Gorące tematy

Harry i Meghan po raz ostatni w roli "royalsów". Brytyjczycy przeżywają: "Do widzenia iskierko Meghan" - piszą gazety

Gorące tematy

9 marca Wielka Brytania obchodziła Dzień Wspólnoty Narodów. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza, na której pojawili się wszyscy członkowie rodziny królewskiej, w tym Harry i Meghan. Mówi się, że było to ich ostatnie oficjalne wyjście jako „The Royal Sussex”. Jak dalej potoczą się losy brytyjskiej rodziny królewskiej?

Dzień Wspólnoty Narodów

Pojawienie się Meghan i Harrego na uroczystościach z okazji Dnia Wspólnoty Narodów wzbudziło wśród Brytyjczyków sporo emocji, ponieważ według wcześniejszych zapowiedzi było to ostatnie wyjście małżonków jako "The Royal Sussex".

Ta msza w Westminster Abbey, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć całą rodzinę królewską razem podczas wykonywania królewskich obowiązków. Wygląda na to, że już po raz ostatni tego typu obrazki oglądamy. Zresztą ten wczorajszy dzień to było takie zwieńczenie kilkudniowego, pożegnalnego tour tutaj Harry’ego i Meghan z Brytyjczykami no i z tymi „royal duties”, czyli tymi królewskimi obowiązkami. Co bardzo znaczące Meghan i Harry nie wzięli udziału w procesji królowej

- opowiada prosto z Londynu dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

W związku z ostatnimi wydarzeniami Meghan Markle króluje na większości brytyjskich gazet w tym tygodniu.

Zobacz też ostatnie wystąpienie Harry’ego i Meghan jako książę i księżna na uroczystej mszy z okazji Commonwealth Day:

"Sussex Royal" nie dla Harry'ego i Meghan

Książę Harry i księżna Meghan formalnie ustąpią z roli wyższych rangą członków brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przestaną reprezentować królową z dniem 31 marca - poinformował rzecznik pary. Jak dodał, że zawarte uzgodnienia będą ponownie rozpatrzone po roku. Meghan i Harry nie będą używać też marki "Sussex Royal". Nie zgodziła się na to Elżbieta II.

Decyzja Harry’ego i Meghan

9 stycznia 2020 roku Meghan i Harry poinformowali opinię publiczną, że odchodzą z dworu królewskiego. Tłumaczyli, że chcą uniezależnić się finansowo. Zapowiedzieli, że będą żyć pomiędzy Wielką Brytanią a Kanadą. Swoją decyzję ogłosili bez wcześniejszych konsultacji z rodziną.

Więcej o tym, jak dalej potoczą się losy brytyjskiej rodziny królewskiej i co na to królowa Elżbieta II porozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Maciejem Czajowskim, który uważa, że to co się obecni dzieje w królewskiej rodzinie jest rozpoczęciem „czegoś” nowego.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości