Maja Popielarska

  Domowe przetwory to najlepszy sposób, by zatrzymać smak lata. Są zdrowe, bez dodatku ulepszaczy, a ich wykonanie wcale nie musi być pracochłonne. Swoimi przepisami w Dzień Dobry TVN podzieliła się Maja Popielarska, dziennikarka i prezenterka TVN.

  Nic tak pięknie nie zdobi pomieszczenia jak kwiaty. Szczególną popularnością cieszą się te doniczkowe, które przez długi czas dekorują wnętrza. Jak je wyeksponować, aby wyglądały efektownie i dobrze im się rosło? W Dzień Dobry TVN na pytania dotyczące kwietników odpowiedziała Maja Popielarska.

  Minęło już 5 lat odkąd widzowie mogą poszerzać swoją wiedzę o wystroju wnętrz i ogrodach dzięki stacji HGTV. Teraz w Dzień Dobry TVN o swoich wyjątkowych programach emitowanych na tym kanale opowiedzieli Katarzyna Jaroszyńska, Krzysztof Miruć oraz Maja Popielarska.

  Kamera Dzień Dobry Wakacje zawitała na Kujawy, a dokładniej do sadu Braci Sadowników, gdzie trwają przygotowania do jesiennych zbiorów. Uprawa w Śmiłowicach jest określana jako przyjazna pszczołom. Co oznacza to w praktyce? Wyjaśnił to Adam Jędrzejewski oraz Maja Popielarska.

  "Akademia Ogrodnika" odwiedziła kaszubski ogród projektantki Agnieszki Hubeny-Żukowskiej. To duży teren o zróżnicowanych klimatach. Łąka Robinsona to jego najbardziej naturalna część. Jakie rośliny można na niej spotkać i jak o nią dbać?

  Maja Popielarska ma imponującą wiedzę z zakresu ogrodnictwa. Od lat dzieli się nią z widzami HGTV. Tym razem dziennikarka oprowadza nas po rozległym ogrodzie, którego ozdobą są nietypowe gatunki roślin.

  Mało kto zna się na ogrodnictwie tak, jak Maja Popielarska. Swoją wiedzą na temat roślin i gospodarowania zielonej przestrzeni od lat dzieli się z widzami HGTV. W programie "Nowa Maja w ogrodzie" odwiedziła imponujący ogród pana Sławomira, w którym największą uwagę skupiają staw z wyspą i wodospad z rozlewiskiem.

  Rośliny nadają pięknego klimatu i niezwykłego charakteru w każdym ogrodzie i wnętrzu. Do wyjątkowego gatunku kwiatów bez wątpienia należą hibiskusy. O ich uroku opowiedziała Maja Popielarska w programie "Nowa Maja w ogrodzie".

  Ogród to wyjątkowe miejsce. Od tego, jak będzie się prezentował, zależy nie tylko dobór kwiatów czy krzewów, ale przede wszystkim właściwa kompozycja. Jak zadbać o symetrię w ogrodzie? Sprawdzone patenty zdradza Maja Popielarska.

  Maja Popielarska jest specjalistką w dziedzinie uprawy i pielęgnacji roślin. Na ogrodnictwie zna się jak mało kto, a swoją wiedzą od lat dzieli się z widzami na antenie HGTV. W programie "Nowa Maja w ogrodzie" podpowiedziała, jak dbać o kwiaty i drzewa, które są zasadzone w donicach.

  Wiosna w pełni, więc to najwyższy czas, by zadbać o ogród i zagospodarować balkon. Nie każdy jednak ma rękę do kwiatów i jest zaawansowanym ogrodnikiem, dlatego Maja Popielarska w rozmowie z Agatą Młynarską i Magdą Psiuk doradziła, jakie rośliny sprawdzą się u tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rabatami ogrodowymi.

  Ogród w stylu angielskim łączy w sobie dzikość natury i romantyzm. Z jednej strony znajdują się w nim kolorowe kwiaty, z drugiej - wszędzie powinien panować delikatny chaos. Miłośnicy naturalnych ogrodowych aranżacji, którzy źle czują się pośród równo przystrzyżonej trawy i perfekcyjnie okrągłych klombów, z pewnością odnajdą się w ogrodzie angielskim.

  Ogród od zawsze kojarzy się ze spokojem i powrotem do natury. Każdy, kto marzy o ukwieconym skrawku ziemi, chciałby, aby festiwal kolorów trwał od wczesnej wiosny do pierwszych przymrozków. Jak osiągnąć taki efekt? Zainspiruj się pomysłami pani Bożeny z programu "Nowa Maja w ogrodzie".

  Maja Popielarska radzi, co najlepiej uprawiać na parapecie w mieszkaniu i balkonie. Dziennikarka nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o tajniki roślin. Jak zapewniała widzów Dzień Dobry TVN, każdy z nas może zrobić sobie w domu mały ogródek. Szczypiorek, koperek czy natka pietruszki mają szansę wyrosnąć w zaledwie kilka dni.

  Maja Popielarska nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o tajniki uprawy roślin. W programie "Nowa Maja w ogrodzie" dziennikarka tłumaczy, jak postawić dobry warzywnik. Do jego stworzenia wcale nie potrzeba wielu rzeczy. Zobaczcie, jak postawić solidny warzywnik w ogrodzie.

  Maja Popielarska jak nikt zna się na tajnikach uprawy roślin ogrodowych lub tarasowych i właśnie o tych drugich będzie dziś mowa. W sieci często pojawiają się głosy, że trudno o dobry nawóz, a dostęp do kompostu, jeśli nie ma się własnego ogródka, jest właściwie niemożliwy. Czy rzeczywiście? Zobaczcie jak zrobić kompostownik na tarasie.

  Podlewać, czy nie podlewać? Sadzić? Jeśli tak, to kiedy? A jaki nawóz wybrać? Z tymi i podobnymi pytaniami kierujemy się zawsze do niej - Mai Popielarskiej. Na roślinach zna się jak nikt. A jako, że pogoda za oknem zwiastuje niechybne nadejście wiosny, prosimy Maję o radę, jak przygotować się na nowy sezon. Co zrobić z roślinami po zimie?

  Drzewa stanowią nie tylko element krajobrazu. To one chronią nas latem przed palącym słońcem, a także oczyszczają powietrze z toksyn. Mimo to konsekwentnie je wycinamy i niszczymy środowisko. Dlaczego tak się dzieje? Jak zatrzymać ten proceder? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Andrzejem Gąsiorowski, prezesem fundacji FOTA4Climate, Mają Popielarską, dziennikarką oraz Tomaszem Organkiem, muzykiem, którzy wspierają kampanię "Moratorium dla drzew".

  W styczniu wiele osób pozbywa się z domu choinki. Jak to zrobić sprawnie i do tego bez zbędnego bałaganu? Co warto zrobić z rozebranym drzewkiem? O radę poprosiliśmy Maję Popielarską, która jest miłośniczką roślin.

  W sezonie zimowym nasze kwiaty często zaczynają "niewyraźnie" wyglądać. Mimo podlewania i odżywiania, ich liście żółkną, opadają i się skręcają. Co zrobić w takiej sytuacji? O tym opowiedziała nam dziennikarka Maja Popielarska.

  Także jesienią warto zadbać o piękny widok za oknem. Pomogą nam w tym naturalne dekoracje. Maja Popielarska doradza, z jakich kwiatów stworzyć kompozycje i które rośliny będą cieszyły oczy przez długą jesień, a nawet będą mogły przezimować. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

  - Ogród to takie magiczne miejsce, w którym zbiegają się ścieżki różnych istot - człowieka, roślin i zwierząt i sztuka polega na tym, by każdej z nich zapewnić odpowiednią przestrzeń i miejsce do życia - mówi Maja Popielarska, która podpowiada, jak podzielić ogród na strefy.

  Każdy spacer po ogrodzie może być nie tylko przyjemny, ale też pożyteczny. Co to znaczy? Maja Popielarska przygotowała kilka rozwiązań, jak poprawić strukturę naszego trawnika. Dlaczego trawę warto podlewać deszczówką? Maja podpowiedziała również, jak tworzyć kompozycje roślinne oraz jak często je podlewać.

  Miło posiedzieć latem na balkonie, nawet małym. Jak go zaaranżować, by było jeszcze milej? Jakie rośliny odstraszają komary? Widzom Dzień Dobry TVN radziła Maja Popielarska.

  Maja Popielrska mówi, że balkony bardzo często są zaniedbywane z dwóch powodów. Po pierwsze, dlatego, że ich właściciele nie mają czasu, by o nie zadbać lub - po drugie - pomysłu, jak to zrobić. Od tego właśnie macie Maję Popielarską! Zobaczcie, jak zrobić zaczarowany ogród na balkonie. Jakie rośliny nadają się na balkony północne, a jakie na południowe? Skorzystajcie z rad Mai Popielarskiej.

  Kiedy dni stają się dłuższe i cieplejsze, warto zajrzeć do ogrodu, aby zająć się porządkami. Od czego je zacząć? Jak przycinać krzewy? Jak po zimie pomóc trawnikowi? Radziła widzom Dzień Dobry TVN Maja Popielarska.

  Osoby, które chciałyby na balkonie hodować własne warzywa mogą zacząć robić to już teraz. Jakie rośliny sadzić w kwietniu? Jaka ziemia będzie najlepsza? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Maję Popielarską.

  W Wielkanoc - na skutek zwarcia w gniazdku elektrycznym - doszło do pożaru, w wyniku którego spłonęło mieszkanie Jacka. Jego historia na tyle wzruszyła gwiazdy HGTV Home & Garden, że postanowiły mu pomóc i wyremontować spalony lokal. W Dzień Dobry TVN gościliśmy przedstawicieli ekipy HGTV: dziennikarkę Maję Popielarską, stolarza Darka Wardziaka i architekta Krzysztofa Mirucia oraz przyjaciółkę Jacka Joannę Ptasińską. Jaki był ich udział w akcji? Co było najtrudniejsze w remoncie? Ile trwał?

  Rośliny doniczkowe nie tylko pięknie dekorują wnętrza mieszkań i domów, ale również oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków. O roślinnych filtrach mówiła w Dzień Dobry TVN Maja Popielarska. Czy powietrze w domu jest lepsze od tego na zewnątrz? Ile roślin powinniśmy mieć w mieszkaniu? Które z nim produkują nocą więcej tlenu?

  Na Wielkanoc warto ozdobić balkon roślinami. Które się do tego nadają? Jak je pielęgnować? Jak opóźnić kwitnienie roślin cebulkowych? W jakich pojemnikach będą wyglądały najładniej? Które rośliny są niebezpieczne dla zwierząt? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła dziennikarka Maja Popielarska. Zastanawialiśmy się również, ile razy w tygodniu i czym podlewali w młodości Prokopa, że tak wyrósł... ;)