Gwiazdy

Od bohaterki skandalu z Billem Clintonem do aktywistki. Monica Lewinsky skończyła 47 lat

Gwiazdy

Aktualizacja:
Gazeta

Urodzinowe życzenia płyną 23 lipca do Moniki Lewinsky. Przez lata jej nazwisko kojarzone było przede wszystkim ze skandalem obyczajowym z Billem Clintonem. Obecnie działa jako aktywistka społeczna walcząca ze zjawiskiem cyberprzemocy.

Monica Lewinsky i romans z Billem Clintonem

Gdy przyszedł 1995 rok, Monica Lewinsky myślała, że los naprawdę się do niej uśmiechnął. Jako 22-letnia dziewczyna po studiach dostała się na płatny staż do Białego Domu, gdzie mogła pracować dla Billa Clintona, będącego wówczas prezydentem USA. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że to zdarzenie będzie miało tak ogromny wpływ na całe jej życie. Młoda Lewinsky zakochała się w przywódcy Stanów Zjednoczonych, a i on sam nie pozostał obojętny na urok młodej stażystki, choć był już w związku małżeńskim. Między nimi nawiązała się intymna relacja, którą starali się ukryć przed innym. Jak się jednak okazało z czasem – niewystarczająco.

Skandal z Monicą Lewinsky i Billem Clintonem

Bomba wybuchła w styczniu 1998 roku, gdy na jaw wyszedł romans Clintona i Lewinsky. W tym czasie toczyła się sprawa Pauli Jones oskarżającej prezydenta Stanów Zjednoczonych o molestowanie. Pojawiły się przypuszczenia, że przywódca mógł nawiązywać relacje intymne z innymi pracownicami, w tym np. Monicą Lewinsky. Ona sama jednak zaprzeczyła temu, by cokolwiek łączyło ją z Clintonem. Również on nie przyznawał się do żadnych stosunków seksualnych z byłą stażystką.

Na świat wyszły jednak nagrania od Lindy Tripp. Kobieta posiadała nagrania, na których Lewinsky opowiedziała jej o swojej relacji z Clintonem. Zajmujący się sprawą prokurator Kenneth Starr nakłonił więc Monicę do zeznań przed FBI. Wtedy to musiała ze szczegółami opowiedzieć o swojej intymnej relacji. Prezydent z kolei tłumaczył się z wcześniejszej deklaracji. Mówił, że między nimi doszło do stosunku oralnego, którego nie uznawał za seks.

Monica Lewinsky obecnie

Sprawa odbiła się szerokim echem i odcisnęła piętno na życiu Monici Lewinsky. Bill Clinton przepraszał wtedy swoją żonę Hillary Clinton, a po latach tłumaczył, że romans to jego radzenie sobie z niepokojami. Tymczasem do jego byłej kochanki przylgnęła łatka tej złej, przez co spotykała się z wieloma nieprzyjemnymi epitetami. Później przyznała, że przez całą sprawę w jej głowie pojawiały się nawet myśli samobójcze.

Obecnie jest zaangażowana w sprawy społecznościowe i stara się pomóc osobom, które padły ofiarą cyberprzemocy. Jest też aktywna na swoim Twitterze, gdzie nawiązujące do bieżących wydarzeń. Pogratulowała tam również Grecie Thunberg otrzymanej nagrody.

W tym roku Monica Lewinsky skończyła 47 lat.

Zobacz także:

Edyta Górniak wydaje nowy singiel! Już w sobotę opowie o nim w Dzień Dobry Wakacje

Na planie "BrzydUli 2" pojawiły się kolejne nowe twarze. Fanka: "Już ich uwielbiam"

Orlando Bloom uczcił pamięć nieżyjącego pupila. "Łzy nie przestają płynąć"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości