Horoskop

Easy rider w marzeniach, czyli sen o motocyklu

Horoskop

Aktualizacja:
motor

Czy sny o motocyklach zdarzają się wyłącznie fanom motoryzacji? Ależ skąd. Według sennika pojawiający się we śnie motocykl to oznaka witalności, energii i ogromnej samodyscypliny. Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Motocykl doczekał się statusu kulturowego symbolu. Króluje w kinie, na ulicach i na pasach wyścigowych, jest obiektem pożądania wielu osób. Przede wszystkim jednak stanowi wygodny i szybki środek lokomocji, zwłaszcza w zatłoczonych i zakorkowanych miastach. A co, jeśli motocykl pojawia się w snach? Czy to po prostu wyraz chęci posiadania tego przedmiotu? Niekoniecznie, taki sen może oznaczać znacznie więcej.

Co sennik mówi o motocyklu?

Postęp, rozwój, siła, energia, a nawet moc seksualna – w przypadku motocykla sennik podsuwa wiele interpretacji. Znaczenie marzenia sennego uzależnione jest od tego, w jakim kontekście motocykl się śni i jakie czynności wykonuje osoba śniąca. Najprostsza interpretacja to odniesienie do dalekich podróży, które czekają osobę śniącą. Można również mówić tu o zastrzyku adrenaliny (co śniący odczuje wkrótce w prawdziwym życiu), o spotkaniu z czymś bardzo ekscytującym. Ale uwaga: adrenalina pojawia się także w związku z nerwowymi sytuacjami czy napięciami, które są obecne w życiu śniącego, dlatego sennik mówi o motocyklistach również w tym kontekście. Skupmy się teraz na podstawowym znaczeniu snu o motocyklu, czyli odniesieniach do mocy i energii, z którymi ten pojazd zwykle się kojarzy. Posiadanie motocykla to radość, a także wyzwanie. Jest pojazdem, którego prowadzenie wymaga wysiłku i sporej kontroli, dlatego sen o motocyklu można zinterpretować jako potrzebę samodyscypliny, która pozwoli osiągnąć wyznaczone cele. Od osoby śniącej wymagane będzie zarówno olbrzymie samozaparcie, jak i ostrożność, aby nie narazić się na zbędne niebezpieczeństwo.

Sennik i jazda motocyklem

Szybki, opływowy motocykl, który pojawia się we śnie, stanowi symbol seksualnej mocy osoby śniącej. Jeśli siedzi na nim piękna kobieta, a dynamika jazdy jest wysoka, może to zwiastować gorący romans, który już wkrótce się rozwinie. Czerwony motocykl to także znak seksualnej gotowości osoby śniącej. To nie jedyne erotyczne interpretacje snu o motocyklu. Maszyna, która nie chce odpalić, sugeruje piętrzące się problemy z życiem intymnym. Jeśli we śnie pojawia się jazda motocyklem z bardzo dużą szybkością, sennik interpretuje to jako gotowość do działania. Prawdopodobnie też osoba śniąca czuje, że może odegrać dużą rolę jako lider np. w dużym zawodowym projekcie. Jeżeli jazda motocyklem jest ostrożna i powolna, sen stanowi sugestię uporania się ze zbyt wolno rozwijającymi się sprawami w realnym życiu. Im szybciej to się stanie, tym lepiej dla śniącego. A jeśli śni się zepsuty lub uszkodzony motocykl? Według sennika może to oznaczać spadek formy lub nawarstwiające się problemy z najbliższymi znajomymi, a dokładnie – kłótnie na płaszczyźnie osobistej lub biznesowej. Sennik mówi, że jeśli jazda motocyklem jest niemożliwa i trzeba pchać maszynę, śniący zmaga się z naprawdę dużym ciężarem psychicznym, którego nie może udźwignąć. Wybuchający lub płonący motocykl we śnie to prawdopodobnie oznaka prawdziwej klęski i wielkimi krokami zbliżającego się załamania nerwowego. Jeśli śniący jest świadkiem lub uczestnikiem wypadku z udziałem motocykla, powinien potraktować to jako ostrzeżenie przed ryzykiem.

Sennik, motocykl i inne kultury

Motocykl jest symbolem uniwersalnym, pojawiającym się także w sennikach innych kultur. Przykładowo, sennik arabski nie pozostawia złudzeń w kwestii pojawiającego się we śnie motocykla. Ma on sygnalizować niebezpieczeństwo i szkody, do których rychło może dojść w życiu osoby śniącej. Z kolei interpretacja według sennika perskiego nie odbiega zanadto od tych, z którymi spotykaliśmy się dotąd. Motocykl jest postrzegany jako symbol adrenaliny, który zapowiada ekscytujące wydarzenie w życiu osoby śniącej. Ale uwaga: może także oznaczać zbliżające się napięcia oraz niepewne i nerwowe okoliczności, w których trzeba będzie się odnaleźć. Według sennika mistycznego motocykl to wróżba przyjemnego wyjazdu w dobrym towarzystwie, z którego pozostaną same miłe wspomnienia. Jeśli zaś osoba śniąca widzi kogoś innego na motorze, oznaczać to może dynamiczny rozwój w życiu osobistym i zawodowym.

W snach czasami pojawia się także motorower czy skuter. Okazuje się, że sennik zupełnie inaczej interpretuje motorower niż np. motocykl. Obecność skutera lub motoroweru w marzeniach sennych ma stanowić symbol pielgrzymowania do wyjątkowego miejsca uświęconego tradycją i historią narodową. Jeśli zaś motorower i skuter pojawiają się jako pojazdy, na których osoba śniąca się przemieszcza, zwiastuje to szybką i przyjemną wycieczkę. Należy poważnie potraktować sen, w którym dochodzi do przewrotki na skuterze czy motorowerze – trzeba się wówczas przygotować na nagłe wypadki.

Dr Michael Mosley o mocy dobrego snu. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Sen o napadzie – czy jest on zapowiedzią dużej straty?

Co symbolizuje sen o żabie?

Sennik – ptaki i ich mistyczne znaczenie w snach

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości