Ogród

Rośliny dla początkujących. Maja Popielarska radzi, jakie wybrać kwiaty na rabaty ogrodowe

Ogród

Wiosna w pełni, więc to najwyższy czas, by zadbać o ogród i zagospodarować balkon. Nie każdy jednak ma rękę do kwiatów i jest zaawansowanym ogrodnikiem, dlatego Maja Popielarska w rozmowie z Agatą Młynarską i Magdą Psiuk doradziła, jakie rośliny sprawdzą się u tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rabatami ogrodowymi.

Maja Popielarska na temat roślin wie wszystko. W programie "Nowa Maja w ogrodzie" wyjaśnia chociażby, jak pielęgnować kwiaty czy projektować ogródki. Tym razem w rozmowie z Agatą Młynarską i Magdą Psiuk doradziła, jakie rośliny sprawdzą się na zewnątrz. To cenne wskazówki dla początkujących ogrodniczek i ogrodników.

Jakie kwiaty na rabaty ogrodowe?

- Polecam na pewno byliny. To taka roślina, które doskonale sobie radzi. Bylina to ta, która zimuje pod ziemią i dopiero, jak przychodzi ciepło, to ona wypuszcza liście i kwiaty. Są to rośliny, które mogą mieć piękne kwiaty albo kwiaty średnie, za to piękne liście przez cały sezon. Dają one bardzo dużo możliwości - wyznała ekspertka.

Przypomnijmy, że byliny, to m.in.:

  • krokusy,
  • fiołki,
  • irysy.

Czym sugerować się przy zakupie roślin?

– Przygotujmy się, sprawdźmy, czy mamy takie warunki w ogrodzie, a potem kupujmy albo jak nam się coś podoba w sklepie, to trzeba sprawdzić na etykiecie - a teraz są dobrze opisane - czego ta roślina wymaga. Pamiętajcie, jak chcecie zrobić rewolucję w ogrodzie i posadzić w miejscu bardzo suchym roślinę, która pochodzi z siedliska wilgotnego, to umarł w butach. Nie róbmy więc totalnego szaleństwa – mówiła w rozmowie z Agatą Młynarską i Magdą Psiuk

Dodała również, że rośliny powinniśmy przede wszystkim dopasować do:

  • nasłonecznienia;
  • gleby;
  • wilgotności.

"Nowa Maja w Ogrodzie" - oglądaj na HGTV i na Player.pl

Program "Nowa Maja w ogrodzie" to pełna inspiracji propozycja nie tylko dla głodnych wiedzy początkujących ogrodników, ale także dla doświadczonych pasjonatów zieleni i pięknych krajobrazów.

Premierowe odcinki na antenie HGTV oraz w Player.pl.

Zobacz także:

Roszponka: przepisy, właściwości, uprawa… i dużo więcej

Jak postawić solidny warzywnik? Maja Popielarska ma na to sprawdzone patenty

Cena najdroższego chleba świata zwala z nóg. Co się w nim znajduje?

Zobacz wideo: Co można wyhodować z pestek owoców i warzyw?

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN Style

Pozostałe wiadomości