Maja Popielarska

  Maja Popielarska

  Ogród od zawsze kojarzy się ze spokojem i powrotem do natury. Każdy, kto marzy o ukwieconym skrawku ziemi, chciałby, aby festiwal kolorów trwał od wczesnej wiosny do pierwszych przymrozków. Jak osiągnąć taki efekt? Zainspiruj się pomysłami pani Bożeny z programu "Nowa Maja w ogrodzie".

  Maja Popielarska jak nikt zna się na tajnikach uprawy roślin ogrodowych lub tarasowych i właśnie o tych drugich będzie dziś mowa. W sieci często pojawiają się głosy, że trudno o dobry nawóz, a dostęp do kompostu, jeśli nie ma się własnego ogródka, jest właściwie niemożliwy. Czy rzeczywiście? Zobaczcie jak zrobić kompostownik na tarasie.

  Podlewać, czy nie podlewać? Sadzić? Jeśli tak, to kiedy? A jaki nawóz wybrać? Z tymi i podobnymi pytaniami kierujemy się zawsze do niej - Mai Popielarskiej. Na roślinach zna się jak nikt. A jako, że pogoda za oknem zwiastuje niechybne nadejście wiosny, prosimy Maję o radę, jak przygotować się na nowy sezon. Co zrobić z roślinami po zimie?

  Drzewa stanowią nie tylko element krajobrazu. To one chronią nas latem przed palącym słońcem, a także oczyszczają powietrze z toksyn. Mimo to konsekwentnie je wycinamy i niszczymy środowisko. Dlaczego tak się dzieje? Jak zatrzymać ten proceder? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Andrzejem Gąsiorowski, prezesem fundacji FOTA4Climate, Mają Popielarską, dziennikarką oraz Tomaszem Organkiem, muzykiem, którzy wspierają kampanię "Moratorium dla drzew".

  Także jesienią warto zadbać o piękny widok za oknem. Pomogą nam w tym naturalne dekoracje. Maja Popielarska doradza, z jakich kwiatów stworzyć kompozycje i które rośliny będą cieszyły oczy przez długą jesień, a nawet będą mogły przezimować. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

  - Ogród to takie magiczne miejsce, w którym zbiegają się ścieżki różnych istot - człowieka, roślin i zwierząt i sztuka polega na tym, by każdej z nich zapewnić odpowiednią przestrzeń i miejsce do życia - mówi Maja Popielarska, która podpowiada, jak podzielić ogród na strefy.

  Każdy spacer po ogrodzie może być nie tylko przyjemny, ale też pożyteczny. Co to znaczy? Maja Popielarska przygotowała kilka rozwiązań, jak poprawić strukturę naszego trawnika. Dlaczego trawę warto podlewać deszczówką? Maja podpowiedziała również, jak tworzyć kompozycje roślinne oraz jak często je podlewać.

  Maja Popielrska mówi, że balkony bardzo często są zaniedbywane z dwóch powodów. Po pierwsze, dlatego, że ich właściciele nie mają czasu, by o nie zadbać lub - po drugie - pomysłu, jak to zrobić. Od tego właśnie macie Maję Popielarską! Zobaczcie, jak zrobić zaczarowany ogród na balkonie. Jakie rośliny nadają się na balkony północne, a jakie na południowe? Skorzystajcie z rad Mai Popielarskiej.

  Osoby, które chciałyby na balkonie hodować własne warzywa mogą zacząć robić to już teraz. Jakie rośliny sadzić w kwietniu? Jaka ziemia będzie najlepsza? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Maję Popielarską.

  W Wielkanoc - na skutek zwarcia w gniazdku elektrycznym - doszło do pożaru, w wyniku którego spłonęło mieszkanie Jacka. Jego historia na tyle wzruszyła gwiazdy HGTV Home & Garden, że postanowiły mu pomóc i wyremontować spalony lokal. W Dzień Dobry TVN gościliśmy przedstawicieli ekipy HGTV: dziennikarkę Maję Popielarską, stolarza Darka Wardziaka i architekta Krzysztofa Mirucia oraz przyjaciółkę Jacka Joannę Ptasińską. Jaki był ich udział w akcji? Co było najtrudniejsze w remoncie? Ile trwał?

  Rośliny doniczkowe nie tylko pięknie dekorują wnętrza mieszkań i domów, ale również oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków. O roślinnych filtrach mówiła w Dzień Dobry TVN Maja Popielarska. Czy powietrze w domu jest lepsze od tego na zewnątrz? Ile roślin powinniśmy mieć w mieszkaniu? Które z nim produkują nocą więcej tlenu?

  Na Wielkanoc warto ozdobić balkon roślinami. Które się do tego nadają? Jak je pielęgnować? Jak opóźnić kwitnienie roślin cebulkowych? W jakich pojemnikach będą wyglądały najładniej? Które rośliny są niebezpieczne dla zwierząt? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła dziennikarka Maja Popielarska. Zastanawialiśmy się również, ile razy w tygodniu i czym podlewali w młodości Prokopa, że tak wyrósł... ;)

  Wiosna to sezon na rośliny cebulowe. Jak o nie zadbać? Czego potrzebują? A co z kwiatami doniczkowymi? W kawiarence Dzień Dobry TVN Maja Popielarska i Ula Chincz sadziły, przesadzały i podlewały.

  Od 1 stycznia 2017 obowiązują łagodniejsze przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Czy oznacza to, że znikną one z naszego krajobrazu? O roli jaką drzewa odgrywają w naszym życiu rozmawialiśmy z Mają Popielarską i dr. hab. Marcinem Zychem, biologiem z Uniwersytetu Warszawskiego. Ile młodych drzew trzeba posadzić, żeby zastąpić wycięte 100-letnie drzewo? Zobaczcie!

  Stacja HGTV Home & Garden wystartowała dopiero trzy tygodnie temu, ale już podbiła serca widzów. W ofercie kanału znajduje się wiele znanych i lubianych programów amerykańskich, ale też polskie produkcje.