Newsy

Pogoda w poniedziałek: Cieplej, ale wciąż mgliście

Newsy

Pogoda w poniedziałek: Cieplej, ale wciąż mgliście

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południu. Przed południem miejscami mgły, rano jeszcze lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia część Europy będzie pod wpływem niżów znad Atlantyku. Pozostała część kontynentu będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, rozciągającym się od Azorów po Rosję. Polska znajdzie się na skraju zatoki niżu znad Morza Północnego, w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa rozmywającego się frontu chłodnego.

Pogoda w poniedziałek - 21 grudnia 2020 r.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południu. W północnej połowie kraju oraz na zachodzie kraju opady deszczu. Rano na krańcach południowo-zachodnich możliwe opady marznącego deszczu, a lokalnie na wschodzie marznącej mżawki, powodujące gołoledź. Przed południem miejscami mgły, rano jeszcze lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie - 21 grudnia 2020 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Słabe opady deszczu. Początkowo możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
62
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0