Newsy

Pogoda na sobotę: mróz odpuści, poprószy śnieg 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (12.02.2021 + 13-14.02.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na sobotę: mróz odpuści, poprószy śnieg 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (12.02.2021 + 13-14.02.2021) | POLSKA

Na sobotę synoptycy zapowiadają wzrost temperatur w całym kraju. Na termometrach od -5 stopni C na Podkarpaciu do 0 stopni C na północnym-zachodzie Polski. 

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie silny i rozległy wyż z centrami nad południową Norwegią i Niemcami, jedynie wschód, południe i krańce zachodnie kontynentu będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska pozostawać będzie pomiędzy wspomnianym wyżem znad południowej Norwegii i Niemiec a niżem znad zachodniej Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie nieco cieplejsza masa powietrza.

Prognoza pogody na sobotę, 13 lutego 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie powoli rosnąć.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu. Na Pomorzu Wschodnim i w obszarach górskich Karpat przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Temperatura maksymalna od -4 st. C na wschodzie, około 0 st. C w centrum, do 2 st. C nad samym morzem; w obszarach podgórskich od -7 st. C do -5 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 13 lutego 2020 r. 

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna około -1 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny. 

Zobacz też:

Para na ringu, czyli rywalizacja i dominacja w związku. Psychoterapeutka: "Czasami trzeba umieć odpuścić"

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski zdradzili płeć drugiego dziecka. "Postanowiliśmy zrobić to w oryginalny sposób"

Joanna Przetakiewicz przychodzi z pomocą mężczyznom. Oto jej top 10 pomysłów na Walentynki 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
53
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0