to celowo i widzi, jak ktoś ulega jego urokowi. Jednocześnie ma duszę romantyka i ceni chwile spędzone z ukochaną osobą. Szczur dostarcza w związku wielu wrażeń, choć pożycie z nim jest trudne. Wiążąc się z osobą spod znaku Szczura , trzeba się liczyć z tym, że będzie zaborcza i nieco agresywna. Ponieważ Szczury są wyjątkowo namiętnym znakiem zodiaku , seks w ich związkach jest bardzo ważny. Charakterystyczna jest otwartość na nowości i eksperymenty. Spokojne i rodzinne życie nie są dla Szczura atrakcyjne, potrzebuje od życia więcej wrażeń, a rutyna powoli wysysa z niego soki. Jednak jest oddany swoim najbliższym i poświęca im dużo uwagi.

Szczur – zdrowie

Szczur jest znakiem zodiaku, który jest w ciągłym ruchu. Jego aktywny tryb życia pozwala na zachowanie dobrej kondycji, a tym samym na unikanie chorób. W obliczu nerwowych sytuacji i długotrwałego stresu, Szczur powinien wziąć pod uwagę wycieczkę, która pozwoli mu się zrelaksować. To, z czym najczęściej borykają się osoby spod znaku chińskiego Szczura to problemy skórne i z układem oddechowym.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości