Newsy

Poniedziałek z opadami deszczu, na zachodzie możliwe burze

Newsy

Poniedziałek z opadami deszczu, na zachodzie możliwe burze

W poniedziałek na wschodzie Polski zachmurzenie na ogół umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. W pasie od Warmii i Mazur, przez Mazowsze i ziemię łódzką po Dolny Śląsk i Opolszczyznę, opady deszczu. Miejscami na zachodzie możliwe też burze. Temperatura od 18 st. C nad morzem do 29 st. C na południowym wschodzie.

IMGW informuje, że Europa północna, środkowa oraz południowa będzie pod wpływem płytkich układów niskiego ciśnienia ze strefami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże.

Z zachodu ku centrum kraju bardzo wolno przemieszczać się będzie zatoka niżowa, z pofalowanym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Skandynawii. Na wschodzie pozostanie ciepłe powietrze polarne morskie, nad zachodnią część kraju napłynie chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i powoli będzie rosło.

Pogoda na poniedziałek 3 sierpnia

W poniedziałek na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie kraju.

W pasie od Warmii i Mazur, przez Mazowsze i Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk i Opolszczyznę, opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 20 mm, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 30 mm. Miejscami na zachodzie możliwe też burze.

Temperatura maksymalna od 18 st. C nad morzem i 19 st. C, 20 st. C miejscami na zachodzie, około 23 st. C, 25 st. C w centrum do 27 st. C, 29 st. C na południowym wschodzie.

Wiatr będzie słaby, miejscami na zachodzie umiarkowany, północno-zachodni, tylko na wschodzie i w centrum południowo-wschodni i południowy. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 80 km/h. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek 3 sierpnia 

W Warszawie w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. 

Temperatura maksymalna około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Pogoda we wtorek 4 sierpnia

Temperatura maksymalna od 15 st. C, 17 st. C w kotlinach sudeckich i 18 st. C, 20 st. C na północy kraju, w centrum i na południowym zachodzie do 27 st. C miejscami na południowym wschodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni tylko na krańcach południowo-wschodnich południowo-wschodni. Początkowo wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Jak się zachować, kiedy burza złapała nas na otwartej przestrzeni? Poznaj kilka ważnych wskazówek. Obejrzyj materiał:

x-news 

Zobacz też:

Szukasz atrakcji nad Bałtykiem? Gabinet Figur Woskowych to hit wybrzeża

Bezpieczne wakacje. Jak ratownicy chronią nas na plaży i w wodzie?

Jak zaplanować wycieczkę nad Wodospad Siklawa? Praktyczne porady i najciekawsze szlaki

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
67
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0