Newsy

Mecz o "wszystko". Polscy kibice w Hiszpanii: "Mamy nadzieję i wiarę, że wygramy"

Newsy

Mecz o "wszystko". Polscy kibice w Hiszpanii: "Mamy nadzieję i wiarę, że wygramy"

W sobotę o 21:00 zostanie rozegrany mecz Polska - Hiszpania. To gra o wszystko, bo jeśli nasza reprezentacja przegra, to będzie koniec jej przygody z Euro 2020. Kibice jednak nie tracą nadziei i za biało-czerwoną drużyną pojechali nawet do Sewilli. A tam atmosfera jest gorąca od samego rana. 

Euro 2020. Wielkie emocje przed meczem Polska - Hiszpania 

Emocje przed meczem Polska - Hiszpania sięgają zenitu, zwłaszcza wśród kibiców biało-czerwonych. Ich zdaniem faworytem spotkania są gospodarze, ale nadzieja, że wygra je kadra Paulo Sousy, nie gaśnie.  - Patrzymy na to optymistycznie. Czekamy na gola - powiedzieli rozemocjonowani polscy fani piłki nożnej.

To, że Polacy kochają swoją drużynę, dostrzegają również mieszkańcy Sewilli. - Myślałem, że to Hiszpanie są zwariowani na punkcie futbolu, dopóki nie pojechałem trzy lata temu do Polski, do Warszawy i byłem blisko stadionu. Od tej pory myślę, że to jednak oni są bardziej szaleni niż my - stwierdził Jose, kibic piłkarski.

Polska - Hiszpania. Mecz o wszystko 

Hiszpanie traktują piłkę nożną jako odskocznię od rzeczywistości. To pasja, która przechodzi z pokolenia na pokolenie. Podkreślają, że to królowa wszystkich sportów i jest dla nich niemal jak religia. - My Hiszpanie uwielbiamy spotykać się w grupach i futbol to jest to, co nas łączy. Przed meczami ludzie spotykają się w barach, żeby poplotkować, pośmiać się. Jak się kończy mecz, to albo się bawimy dalej albo do domu - tłumaczył kibic Juan Carlos. 

Ten mecz przesądzi losy Polski w Euro 2020. To ważna rozgrywka także dla naszych przeciwników. Zatem, co Hiszpanie sądzą o swoim rywalu? - Od zawsze Polska była silną drużyną i osiągnęła w miarę dobre wyniki. Obecnie jest w momencie, w którym, nie chciałbym powiedzieć jest gorsza, ale się konsoliduje - ocenił Marcel. 

- Natomiast to, na czym skupia się hiszpańska prasa, to fakt, że w Sevilli grał Grzegorz Krychowiak, który nie będzie mógł wyjść w tym spotkaniu na murawę przez czerwoną kartkę - relacjonował reporter Uwagi TVN, Endy Gęsina-Torres. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player. 

Zobacz wideo: Gorąca atmosfera przed wieczornym meczem

Dzień Dobry TVN

>>> Zobacz także:

Klaudia Halejcio po raz pierwszy pokazała, jak wygląda jej córka. "Uśmiech po mamusi"

Joanna Opozda i Antek Królikowski potwierdzili związek. Fani: "Ileż można się ukrywać"

Monika Richardson gorzko o zakończonym związku. "Byłam złodziejką męża, złą macochą i osobą współuzależnioną jednocześnie"

Reporter: Endy Gęsina-Torres
Co sądzisz o tym artykule?
49
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
19.06.2021
Ireneusz
Wiadomo, że zależy jaką metodą się rozegra dany i bardzo sportowy mecz. W tym przypadku to duża szachownica z ping - pongiem gdyż niektóre mecze w piłkę wygrywamy. Liczą się gole ale nie tylko...
Gra przykładowoi bywa stała przyrzy dynamicznej kontrze w z centrum i skrzydła to zawsze Polska nawet wiele strzela w stronę do bramki.
Często Hiszpania jest w świetle zwycięscy dzięki dynamicznemu presingowi przez długi czas, a czasem to właściwie Polska wygrywa najistotniejszy mecz.
Optymistycznie może być 2:1 dla Polski a jak nie to 3:2 dla Hiszapani.