Tworzy kwiaty giganty. "Jedna piwonia zajmuje mi trzy dni"

Bajeczny świat wielkich kwiatów
Bajeczny świat wielkich kwiatów
Źródło: Dzień Dobry TVN
Reporter Dzień Dobry TVN Michał Cessanis zawitał do Swołowa na Pomorzu, żeby zaprezentować widzom tworzone podczas warsztatów kwiaty giganty. Jak wyglądają te wyjątkowe dzieła? Jak w proces ich konstruowania zaangażowana jest pomysłodawczyni i właścicielka pracowni Małgorzata Matis?

Warsztaty z tworzenia gigantycznych kwiatów

Dla Małgorzaty Matis tworzenie kwiatów o gigantycznym rozmiarze jest prawdziwą pasją. Kobieta prowadzi na Pomorzu własną pracownię, w której odbywają się wyjątkowe warsztaty.

- Zanim zaczęłam robić kwiaty giganty, to musiałam się jakoś tego nauczyć, więc uczyłam się na małych formach, a później zaczęły się też i duże kwiaty, ponieważ one mnie fascynują - zaznacza Małgorzata Matis. - Czasami to jest tak, że jedna piwonia zajmuje mi trzy dni - dodaje.

Florystyka papierowa i kwiaty z krepiny

Małgorzata Matis jeszcze kilka lat temu pracowała w aptece. W tworzeniu kwiatów z krepiny zakochała się przypadkowo. Jak zapewnia, w procesie wykonywania sztucznych roślin nie potrzebne są wcale jakieś większe zdolności manualne.

- Zaczęło się od tego, że znalazłam w jednej z księgarni zestaw do tworzenia kwiatów, takich z papieru. To mnie zachwyciło. Jak zobaczyłam efekt, jaki uzyskałam z tego zestawu, to chciałam robić po prostu coś więcej. (...) Okazało się, że papierowa florystyka za granicą jest na bardzo wysokim poziomie i stwierdziłam: "Dlaczego by nie sprowadzić tego do Polski?" - tłumaczy bohaterka reportażu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także: