Dom

Łatwo, szybko i bez problemu – te gadżety ułatwią ci życie w kuchni

Dom

Podczas pobytu w domu wiele osób odnalazło w sobie pasję do gotowania – testują nowe przepisy, pieką chleb czy uczą się nowych tricków. W programie rozmawialiśmy o gadżetach, które sprawią, że rozwijanie kulinarnych umiejętności będzie nie tylko łatwiejsze, ale i przyjemniejsze.

Pomoc kuchenna

Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, które powstały z myślą o entuzjastach gotowania. Dzięki tym specjalnie zaprojektowanym gadżetom możemy z łatwością wykonać te czynności, które dotychczas sprawiały nam kłopot lub zajmowały bardzo dużo czasu. Tego typu urządzeniem jest bez wątpienia zmywarka. Z jej pomocą nie tylko pozbędziemy się brudnych naczyń, ale i zużyjemy mniej wody. Przy wyborze odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na to, żeby było on energooszczędny, najlepiej klasy A+++. Niezwykle przydatna jest również opcja trybu ekspresowego, który pozmywa i wysuszy wszystkie garnki, talerze i patelnie, a dzięki regulacji kosza nie musimy martwić się, że któreś z naczyń nie zmieści się do zmywarki.

Co ważne, pod sam koniec mycia odbywa się płukanie w temperaturze nawet do 70 stopni, więc tak naprawdę pozbywamy się też bakterii, wirusów i tym podobnym, więc możemy wszystko ładnie wyparzyć

– powiedział Konrad Koterba, znawca gadżetów.

W utrzymaniu porządku pomoże nam również malutki odkurzacz, który w mgnieniu oka upora się z wszelkiego typu okruszkami.

Duża pomoc

Wynalazcy od wielu lat zadziwiają nas swoją pomysłowością. Wiele z wymyślonych przez nich urządzeń, pomimo niepozornego wyglądu i niewielkich gabarytów, może stanowić ogromne ułatwienie. Należą do nich takie gadżety, jak otwieracz liczący butelki lub szypułkownik do truskawek. Kolejnym ciekawym gadżetem są okulary do… krojenia cebuli.

Cebula to jest chyba najbardziej wzruszające warzywo, dlatego takie okulary uchronią cię przed płaczem

– stwierdził ekspert od gadżetów.

Osoby, które często jedzą śniadanie w biegu, bez wątpienia zainteresuje młynek, który poradzi sobie z nawet najbardziej zmrożonym masłem. Urozmaicony poranek zapewnią również foremki do jajek oraz zasysaczka, która bez problemu oddziela żółtko od białka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Korzystasz z pralni? To nowoczesne rozwiązanie na pewno cię zainteresuje

Wiosenne porządki podczas pandemii. Jak szybko i efektywnie posprzątać dom po zimie?

Przepisy na domowe środki czystości. Tanie i łatwe w przygotowaniu

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości