Styl Życia

Jak postawić solidny warzywnik? Maja Popielarska ma na to sprawdzone patenty 

Styl Życia

Jak postawić solidny warzywnik? Maja Popielarska ma na to sprawdzone patenty 

Maja Popielarska nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o tajniki uprawy roślin. W programie "Nowa Maja w ogrodzie" dziennikarka tłumaczy, jak postawić dobry warzywnik. Do jego stworzenia wcale nie potrzeba wielu rzeczy. Zobaczcie, jak postawić solidny warzywnik w ogrodzie. 

Jak zbudować warzywnik?

Maja Popielarska w programie "Nowa Maja w ogrodzie" odwiedziła ogród pani Joanny, który w swojej użytkowej części ma kształt elipsy. Ustawiono tam trzy skrzynie na warzywa, drewutnię, szklarnię i krąg na ognisko. Wszystkie budowle wykonano z drewna i pomalowano je na szaro, czyli kolor dodający lekkości.

Przygotowanie warzywnika wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje- To donice, w których miało być dużo ziemi. Zatopione są w ziemi metalowe sztyce, w których mamy słupki. Ścianki wyłożone są folią kubełkową, żeby izolować drewno przed wilgocią. Dodatkową izolacją jest styropian - dowiadujemy się z programu Mai.

Do tak postawionego warzywnika nie wejdą szkodniki. - Izolacja łącznie z folią chowa się pod rantem donicy. Pomiędzy bąbelki nie wejdzie zatem nic - mówi ekspertka. 

Co można zrobić z jarmużu?

Pani Joanna ma w warzywniku niedużą szklarnię, w której uprawia pomidory. Obok niej rosną dynia, ogórki, koperek, bazylia, seler, pory, fasola i jarmuż, który podać można na mnóstwo sposobów.

- U nas koktajle, smoothie są na porządku dziennym. Dzieci może się nie zajadają, ale lubią chipsy jarmużowe. To fajna zdrowa przekąska - powiedziała Joanna Missala, właścicielka ogrodu.

Jak uprawiać aronię?

W ogrodzie znajdują się także krzewy aronii. Te owoce nie należą do najbardziej lubianych smaków. Ale za to aronia nie jest trudna w uprawie. 

- Jej owoc nie jest najpyszniejszy, bo jest cierpki, chociaż słodki. Mało soczysty, ale wartościowy. A obok rośnie krewniak, też aronia, tylko aronia czerwona. Ma owoce kilka razy mniejsze. Ich kolor jest purpurowy, a czasami żółty - wskazuje Maja Popielarska. 

- Aronia to wdzięczny krzew, bo rośnie na przeciętnej glebie w słońcu. Jest idealnym pokarmem dla ptaków, ale dla ludzi także - dodaje. 

"Nowa Maja w Ogrodzie"- oglądaj na HGTV i na Player.pl

Program "Nowa Maja w ogrodzie" to pełna inspiracji propozycja nie tylko dla głodnych wiedzy początkujących ogrodników, ale także dla doświadczonych pasjonatów zieleni i pięknych krajobrazów. 

Maja Popielarska nawet zupełnego laika jest w stanie rozkochać w tematyce ogrodowej. W końcu jak nikt inny potrafi opowiadać o roślinach w hipnotyzujący sposób.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
60
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0