Lifting wolumetryczny twarzy – wskazania, przebieg i efekty

kobieta poddawana iniekcji kwasem hialuronowym
bymuratdeniz
Wolumetria twarzy to określenie zabiegu, który pozwala poprawić kontur twarzy, wymodelować kształt oraz poprawić elastyczność skóry bez użycia skalpela. Zabieg modelowania polega na wprowadzeniu pod skórę kwasu hialuronowego. Wolumetria polecana jest zarówno kobietom, jak mężczyznom w różnym wieku.

Wraz z upływem czasu skóra traci jędrność, sprężystość, przez co wyraźnie zmienia się kontur twarzy, opadają policzki. Modelowanie wolumetryczne pozwala zatrzymać postępujące oznaki starzenia, poprawić stan skóry, jej gęstość oraz jędrność. Jednocześnie ten sam zabieg umożliwia skorygowanie kształtu nosa, kości policzkowych, a nawet powiększenie ust. Wolumetria twarzy jest też metodą na spłycenie zmarszczek, bruzd, poprawę nawilżenia skóry. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bezpieczny, bezbolesny i nie wyklucza pacjentów z normalnego funkcjonowania.

Wolumetria twarzy – bezpieczny zabieg upiększający

Lifting wolumetryczny twarzy polega na podaniu pod skórę specjalnego wypełniacza na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego – gęstszego i bardziej plastycznego od innych wypełniaczy. Zostaje on wstrzyknięty w głębsze warstwy skóry przy użyciu igły lub kaniuli , po ewentualnym wcześniejszym znieczuleniu miejscowym danego obszaru. Zabieg nie jest jednak bolesny, a wiele preparatów wzbogaconych jest o lidokainę, co często wyklucza konieczność zastosowania znieczulenia. Wolumetria twarzy przeprowadzana jest jedynie w gabinetach medycyny estetycznej , a wykonywać powinien ją zawsze wyspecjalizowany lekarz. Zaletą liftingu bez użycia skalpela jest możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania bezpośrednio po zabiegu, a także bezpieczeństwo terapii – kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą we wszystkich organizmach żywych. Jego podskórne podanie nie wywołuje skutków ubocznych, a zabieg może być przeprowadzany u osób w różnym wieku; jest on przeznaczony zarówno dla kobiet, jak mężczyzn.

Wolumetria twarzy – kiedy zdecydować się na zabieg?

Modelowanie twarzy to zabieg, z którego mogą skorzystać osoby młode, w średnim wieku, a także starsze. Pomaga on nie tylko uporać się z oznakami starzenia się skóry , lecz także skorygować pewne niedoskonałości. Osoby młode decydują się na lifting wolumetryczny, aby poprawić kształt nosa, kości policzkowych czy też powiększyć usta. Gdy pojawiają się pierwsze oznaki upływu czasu, takie jak zmarszczki, bruzdy, utrata jędrności i sprężystości skóry, wolumetria umożliwia wypełnienie zapadniętych policzków, poprawę konturu twarzy – podniesienie owalu, przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, jej jędrności i gęstości. Lifting bez skalpela spłyca zmarszczki, nadaje twarzy młodszy wygląd. Z zabiegu wolumetrii twarzy korzystają najczęściej osoby, które chcą:

  • uwydatnić kości policzkowe,
    • unieść opadające policzki, tzw. chomiki,
      • wymodelować policzki,
        • wypełnić tzw. dolinę łez – zniwelować worki pod oczami,
          • poprawić zarys żuchwy,
            • wypełnić zmarszczki, bruzdy,
              • poprawić jędrność skóry,
                • przywrócić młodszy wygląd twarzy.

                  Wolumetria twarzy – efekty

                  Efekty przeprowadzonego zabiegu widoczne są natychmiast, jednak na ostateczny rezultat trzeba poczekać około dwóch tygodni , w trakcie których następuje integracja kwasu hialuronowego w tkankach. Preparaty zastosowane w liftingu wolumetrycznym utrzymują się 18 do 24 miesięcy i przez taki właśnie czas pacjenci cieszą się uzyskanymi efektami liftingu. Podstawowym celem terapii jest uzupełnienie powstałych ubytków, odmłodzenie, nawilżenie, poprawa kondycji skóry. Twarz po zabiegu wygląda na młodszą, wypoczętą, zmarszczki zostają zniwelowane, kąciki ust podniesione, policzki wypełnione. Wolumetria poprawia rysy twarzy, kształt nosa czy ust, nadaje skórze elastyczność i poprawia jej napięcie.

                  Wolumetryczny lifting twarzy – przeciwwskazania i powikłania

                  Choć zabieg wolumetrii jest bezpieczny, nie każdy może z niego skorzystać. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Przede wszystkim muszą z niej zrezygnować kobiety w ciąży oraz osoby uczulone na kwas hialuronowy. Przeciwwskazaniem są także choroby autoimmunologiczne, bielactwo, łuszczyca, a także wszelkie stany zapalne skóry czy skłonność do powstawania bliznowców. Zabieg liftingu wolumetrycznego nie wiąże się z powikłaniami, jeśli wykonywany jest przez wykwalifikowanego specjalistę i poprzedzony konsultacją, która umożliwia wykluczenie przeciwwskazań. Uboczne efekty liftingu to miejscowe obrzęki i zaczerwienienia, które ustępują samoistnie po kilku dniach. Nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może prowadzić do powstania ziarniaków zapalnych, zgrubień czy martwicy tkanki. Osoby decydujące się na zabieg powinny starannie wybierać miejsce przeprowadzenia liftingu twarzy, co będzie gwarancją bezpieczeństwa i uzyskania zadowalających rezultatów.

                  Zobacz wideo: Medycyna estetyczna w męskim wydaniu

                  Zobacz także:

                  Lecznicze właściwości botoksu. "Jest wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny. To rewelacja"

                  Ewa Minge o zabiegach poprawiających urodę: "Przypominam tym, którzy marzą o godnej starości, że to ich wybór"

                  Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła, ile przytyła w ciąży. "Kończyłam jeść, kiedy kładłam się spać". Jak gwiazda zrzuciła zbędne kilogramy?

                  Autor: Adrian Adamczyk

                  podziel się:

                  Pozostałe wiadomości

                  Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
                  Materiał promocyjny

                  Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana