W jesiennym ogrodzie Mai Popielarskiej. Jakich prac podjąć się o tej porze roku?

Źródło: Dzień Dobry TVN
W jesiennym ogrodzie Mai Popielarskiej
W jesiennym ogrodzie Mai Popielarskiej
Domowy ogródek z resztek
Domowy ogródek z resztek
Bananlove ogrody
Bananlove ogrody
Szkodniki w naszych ogrodach
Szkodniki w naszych ogrodach
Ile kosztują ogródki działkowe i jak je kupić?
Ile kosztują ogródki działkowe i jak je kupić?
HGTV: Paprocie w ogrodzie
HGTV: Paprocie w ogrodzie
HGTV: Oczko wodne w ogrodzie
HGTV: Oczko wodne w ogrodzie
HGTV: Drzewa owocowe w ogrodzie
HGTV: Drzewa owocowe w ogrodzie
Maja Popielarska zaprosiła widzów Dzień Dobry TVN do swojego jesiennego ogrodu. W rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską opowiedziała, jak dbać o rośliny na zewnątrz o tej porze roku oraz jak przygotować oczko wodne na zimę.

Maja Popielarska o pracach w ogrodzie jesienią

Maja Popielarska pokazała Katarzynie Jaroszyńskiej, jak przygotować ogród na jesień. Prace zaczęły od grabienia liści z trawnika. Rabaty można natomiast zostawić, bo one stanowią tzw. kołdrę dla ziemi, a kiedy się rozłożą będą dobrym nawozem.

- Tak naprawdę to jesień w ogrodzie to zacznie się dopiero za chwilę, kiedy się zrobi naprawdę, naprawdę zimno, zero stopni C. i zaczną liście tak na maksa spadać na ziemię, kiedy niektóre byliny zemrą z powodu mrozu i wtedy je można usuwać. Niektórzy to robią, ja tego nie robię, ja wszystko zostawiam na rabatach aż do wiosny - tłumaczyła Maja Popielarska.

Pasjonatka ogrodnictwa przypomniała również, że to dobry moment, żeby sadzić rośliny. - Nie bójmy się tego, że idziemy do sklepu ogrodniczego i one wyglądają marnie, bo za parę miesięcy, kiedy wejdziemy do ogrodu, to będą już piękne - zaznaczyła.

Prace w ogrodzie jesienią

Jesień to też czas, żeby rozsypać kompost. W jego skład mogą wejść m.in.: liście, gałązki, odpady z kuchni. Jeśli chcemy cokolwiek posadzić trzeba pamiętać, aby robić to, kiedy ziemia się wyziębi.

Z oczek wodnych wyławiamy liście, ale tylko te brązowe. - Bo one też w wodzie się rozkładają, a jak się rozkładają, to znaczy zużywają tlen, który jest potrzebny rybom, żabom, które są w tym oczu wodnym. (...) Później z powodu tego, że brakuje tlenu w wodzie jest tzw. przyducha, czyli brakuje tego najważniejszego pierwiastka do oddychania - tłumaczyła Maja Popielarska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana