Newsy

KITT - samochód z serialu „Knight Rider” na aukcji WOŚP 2020

Jurek Owsiak

Jurek Owsiak

Newsy

KITT - samochód z serialu „Knight Rider” na aukcji WOŚP 2020

Jurek Owsiak

Jurek Owsiak

Kultowy samochód KITT z serialu „Knight Rider” zostanie wystawiony na sprzedaż w ramach aukcji  dla WOŚP.  Samochód będzie można wylicytować podczas zbliżającego się Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2020. Auto zostanie przygotowane przez Braci Collins.

Na licytację na rzecz WOŚP trafiło legendarne auto, które jest znane z serialu „Knight Rider”. Super auto, o którym mowa, to czarny Pontiac Trans Am z 1983 roku, z silnikiem 5.0 V8 pod maską. Moc i gadżety, w jakie było wyposażone auto sprawiały, że był doskonałym kompanem w walce o dobro. Taką samą rolę będzie pełnił  Jego osiągi i gadżety składały się na idealnego towarzysza w walce o dobro. W tej samej roli KITT występuje też w tegorocznej aukcji. Pontiac zostanie odrestaurowany przez Braci Collins. Bonusem dla nowego właściciela będzie oryginalny podpis Davida Hasselhoffa, serialowego Michaela Knighta, który został złożony na desce rozdzielczej auta.

Zabytkowy KITT

KITT przechodzi właśnie proces renowacji, która sprawi, że auto zostanie przywrócone do pełnej sprawności. Przed przejęciem go przez nowego właściciela - samochód zyska również status zabytku.

Perełki motoryzacji na aukcjach WOŚP

Już kolejny raz na aukcję trafiają perełki motoryzacji. W zeszłym roku był to legendarny Rolls-Royce Silver Shadow, który osiągnął cenę 211 211 zł i tym samym był najdrożej wylicytowanym przedmiotem w ramach aukcji na Allegro dla WOŚP w 2019. 

Aukcja ruszyła 5 grudnia i potrwała do 31 stycznia 2020 roku. Całkowity dochód z licytacji wesprze konto WOŚP. 

>>> Zobacz film: Aukcje dla WOŚP zakończone. Zebrano rekordową kwotę

Źródło: X-new. 

>>> Zobacz też:

Jak wyjść z poślizgu? Radzi trener doskonalenia techniki jazdy

Otrzymałeś mandat z fotoradaru, sprawdź jak i kiedy go zapłacić

Ponad 50 proc. rodziców nie wie, co ich dziecko robi w sieci. Kampania "Klikam z głową" ma to zmienić

Co sądzisz o tym artykule?
59
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0