Horoskop

Co mówi sennik o pomidorach? Symbolika warzywa w snach

Horoskop

Aktualizacja:
Pomidory na stole
Fot. istetiana / Getty Images

Śniąc o pomidorach, niewiele osób domyśla się, że to niepozorne warzywo może być zapowiedzią zbliżających się w życiu zmian. Mało kto zastanawia się nad znaczeniem takiego marzenia sennego. Wbrew pozorom jednak pomidory stanowią bardzo wymowny symbol, warto dowiedzieć się, co on oznacza.

Według wielu senników pomidory są dobrym znakiem, a więc fantazje na ich temat to powód do radości. Stanowią także silny symbol, bo oznaczają dojrzałość, ale także często odnoszą się do uczuć czy nawet sfery erotycznej. Mogą jednak zwiastować również kłopoty w pewnych kwestiach.

Sennik: pomidory i ich symbolika

Pomidor to jedno z najpopularniejszych warzyw. Ma wyjątkowy smak, a do tego jest pełne wartości odżywczych i znajduje szerokie zastosowanie w kuchni. Kochają je zarówno dorośli, jak i dzieci. W świadomości wielu osób budzi zatem tylko pozytywne skojarzenia. Nie inaczej jest w sennikach. Pomidor zazwyczaj zwiastuje pomyślność, choć istnieją małe wyjątki od tej reguły. Osobie śniącej o tym warzywie zadowolenie i satysfakcję może przynieść nie tylko ścieżka kariery, ale także bliska relacja z kimś innym. Pomidor bywa także zapowiedzią gotowości do założenia rodziny, bo symbolizuje dojrzałość emocjonalną. Można więc powiedzieć, że ten, kto widzi pomidora w swoich marzeniach sennych, jest prawdziwym szczęściarzem, bo w jego życiu zapowiada się bardzo dobry okres i czas pozytywnych zmian.

Piękny, czerwony kolor pomidorów kojarzy się z miłością. To tłumaczy, dlaczego sadzenie pomidorów w śnie oznacza często wybuch gorącego, płomiennego uczucia, które może przynieść szczęście i prawdziwe spełnienie. Czasami jednak zwiastuje romans, przygodę erotyczną lub rychłe pojawienie się na horyzoncie jakiejś nowej znajomości, która może przerodzić się w stały związek. Niektóre senniki interpretują taki sen również jako przepowiednię uczucia, które dopiero nieśmiało kiełkuje, ale przy odrobinie starań może mieć szansę na owocne rozwiązanie. Sen o pomidorach symbolizuje więc nadchodzącą miłość. Warto zatem mieć oczy szeroko otwarte i baczniej przyglądać się otoczeniu. Być może niebawem pojawi się w nim ktoś warty uwagi, ktoś, z kim związek ma szansę na przetrwanie. Dobrze otworzyć się na nowe doświadczenia i ludzi, by nie przeoczyć kogoś wyjątkowego na swojej drodze.

Dobrą wróżbą dla obecnego lub przyszłego związku jest natomiast sen, w którym pojawia się częstowanie innych pomidorami. Oznacza to spełnienie w miłości i zapowiedź beztroskiego życia. Grządka z pomidorami zaś zwiastuje szczęśliwe życie rodzinne, domowy spokój i harmonię.

Czerwony pomidor w senniku oznacza miłość i dojrzałość. Zapowiada powodzenie w sprawach sercowych, może być nawet zwiastunem macierzyństwa czy ojcostwa. Często symbolizuje również potrzebę posiadania potomstwa.

W senniku jedzenie pomidorów wskazuje na dobre zdrowie. Sen taki może także mówić o tym, że podjęcie pewnych decyzji lub przedsięwzięć zakończy się sukcesem. Symbolizuje również umiejętność pokonywania przeszkód.

Dojrzałe pomidory zaś to znak, że czekają na kogoś dobre nowiny, które odmienią jego los na lepszy. Taki sen może również wskazywać na powodzenie w pracy lub pomyślne rozwiązanie jakiegoś problemu.

W wielu sennikach krojenie pomidorów zapowiada z kolei wzrost sił witalnych. Osoba, która doświadcza fantazji tego typu, może spodziewać się dobrego samopoczucia i nienagannej kondycji. Podobne znaczenie ma sen o przyrządzaniu sosu z pomidorów.

Pomidory w senniku – negatywne przesłanie

Co ciekawe, mimo iż w większości senników pomidory są dobrą wróżbą przepowiadającą pomyślność i szczęście, według niektórych interpretacji ich symbolika może być również niezbyt korzystna. Niektóre źródła podają nawet, że sen o takim warzywie jest znakiem wstydu i upokorzenia. Kiedy jeszcze pomidory źle wróżą?

Zrywanie pomidorów zapowiada wzrost aktywności seksualnej lub nawet realizację jakiejś dotąd skrywanej fantazji erotycznej. W innej interpretacji jednak może oznaczać wyjście na jaw jakiegoś romansu lub negatywne losy takiego sekretnego związku. Sen taki powinien więc dać do myślenia osobom, które prowadzą podwójne życie, skrzętnie ukrywając swe uczucia do kogoś innego niż dotychczasowy partner. Inna interpretacja mówi o tym, że sen o zrywaniu pomidorów może być zapowiedzią wyjścia na jaw spraw, o których chce się zapomnieć lub które mogą być źródłem zażenowania czy kompromitacji.

Negatywną wróżbą w senniku są też zepsute pomidory. Mogą wskazywać na kłopoty w związku. Bywają także proroctwem zakończenia się jakiejś relacji, która do tej pory negatywnie wpływała na osoby w nią zaangażowane, przynosząc smutek i rozgoryczenie. W innym znaczeniu może także zapowiadać spadek libido i uboższe życie erotyczne. Zgniłe pomidory w senniku symbolizują krzywdzące plotki, zielone natomiast mogą odzwierciedlać brak dojrzałości w uczuciach lub brak gotowości na radykalne zmiany w życiu.

Sennik. Co oznacza sen o wygranej w lotto?

Zobacz także:

Obcinać włosy we śnie – jak interpretuje to sennik?

Okno we śnie – co mówi sennik?

Fryzjer – co według sennika symbolizuje taki sen?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości