Gwiazdy

Dua Lipa odniosła się do sytuacji w Polsce. Dołączyła do innych międzynarodowych gwiazd nagłaśniających wyrok TK

Gwiazdy

W ostatnich dniach nie tylko Polska, ale i cały świat żyje sytuacją w naszym kraju. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego zbulwersował wiele kobiet. Głos zabierają także gwiazdy. W gronie oburzonych znalazła się Dua Lipa. Wokalistka odniosła się do wydarzenia na swoim Instagramie.

Dua Lipa zabiera głos w sprawie sytuacji kobiet w Polsce

Dua Lipa jest jednym z największych muzycznych odkryć ostatnich lat. Piosenkarka cieszy się wielką sympatią, a dla tysięcy nastolatków jest prawdziwą idolką. Na samym Instagramie obserwuje ją aż 54 miliony osób. Choć królują tam fotografie stylizacji, makijażu, treningów czy muzycznych kolaboracji oraz zobowiązań, wokalistka zwraca również uwagę na istotne społeczne sprawy.

Teraz Dua Lipa odniosła się do sytuacji w Polsce. Na swoim InstaStory udostępniła post profilu Cielesne, który zajmuje się tematami ciałopozytywności oraz zwraca uwagę na dyskryminację. Od kilku dni publikowane są tam grafiki w języku angielskim, które wyjaśniają obcokrajowcom, co wydarzyło się w naszym kraju. Jedna z nich dotarła do międzynarodowej wokalistki.

Opublikowała posty. Jeden z nich to wyjaśnienie, co wydarzyło się 22 października, czyli informacja o wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, a drugi post to jest lista organizacji, do których kobiety szukające pomocy, ale też kobiety strajkujące - bo tu przypominam, że może być potrzebna pomoc prawna - mogą się zwracać

- wyjaśnił w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Zagraniczne gwiazdy o wyroku TK

Nie jest to jednak jedyna zagraniczna gwiazda, która zwróciła uwagę na szokującą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. W poprzednich dniach sprawę nagłaśniała m. in. Miley Cyrus, Zara Larsson, Nicole Poturalski, Alexi Lubomirski czy nawet Anna Wintour na stronie amerykańskiego "Vogue'a".

Te strajki i głos kobiet słyszalny jest nie tylko w dużych miastach, nie tylko w małych miastach, nie tylko w Polsce, ale zagranicą. Na całym świecie

- podsumował w programie Damian Michałowski.

Dua Lipa - to jej muzyki słuchają Polacy. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości