Gwiazdy

Nowy film Emmy Watson już w kinach. „Małe kobietki” to feministyczna adaptacja klasycznej powieści

Gwiazdy

Aktualizacja:

Świat poznał Emmę Watson za sprawą roli Herminy Granger w serii o Harrym Potterze. Fani przez lata obserwowali jej przemianę z dziecięcej gwiazdy w dojrzałą aktorkę. Na ekrany kin wchodzi właśnie najnowsza produkcja z jej udziałem, pt. „Małe kobietki”, w reżyserii Grety Gerwig.

Emma Watson – czary na ekranie

W wieku 11 lat Emma Watson pokonała tysiące kandydatek w wyścigu po rolę Hermiony Granger w kultowej dziś serii filmów o Harrym Potterze. Udział w adaptacji bestsellerowej sagi przyniósł jej światową sławę i rzesze wiernych fanów. Mimo że dorastała w blasku reflektorów, zawsze bardzo chroniła swoją prywatność. Dziś jest doświadczoną aktorką, która zagrała w takich filmach, jak „Bling Ring” Sofii Coppoli, „Noe: Wybrany przez Boga” Darrena Aronofsky'ego, czy „Pięknej i Bestii” Billa Condona.

Poza planem Watson udziela się jako Ambasadorka Dobrej Woli ONZ oraz aktywistka walcząca o prawa kobiet. Od 2014 wspiera kampanię „HeForShe”, która zachęca mężczyzn do walki o uprawnienie.

Mówi się, że żyjemy w postfeministycznym świecie, ale tak wcale nie jest. Czasami wydaje mi się, że kobietom jest coraz trudniej. Polityczna sytuacja nie pomaga równouprawnieniu. Kobiety są traktowane dużo gorzej, niż mężczyźni i to jest niszczące – powiedziała w wywiadzie z Anną Wendzikowską.

Watson często wypowiada się na tematy związane z równouprawnieniem, prawem do decydowania o sobie i swoim ciele, równości płac i bezpieczeństwie. W swoich wystąpieniach walczy z poglądem, który utożsamia feminizm z nienawiścią do mężczyzn.

„Małe kobietki” - 6 nominacji do Oscara

Najnowsza produkcja z udziałem Emmy Watson to adaptacja XIX-wiecznej powieści Louisy May Alcott w reżyserii Grety Gerwig. Film opowiada historię sióstr March, które walczą z przeciwnościami losu, dzieląc się z innymi entuzjazmem i afirmacją życia.

Prócz Watson udział w filmie wzięli: Saoirse Ronan, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Timothée Chalamet i Meryl Streep.

Mimo że od światowej premiery nie minęło zbyt dużo czasu, film Gerwig ma już na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym 6 nominacji do Oscara.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Piękna Emma Watson. Czy ma sobie coś z bestii?

„Harry Potter” na cenzurowanym w szkole w Lisowie. Czy rodzice powinni decydować o lekturach szkolnych?

"Gorący temat" – prawdziwa historia o molestowaniu w Fox News. Mocny film z przesłaniem

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości