Aranżacje wnętrz

Łóżko z szufladami: młodzieżowe, pojedyncze, białe. Jakie wybrać?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:
pokoj sypialnia rozowa dla dziecka lozko z szuflada
imaginima / Getty Images

Centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko, symbol relaksu i komfortu. To właśnie w nim każdy z nas regeneruje swoje siły, aby następnego dnia stawić wyzwanie codzienności. Dla niektórych szczególnie bliskie sercu jest łóżko z szufladami, do których można schować nie tylko pościel, ale i wszystkie znaczące drobiazgi. Jakie łóżko będzie najbardziej odpowiednie?

Łóżko sypialniane z szufladami pomagają w pomieszczeniu przechować te rzeczy, które są potrzebne na co dzień. To rozwiązanie wybierane często przez osoby, które cenią sobie funkcjonalność – dzięki szufladom mebel przestaje pełnić bowiem tylko rolę łóżka, stając się czasem nawet małą, podręczną komodą. Sprawdzi się on zarówno w sypialni dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Warte do tego zauważyć, że w ofertach dostępne są obecnie modele sypialniane, jak i rozkładane.

Łóżko młodzieżowe z szufladami – najlepsze dla nastolatków

W okresie buntu i podejmowania pierwszych ważnych decyzji jedną z nich jest właśnie wybór mebli do pokoju, który jest dla młodzieży sypialnią, gabinetem do pracy i pokojem dziennym jednocześnie. Dlatego też nastolatkom potrzebne są meble wielofunkcyjne, szczególnie jeśli pokój nie jest duży: musi się tam bowiem pojawić się jeszcze biurko, regał, krzesło, szafka… Na nieco większym metrażu warto postawić jednak nieco większy model, na którym można się wygodnie rozłożyć np. łóżko 120x200 z szufladami , do których można dodatku słuchawki, gazety i inne przedmioty.

Łóżko pojedyncze z szufladami – małe i wygodne

Zwolennicy mniejszych mebli mogą zdecydować się na łóżko z szufladami 90x200, które w zupełności wystarczy dla jednego dziecka, nastolatka, jak i dla jednej dorosłej osoby: taka szerokość i długość zapewni im optymalny komfort. W tym momencie łóżko jednoosobowe można w prosty sposób złożyć i rozłożyć, a także przenieść i przetransportować. W przypadku częstej zmiany miejsca zamieszkania, warto zastanowić się także nad łóżkiem składanym – takie modele także są dostępne razem z szufladami.

Łóżko drewniane z szufladami – styl i solidna konstrukcja

Drewno cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją uniwersalność, styl oraz naturalność. Przy wyborze np. łóżka drewnianego 160x200 z szufladami należy pamiętać, że tworzywo musi być gładkie, a jego powierzchnia musi być zabezpieczona odpowiednim impregnatem. Co więcej, deski muszą cechować się dużą sprężystością, aby nie złamać się przy dużym nacisku. Najczęściej można w sklepach meblarskich znaleźć łóżka wykonane z drewna:

1) sosnowego,

2) brzozowego,

3) olchowego,

4) bukowego,

5) dębowego.

Białe łóżko z szufladami – nowoczesne rozwiązanie

Łóżka malowane na biało sprawdzą się zarówno w minimalistycznych loftach, jak i pięknych wnętrzach o pałacowym szyku. Często decydują się na nie pary, wybierając np. łóżko z szufladami 160x200 – takie wymiary zapewniają zdrowy i komfortowy sen. Łóżka białe muszą jednak nie tylko dobrze wyglądać, ale i posiadać solidną konstrukcję – zwłaszcza, jeśli ma ono pomieścić dwie osoby. Zazwyczaj jest ono wykonane z metalu ukutego w finezyjne kształty lub z gładkiego drewna.

Łóżko tapicerowane z szufladami – komfort i elegancja

To bardzo modne rozwiązanie, które dobrze się sprawdzi m.in. w eleganckich aranżacjach i raczej na większych przestrzeniach. Przykładowo, szukając modelu z obiciem, często można się natknąć na łóżko 180x200 z szufladami , czyli o szerokości 180 cm. Same obicia mogą być wykonane m.in. ekoskóry, tkaniny szenilowej oraz tkanin zmywalnych. Zdarza się, że tapicer na specjalne zamówienie klienta możć obija całość wybranym przez niego materiałem.

Łóżko rozkładane z szufladami – idealne na małym metrażu

Wybór takiego mebla oznacza zakup łóżka sypialnianego, wygodnej leżanki i pojemnych szuflad jednocześnie. To bardzo designerskie rozwiązanie, które jest w naszym kraju coraz bardziej popularne. Świetnie sprawdza się na niewielkich przestrzeniach oraz doskonale komponuje się z dużą ilością miękkich poduszek. Tego rodzaju łóżka można znaleźć w wielu rozmaitych kolorach.

Łóżko z szufladami i półkami – funkcjonalny mebel

Takie łóżka posiadają nie tylko pojemne szuflady, ale również i półki, które zwykle umieszczone są z tyłu albo w okolicy zagłówka. Stanowią one bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które szukają odpowiedniego miejsca na swoje drobiazgi – dzięki temu zarówno pojedyncze, jak i podwójne łóżko z szufladami może zamienić się w małą praktyczną komodę.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości