motocykl

  Wymiana sprzęgła stanowi jedną z najdroższych usług dotyczących naprawy niesprawnego pojazdu, bez względu na to, czy chodzi o samochód osobowy, czy wymianę sprzęgła w motocyklu. Sprawdzamy, czy zawsze należy wymienić całe sprzęgło, czy można też np. wymienić pompę sprzęgła.

  Wymiana płynu chłodniczego jest prostą czynnością, zapewniającą utrzymanie prawidłowej temperatury wewnątrz silnika. Sprawdzamy, co ile trzeba wymieniać płyn chłodniczy, jakie są rodzaje płynów chłodniczych i dlaczego nie warto zastępować płynu wodą.

  Tadeusz Błażusiak w wyścigach po najtrudniejszych motocyklowych torach nie ma sobie równych. Sportowej pasji podporządkował całe swoje życie. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej niezwykłej przygodzie

  Motocyklistki z zamiłowania, a na co dzień pracują w hurtowni, biurze czy w karetce pogotowia. Chcą przełamać stereotypy dotyczące kobiet, które jeżdżą na dwóch kółkach i organizują wystawę zdjęć.

  Jacek Borowski przez kilkadziesiąt lat pracował w służbach mundurowych. Od dawna marzył, by ze swoim zwierzakiem udać się w podróż na motorze. Udało się to po tym, jak przeszedł na emeryturę. Z Diego przejechał 7 tys. km w 1,5 miesiąca.

  To była jedna z najbardziej oryginalnych podróży poślubnych XX wieku. Po latach udało się opublikować pamiętniki, które Halina Korolec-Bujakowska prowadziła podczas motocyklowej wyprawy z Litwy do Chin. Przygody, jakie wraz z mężem przeżyła pokonując tysiące kilometrów, robią wrażenie.

  Często mijamy go na ulicy i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że człowiek na motoambulansie niedawno uratował komuś życie. Potrafi dojechać wszędzie w cztery minuty. Dzięki temu jest przy poszkodowanych przed karetką. Marcin Borkoś Borkowski jest nie tylko ratownikiem medycznym, ale przede wszystkim bohaterem, którego warto poznać lepiej.

  Wielu rodziców swoje pasje chce dzielić z maluchami. Kasi i Marcinowi Pietraszewskim oraz Izabeli Piekło się to udało. Ich dzieci pokochały przejażdżki na motocyklu. W Dzień Doby TVN opowiedzieli o tym, jak robić to w bezpieczny sposób. Co na ten temat mówią przepisy?

  Czy sny o motocyklach zdarzają się wyłącznie fanom motoryzacji? Ależ skąd. Według sennika pojawiający się we śnie motocykl to oznaka witalności, energii i ogromnej samodyscypliny. Warto przyjrzeć się temu bliżej.

  Bartosz Zmarzlik dwa razy sięgnął po mistrzostwo świata w żużlu. Jego brat Paweł jest menadżerem utytułowanego zawodnika, który - jak zapewnia - nie zamierza spocząć na laurach. O swoich celach i planach, nie tylko sportowych, obaj bracia opowiadali w naszym programie.

  To opowieść o weselu, jakiego mieszkańcy Szczytna długo nie zapomną. Tutaj nie towarzyszył im Marsz Mendelssohna, a dźwięki rozgrzewających się silników. Tutaj tradycji nie stało się zadość. Poznajcie parę młodą, którą połączyła miłość do motocykli, a ich ślub odbił się szerokim echem.

  Są w różnym wieku, wykonują różne zawody, ale łączy pasja do dwóch kółek. Coraz więcej kobiet jeździ na motocyklach. 120 z nich zjechało do Torunia na Zlot Motocyklistek. Czym jest dla nich jazda na motorze?

  Marcin Prokop ma nowe hobby - jazdę na motocyklu. Swoją maszyną i wypadami na jednośladzie prowadzący Dzień Dobry TVN pochwalił się w mediach społecznościowych. - To jest prawdziwa, twarda motoryzacja - napisał jeden z fanów.

  Gościem Dzień Dobry Wakacje był Arkadiusz "Szajba" Pawlukowicz, który zbudował futurystycznego customowego ścigacza, z którym wybiera się z nim na mistrzostwa świata do Niemiec. Konstruktor-hobbysta od zawsze chciał mieć inny motocykl niż wszyscy. Czy pasja stała się już jego pracą? W studiu Panu Arkowi towarzyszyła jego córka. Czy Martyna podziela pasję ojca?

  Od 1 maja motocykliści w Warszawie mogą jeździć po wyznaczonych buspasach. To dobry pomysł? Będzie bezpieczniej? Dyskutowaliśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem i motocyklistą Pawłem Płuską oraz ekspertem w zakresie ruchu drogowego Markiem Konkolewskim.

  Patryk Dudek ma dopiero 25 lat, a już nazywany jest nadzieją polskiego żużla. W kategorii drużynowej to trzykrotny mistrz świata. Indywidualne wicemistrzostwo świata zdobył w 2017 r. W 2013 roku przyznano mu tytuł największego objawienia w sezonie w sportach motocyklowych na świecie. Jakie są koszty uprawiania tego sportu? Czy wzrost i waga mają znaczenie w żużlu? Żużlowca zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN.

  Podróżniczka Kinga Tanajewska wyruszyła z Australii i dojechała motorem aż do Polski. Zajęło jej to sześć miesięcy. Ile kilometrów przejechała? Z czym się musiała zmagać podczas swojej podróży? Było niebezpiecznie? Gdzie jeszcze chce jechać? Zebrane w czasie podróży pieniądze przeznaczyła na leczenie małego Franka - chłopca cierpiącego na porażenie mózgowe. Jaką kwotę udało jej się zebrać? O swojej niezwykłej przygodzie Kinga powiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Wueski to motocykle, które były popularne w czasach PRL-u. Pierwszy egzemplarz został wyprodukowany 60 lat temu, a ostatni zjechał z taśmy produkcyjnej w 1985 roku. Mimo upływu lat motocykle te nadal mają swoich fanów. Co właściciele lubią w swoich Wueskach? Czy jest szansa na wznowienie produkcji kultowego motocykla?

  Bartek Jędrzejak spotkał się z Moto Dolls on Tour czyli paniami, które wybierają się w charytatywną podróż motocyklami po Europie. Na co zbierają pieniądze?

  Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, a na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Dlatego też w dzisiejszym odcinku "Przyzwoitej jazdy" Marek Konkolewski i Paweł Płuska zajęli się tematem jednośladów. Po dość burzliwej dyskusji w studiu Dzień Dobry TVN Panowie doszli do wniosku, że kluczem do poprawy bezpieczeństwa jest wzajemny szacunek na drodze! Zgadzacie się z nimi?

  Być może już niedługo ratownicy medyczni będą jeździli na moto-ambulansach. W co wyposażone są karetki na dwóch kółkach? Czy taki motocykl będzie miał takie same prawa jak typowa karetka? Sprawdził to prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  Stunt Riding to ekstremalna jazda na sportowych motocyklach. Sport ten określany jest często jako jazda figurowa na motocyklu. Mistrzem świata w tej dyscyplinie jest Polak - Rafał Pasierbek. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swojej pasji. Kto zaraził go miłością do motocykli? Gdzie trenuje? Jak przygotowuje się maszynę do akrobacji? Który z trików jest najłatwiejszy? Czy to prawda, że jeden z fanów Rafała wytatuował sobie jego podobiznę?

  Rafał Maślak postanowił spełnić swoje motoryzacyjne marzenie i zapisał się na kurs prawa jazdy na motocykl. Po kilku lekcjach na placu manewrowym Rafał wyjechał w miasto. Zobaczcie, jak mu poszło i za co dostał kuksańca w kask :)

  Rafał Maślak od zawsze chciał przejechać się na jednośladzie. Teraz mister Polski miał szansę spełnić marzenie z dzieciństwa. Rafał zapisał się na kurs prawa jazdy. Jak mu poszło? O swoich wrażeniach opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Od samego początku Stanisława Myszkowskiego ciągnęło do przerabiania i ulepszania maszyn. W 2012 r. założył własną firmę Game Over Cycles. Motocykle zbudowane przez GOC zdobywają wiele nagród na całym świecie. We współpracy z zespołem Behemoth, a w szczególności liderem formacji Adamem Nergalem Darskim firma zaprojektowała kolejne dzieło: Behemoth Bike. Ostatni projekt ekipy to The Recidivist, który jest pierwszym na świecie wytatuowanym motocyklem. Ile lat miał Stanisław Myszkowski, kiedy pierwszy raz przerobił motor? Ile waży Behemoth Bike? Jak długo przerabia się motocykle? Gościem Dzień Dobry był Stanisław Myszkowski.

  W sobotę pod studiem Dzień Dobry TVN, na rogu Marszałkowskiej i Hożej, staną cztery kosmiczne maszyny, motor Behemotha oraz pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Będziecie mogli je zobaczyć już o 8.30. Czekamy na Was na Marszałkowskiej!

  Freestyle Motocross to bardzo prosty sport wystarczy tylko rozpędzić motocykl, wjechać na kilkumetrową rampę, skoczyć, wykonać kilka prostych ewolucji w powietrzu i wylądować! Zobaczcie jak wyglądała motocrossowa przygoda Agnieszki Rylik i jej pierwszy lot na motocyklu!

  Bartosz Ambrożkiewicz to zapalony motocyklista, elektronik i wynalazca, który zbudował inteligentne lusterko dopasowujące swoje nachylenie do pozycji, w jakiej znajduje się jadący na motorze. Jak powstawał prototyp? W jaki sposób będzie szukał inwestora?

  W czasie rajdu Abu Dhabi Desert Challange w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jakuba Przygoński uległ poważnemu wypadkowi. Złamał 3 kręgi odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jak czuje się trzy miesiące po wypadku? Jak wygląda jego rehabilitacja? Czy wróci do sportu? Tylko u nas, po raz pierwszy, Jakub Przygoński opowiedział o zmaganiach z własnym ciałem.

  Czy Wojciech Zieliński, rzeczywiście, nie umie usiedzieć na miejscu? Na spotkanie z aktorem Kinga Burzyńska wybrała się na plac manewrowy szkoły jazdy na motocyklu. Dlaczego motocyklista musi znać podstawy fizyki? Czy coś poza miłością do motocykli łączy Wojciecha z postacią dr. Ordy w serialu "Lekarze"?