Sport i fitness

Maciej Herba, skaut który łowi piłkarskie talenty

Sport i fitness

Autor:
Patrycja
Sibilska
Maciej Herba łowi piłkarskie talenty

Każdy szanujący się klub sportowy ma swojego skauta, człowieka zatrudnionego do wyszukiwania najbardziej utalentowanych zawodników. Jakie umiejętności trzeba posiadać, żeby skautem zostać, opowiada gość Dzień Dobry TVN Maciej Herba.

Na stanowisku skauta sportowego pracują osoby odpowiedzialne za wyszukiwanie kandydatów do gry w klubie sportowym, którzy w przyszłości staliby się jego realnym wzmocnieniem. Osoby pełniące te funkcję mają za zadanie wyszukać zawodnika, obserwować go i ocenić jego potencjał, a w razie zainteresowania klubu doprowadzić do współpracy.

Kto może zostać skautem

Działalność skautów dotyczy nie tylko dorosłych zawodników, ale zwłaszcza piłkarzy młodych, perspektywicznych. Na stanowisko skauta poszukiwane są osoby ambitne, interesujące się sportem i posiadające z jego zakresu sporą wiedzę. Najbardziej cenieni są tacy, którzy potrafią przewidzieć rozwój umiejętności młodego zawodnika na przestrzeni dwóch, trzech najbliższych lat.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

-Wielkim plusem jest to, jeżeli ktoś grał kiedyś w piłkę i orientuje się na czym piłka polega, jak ją należy kopać i co robić, żeby być tym najlepszym - wyjaśnia gość.

Maciej Herba polski skaut na Wyspach

Maciej Herba pracuje dla największych klubów w Wielkiej Brytanii, skautem został przez przypadek, podczas jednego z kursów poznał osobę, która wprowadziła go w świat skautingu, a jego kariera na Wyspach trwa nieprzerwanie od pięciu lat.

- Ja miałem dobrego zawodnika, zadzwoniłem do niego i zapytałem, czy chciałby go sobie obejrzeć. Z miłą chęcią przyjechał, zobaczył, po czym wziął tego zawodnika, no i powiedział 'no ty jesteś inny". Na początku nie rozumiałem tego, o co chodziło. Za jakiś czas zadzwonił do mnie po raz kolejny i zapytał się, czy chciałbym być skautem. (...) 'Inny" było pod takim względem, że oddałem mu jakby najlepszego swojego zawodnika z drużyny. Powiedział: 'wiesz, że oddałeś w tym momencie serce drużyny", a ja powiedziałem 'no tak, ale wiem, że w wielkich akademiach to dziecko będzie miało większe szanse, niż w małych klubach" - opowiada swoją historię Maciej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości