Gwiazdy

Billie Eilish zaprezentowała nowy singiel "Therefore I Am". Sama wyreżyserowała teledysk

Gwiazdy

x-news

Pięciokrotna laureatka Grammy Billie Eilish prezentuje swój najnowszy singiel, który zatytułowany jest "Therefore I Am". Do piosenki powstał klip wyreżyserowany przez 18-letnią gwiazdę. Zdjęcia odbyły się w pustym Glendale Galleria – centrum handlowym, które miało dla Billie niezwykłe znaczenie we wczesnym okresie nastoletnim.

Nowy singiel Billie Eilish – "Therefore I Am"

Premiera "Therefore I Am" następuje po kilku miesiącach pisania, nagrywania oraz aktywnego zaangażowania w sprawy społeczne oraz polityczne – Billie Eilish była gwiazdą Democratic National Committee, gdzie wykonała singiel "My future".

W październiku 2020 r. odbył się również wyjątkowy internetowy koncert artystki – "WHERE DO WE GO? THE LIVESTREAM". Eilish i jej ekipa zrealizowali widowisko z wykorzystaniem technologii XR. Fani z całego świata mieli okazję do wkroczenia w świat wykreowany przez idolkę.

Oficjalny klip do "Therefore I Am" miał swoją premierę w MTV Live, MTVU oraz na billboardzie Viacom na Times Square w Nowym Jorku.

Billie Eilish na American Music Awards

W niedzielę, 22 listopada, odbędzie się premiera "Therefore I Am" na żywo – Billie Eilish wykona singiel w trakcie ceremonii American Music Awards. Gwiazda jest nominowana w dwóch kategoriach: Ulubiony artysta – rock alternatywny oraz Ulubiony artysta w mediach społecznościowych. 10 grudnia Eilish wystąpi na iHeartRadio’s Jingle Ball 2020.

Billie Eilish - kim jest

Amerykańska piosenkarka i autorka tekstów ma zaledwie 18 lat, a za sobą pasmo sukcesów.

29 marca 2019 wydała pierwszy album studyjny "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?". Tego samego dnia na serwisie YouTube pojawił się singiel "Bad Guy", który stał się międzynarodowym hitem.

Na 62. ceremonii rozdania Grammy zdobyła pięć statuetek: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku, Najlepszy album popowy wokalny. Została też laureatką m.in. trzech MTV Video Music Awards i dwóch MTV Europe Music Awards 2019.

Eilish wystąpiła w trakcie 92. ceremonii wręczenia Oscarów, prezentując utwór "Yesterday" The Beatles. 18-latka nagrała również utwór do nowej odsłony filmu o Jamesie Bondzie – "No Time To Die".

W lutym 2021 na Apple TV+ odbędzie się premiera wyczekiwanego dokumentu "Billie Eilish: The World’s A Little Blurry" w reżyserii R.J. Cutlera.

Zachwycająca Billie Eilish w teledysku do bondowskiej piosenki „No Time To Die”:

>>> Zobacz także:

Billie Eilish szczerze o życiu miłosnym. „Nigdy nie czułam się pożądana”

Gala MTV EMA 2020 w czasach pandemii. Kto otrzymał najwięcej statuetek?

Osobiste wyznanie legendarnej wokalistki Moloko - Róisín Murphy: "Wciąż się boję o swoje dzieci"

Autor: Iza Dorf

Źródło: Universal Music Polska

Pozostałe wiadomości