Sport i fitness

„Przyszłam pokazać, jak się trenuje”. Iga Baumgart-Witan przygotowuje się do kolejnych startów 

Sport i fitness

Autor:
Milena
Jaworska
Trening ze złotkiem

Iga Baumgart-Witan to polska biegaczka, która na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich Tokio zdobyła dwa medale. Jak ćwiczy razem z mamą, która jest jej trenerką? Jak wyglądają przygotowania do kolejnych zawodów?

Jak trenuje Iga Baumgart-Witan?

Iga Baumgart-Witan jest polską lekkoatletką, specjalizującą się w biegu na 400 metrów. Na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zdobyła dwa medale: złoto i srebro w biegu sztafetowym 4 x 400m. 

- Na szczęście emocje już opadły – przyznała lekkoatletka w rozmowie z Agatą Zjawińską. Zdradziła również, że teraz odpoczywa, by zacząć trenować do kolejnego sezonu. Jak długo potrwa rekonwalescencja Igi?

- Dwa miesiące na pewno, bo trzeba wyleczyć achillesy, a zaczniemy przygotowania w październiku – powiedziała Iwona Baumgart, mama i trenerka lekkoatletki. – Mamy do przygotowań profesjonalne podejście. Ja na treningu jestem trenerem. Iga natomiast jest doświadczoną zawodniczką, więc teraz już bardzo łatwo się ją prowadzi. Wykonuje to, co ma do zrobienia na treningu, nie marudzi.

Iga Baumgart-Witan trenuje z mamą

W programie zobaczyliśmy rozgrzewkę wykonywaną zwykle przed treningiem sprinterskim. Iwona Baumgart wraz z Igą Baumgart-Witam pokazały ćwiczenia rozciągające łydki oraz mięśnie nóg. Nie zabrakło również dynamicznego skippingu. Nie da się ukryć, że taka rozgrzewka przyda się przed startem każdemu biegaczowi.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Pozostałe wiadomości