Gwiazdy

"SuperNOVA" Cleo i jej nowoczesne brzmienia. "Od lat staram się odszufladkować z tej Słowianki"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Cleo 18 września zaprezentowała światu swoje nowe muzyczne dziecko. Mowa o jej trzeciej płycie, pt. "superNOVA". Pojawiły się na niej znane już z radiostacji przeboje piosenkarki. Zobaczcie, co artystka powiedziała o swoim krążku. Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN Cleo przygotowała także muzyczną niespodziankę.

Nowa płyta Cleo

Cleo to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Jej piosenki są chętnie grane w naszych rozgłośniach radiowych, a teledyski przyciągają miliony widzów. Ogromną popularność przyniosła jej współpraca z Donatanem. Oboje reprezentowali Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2014 z utworem "My Słowianie - We Are Slavic".

W piątek 18 września Cleo wydała swoją trzecią studyjną płytą zatytułowaną "superNOVA". Artystka opowiedziała o krążku w sobotnim wydaniu Dzień Dobry TVN. Na płycie znalazły się takie utwory, jak: "Alfabet świateł", "Łowcy gwiazd" i wiele innych nowoczesnych kompozycji.

Myślę, że to jest całkowicie nowe brzmienie. Ja już tak od lat staram się odszufladkować z tej Słowianki, ale nie dlatego, że tej Słowianki nie kocham, bo ona gdzieś tam jest cały czas we mnie. Natomiast chyba jako twórca chcę się odszufladkować i wejść w te nowe szufladki. To jest właśnie nowoczesne brzmienie, takie troszeczkę nawiązujące do lat 80., bo teraz te brzmienia są właśnie na topie

- opowiadała naszym prowadzącym.

Na płycie "superNOVA" nie brakuje zarówno energetycznych, tanecznych utworów, jak i tych refleksyjnych czy wręcz mrocznych.

Cleo – działalność artystyczna

O Cleo można śmiało powiedzieć, że jest wszechstronna w swoim działaniu. Nie tylko pisze utwory i wykonuje piosenki na scenie, ale także dba o własny wizerunek, stylizacje i pracuje nad całym konceptem twórczym.

Ja jestem osobą bardzo związaną ze światem artystycznym, więc (…) projektuję wszystko. Od strojów poprzez teledyski

- wyjaśniła.

Dla Cleo każdy szczegół ma znaczenie, a jej wielozadaniowość budzi podziw wśród koleżanek i kolegów z branży.

Moi znajomi, jak wpadają do mnie na teledysk, to są pod wrażeniem, że ja naprawdę od przygotowania sobie stroju przez makijaż po czesanie moich tancerek, przez przyklejanie czegoś do butów. Ja po prostu jestem naprawdę nie do zatrzymania na teledyskach

- przyznała piosenkarka.

Nowa płyta Cleo

Dopiero co wyszła płyta "superNOVA", a artystka już planuje wydanie kolejnego albumu. Skąd taki pośpiech?

Sytuacja pandemii troszeczkę pokrzyżowała mi plany, ponieważ dałam czekać moim fanom aż 4 lata na płytę. Miały pojawić się 2 jednocześnie, czyli "superNOVA" i jej siostra "vinyLOVA", która jest bardziej taka oldschoolowa, nawiązuje do moich korzeni muzycznych, czyli do soulu, gospelu, R'n'B, hip-hopu

- wyjaśniła Cleo.

Ze względów logistycznych konieczne było przeniesienie premiery płyty na marzec 2021 roku.

Cleo podczas swojej wizyty w Dzień Dobry TVN zaprezentowała widzom medley swoich utworów. Posłuchajcie wokalistki w utworach: "Łowcy gwiazd", "Alfabet świateł" oraz "Znikam". Oto jej występ.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jak Cleo prezentowała się podczas wizyty w Dzień Dobry TVN? Zobacz:

Zobacz także:

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości