Gwiazdy

Natalia Piguła z szansą na tytuł Miss Universe 2020. Piękna Polka wystąpi w odważnym stroju narodowym

Gwiazdy

Fiorka

Finał 69. edycji konkursu Miss Universe 2020 już niedzielę, 16 maja w Seminole Hard Rock Hotel & Casino w Miami na Florydzie. Polską reprezentantką jest Natalia Piguła, a zgodnie z doniesieniami zza oceanu, jej notowania są bardzo wysokie, jest bowiem typowana do finałowej dwudziestki. Do tej pory tylko 37 Polek miało okazję stanąć na scenie tego prestiżowego konkursu.

Miss Universe 2020. Kto z Polski pojawi się na konkursie?

Natalia Piguła o nominacji do konkursu Miss Universe 2020 dowiedziała się bardzo późno i miała tylko półtora miesiąca na przygotowania. Potem też miała trochę pod górkę, ponieważ nie mogła wjechać na teren Stanów Zjednoczonych lecąc prosto z Polski z powodu pandemii i obostrzeń.

W ciągu doby musiała się spakować i wylecieć do Panamy, by mieć pewność, że 7 maja pojawi się na zgrupowaniu przygotowanym przez organizatorów konkursu. W tym roku trwało ono tylko 10 dni, z których każdy wypełniony był nagraniami dla telewizji, sesjami zdjęciowymi, rozmowami z jury oraz spotkaniami z fanami koczującymi w dzień i w nocy przed hotelem.

Natalia Piguła - Polka na Miss Universe 2020

Bardzo ważnym elementem każdego międzynarodowego konkursu jest pokaz strojów narodowych. Ten, który zaprezentuje Natalia przygotowała Agnieszka Lechańska z salonu Mona Lissa z Łodzi. Piękne skrzydła w połączeniu z body, imitującym zbroję oraz ogromna biało-czerwona flaga, będą symbolizować polską husarię.

Duże zainteresowanie zawsze wywołuje także kreacja finałowa. Natalia zaprezentuje suknię zaprojektowaną przez Violę Piekut. To piękna czerwona, zdobiona ręcznie naszywanymi aplikacjami kreacja, która doskonale podkreśla słowiańską urodę Natalii. Suknia dotarła już do Miami. Projektantka nie miała łatwego zadania, ponieważ Natalia przymierzała ją tylko raz.

Organizatorzy konkursu Miss Universe skupiają się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym dziewcząt, ale także na tym, jak postrzegają świat i jakie mają do przekazania wartości. To dlatego jeszcze przed udziałem w zgrupowaniu każda z finalistek przygotowywała kilka materiałów filmowych, w których opowiadała, kim jest, czym się zajmuje i co jest dla niej ważne.

Finałowa dwudziestka zostanie wybrana jeszcze przed galą. Dołączy do nich jedna dziewczyna, wyłoniona w głosowaniu na stronie Miss Universe.

Kim jest Natalia Piguła?

Natalia Piguła nazywana przez przyjaciół "Pigułka" nie jest nowicjuszką w konkursach piękności. Swoją przygodę z nimi rozpoczęła w wielu 15 lat, kiedy wzięła udział w Elite Model Look. Rozwój jej kariery powstrzymała choroba. Natalia bardzo przytyła, ale dzięki uporowi i pracy nad sobą wróciła do formy i kolejny raz stanęła na scenie. Tym razem zdobyła tytuł Miss Ziemi Łódzkiej 2019, a później Pierwszej Wicemiss Polski 2019.

Tuż przed wybuchem epidemii COVID-19, jako delegatka Polski, wyleciała do Kolumbii na konkurs Reina Internacional Del Cafe skąd przywiozła koronę Wicemiss. Nie spodziewała się, że jeszcze weźmie udział w jakimkolwiek konkursie. Jak się okazało, pod koniec marca dostała szansę na wylot do USA na największy konkurs na świecie - Miss Universe.

Miss Universe 2020 - gdzie obejrzeć?

Wielka gala 69. edycji konkursu Miss Universe odbędzie się w niedzielę, 16 maja o 2:00 naszego czasu. Będzie można ją obejrzeć na oficjalnym kanale konkursu na YouTube. Czy Natalia Piguła wróci z tytułem? Trzymamy kciuki.

Zobacz wideo: Natalia Piguła w stroju narodowym na Miss Universe 2020

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości