Gorące tematy

Mają razem niemal 215 lat, a są ze sobą od 1941 roku. Sekret ich długotrwałego związku jest prosty i inspirujący

Gorące tematy

Julio Ceasar Mora i jego żona Waldramina Maclovia Quinteros stanęli na ślubnym kobiercu prawie 80 lat temu. On jest 110-latkiem, a ona skończy w październiku br. - 105 lat, co czyni z nich najstarsze małżeństwo na świecie. Według jednej z córek ich sekret polega na jak najszybszym rozwiązywaniu problemów i umiejętności godzenia się.

Najstarsze małżeństwo na świecie

Julio Ceasar Mora urodził się 10 marca 1910 roku, natomiast jego 105-letnia żona, Waldramina Maclovia Quinteros przyszła na świat 16 października 1915 roku. Para została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najdłużej żyjące małżeństwo świata oraz najstarsze małżeństwo pod względem wieku obydwojga małżonków.

Zapytani, jaki jest sekret długotrwałego związku, stwierdzili, że ich "tajemnicza formuła" to połączenie miłości, dojrzałości oraz wzajemnego szacunku:

Jedność rodziny na zasadach miłości, wzajemny szacunek, uczciwa praca i odpowiednia edukacja oparta o wartości rodzinne to klucz do zdrowego współistnienia

- stwierdzili.

Historia poznania

Para poznała się podczas wakacji w 1933 roku, a po siedmiu latach przyjaźni powiedziała sobie sakramentalne "tak". Była to intymna i utrzymywana w tajemnicy ceremonia, ponieważ związku nie aprobowali bliscy. Wzięli w niej udział tylko rodzice chrzestni i przyjaciele.

Julio i Maclovia zdradzili, że po ślubie ich krewni nie za bardzo się dogadywali, jednak po latach starań ze strony młodych wszystko się zmieniło.

Nie było to łatwe, ale dzięki cierpliwości byliśmy w stanie ich zjednoczyć i staliśmy się przykładem i najlepszym punktem odniesienia dla młodszych pokoleń. Miłość i dojrzałość, które mieliśmy jako para od początku małżeństwa, pozwoliły nam poznać się nawzajem i rozwinąć emocjonalnie, aby określić naszą przyszłość

- stwierdzili.

Małżeństwo z 79-letnim stażem

Julio i Maclovia zostali nauczycielami i wykonywali ten zawód aż do przejścia na emeryturę. Jak powiedziała jedna z ich córek, Aura Cecilia, lubią chodzić razem do kina i teatru, zajmować się ogrodem i spotykać z rodziną oraz przyjaciółmi. Doczekali się 5 dzieci, 11 wnuków, 21 prawnuków i 9 praprawnuków.

>>> Zobacz także:

Małgorzata Kożuchowska świętuje rocznicę ślubu. "Dziękuję, że jesteś ze mną zawsze"

Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał z "19+" już po ślubie. "Teraz mąż i żona"

Komiks małżeński, który podbił Internet. "Zawsze łatwiej jest przechodzić przez problemy razem"

Autor: Iza Dorf

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości