Newsy

Pogoda na wtorek: ciepło, ale w niektórych regionach deszcz i burze  

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (16 + 17-18.06.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na wtorek: ciepło, ale w niektórych regionach deszcz i burze  

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (16 + 17-18.06.2020) | POLSKA

We wtorek prognozowane są przelotne opady deszczu na południu i południowym wschodzie, a na Podkarpaciu mogą pojawić się burze. Ciepło, na termometrach od 24 do 26 stopni Celsjusza. 

Jak podaje IMGW, nad Europą nadal dominują niże z ośrodkami nad Bałkanami, Morzem Bałtyckim oraz Wielką Brytanią wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie Skandynawia oraz zachodnia część Morza Śródziemnego znajduje się pod wpływem wyżów. Polska jest zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Bałkanami i Morzem Czarnym i słabego niżu nad Bałtykiem. Na wschodzie i południowym wschodzie zaznacza się strefa zafalowanego frontu. Nad tą część kraju napływa ze wschodu cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze. Pozostała część kraju pozostaje w suchej stabilnej masie powietrza. Ciśnienie nieco spadnie.

Pogoda na wtorek, 16 czerwca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, na północy, południowym wschodzie i wschodzie okresami duże. Nad morzem przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie i wschodzie burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny. Temperatura maksymalna od 21 st.C na Pogórzu Karpackim i w Małopolsce do 26 st.C na krańcach zachodnich, nad morzem i w dolinach górskich od 17 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy wschodzie i południu zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadem do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na wybrzeżu i Pomorzu miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st.C na Kaszubach do 16 st.C na Podlasiu, Zamojszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr słaby zmienny, z przewagą północnego. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 16 czerwca 2020 r.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i przejściowo duże. Temperatura maksymalna 24 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st.C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognozowana suma opadów w burzach do 25 mm. Temperatura maksymalna około 26 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. 

Zobacz też:

#DontCallMeMurzyn. Ofiary dyskryminacji zabierają głos: „Nie po to w bólach rodziłam dzieci, żeby teraz je poniżano"

Wellman i Prokop o pożegnaniu z Dzień Dobry TVN: "Bardzo dziękujemy, że mamy takich fantastycznych widzów"

Czego wstydzą się Polacy? Joanna Brodzik: "To są wstydy dotyczące cielesności, związków i kompetencji. Ilość mnie poraziła" 


Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
92
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0