Gorące tematy

Pierwsza zagraniczna gwiazda na Pol’and’Rock 2020 - "Dropkick Murphys"

Gorące tematy

Aktualizacja:

30 lipca 2020 Kostrzyn nad Odrą po raz 26. zamieni się w muzyczną stolicę Polski. Organizatorzy ogłosili pierwszą zagraniczną gwiazdę. Publiczność Pol’and’Rock rozgrzeje amerykańska grupa Dropkick Murphys.

Festiwal wcześniej znany pod nazwą Woodstock, trwa nieprzerwanie od 2004 roku. To już 26. edycja największego festiwalu w Europie odbywającego się pod gołym niebem. Organizatorem jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Jurkiem Owsiakiem na czele. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia. Tradycyjnym już hasłem przewodnim jest Miłość, Przyjaźń, Muzyka.

Celtycki punk na Dużej Scenie

Co roku na festiwalowych scenach występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Jak możemy przeczytać na profilu Pol'and'Rock na Facebooku, pierwszą zagraniczną gwiazdą, która zagra na Dużej Scenie jest Dropkick Murphys.

Dropkick Murphys - grupa z Bostonu

Wywodząca się z Bostonu grupa inspiruje się głównie lokalną społecznością irlandzką. Ich muzyka to połączenie hardcore’u, czyli szybkich, intensywnych i agresywnych rytmów punkowych z muzyką ludową Irlandii. Na scenie, obok gitar elektrycznych i perkusji, zobaczymy tradycyjne instrumenty celtyckiego folku, czyli dudy, bodhrán (irlandzki bęben obręczowy), tin whistle (flażolet).

Najbardziej znanym utworem kapeli jest I’m Shipping Up to Boston, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Martina Scorsese’a Infiltracja, laureata Oskara z 2007 roku aż w 4 kategoriach.

Kto jeszcze zagra na Pol’and’Rock?

Oprócz amerykańskiej kapeli, która wystąpi w Kostrzynie znamy na razie jeszcze tylko jednego wykonawcę. Jurek Owsiak spotkał się z Krzysztofem Grabowskim, popularnym Grabażem z Pidżamy Porno na jednym z koncertów grupy. Poinformował, że zaprosił muzyka na Pol'and'Rock, a artysta przyjął propozycję bez wahania z uśmiechem na twarzy.

Jak bawiliśmy się na poprzedniej edycji festiwalu? Obejrzyj wideo!

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości