Sport i fitness

Kobiety na igrzyskach olimpijskich w Tokio. "Chwilami potrafią być nawet twardsze od mężczyzn. Są bardziej ambitne"

Sport i fitness

Aktualizacja:

Trwają igrzyska olimpijskie w Tokio. Bierze w nich udział udział około 11 tys. zawodników z ponad 200 krajów, którzy rywalizują w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Jeden z nich zdobyły Polki. O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiedział komentator Eurosportu, Marek Rudziński.

Przebieg igrzysk olimpijskich w Tokio

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 odbywają się od 23 lipca aż do 8 sierpnia. Jak na razie zestawienie najlepszych reprezentacji bez zaskoczeń otwierają Chiny, które uzbierały już 45 krążków. Zaraz za nimi jest Japonia oraz USA. Czy to kuchnia regionalna wpływa na to, że Azjaci deklasują konkurencję?

- Odżywianie w dzisiejszym sporcie odgrywa ogromną rolę, tak jak wiele innych drobnych elementów, bo przy wyrównanym poziomie sportowców - a taki jest, bo nie ma już tajemnic trenerskich, wszystko jest wiadome - decydują detale, m.in. odżywianie się, praca psychologa ... To są sprawy, które są istotne. Kuchnia azjatycka jest bardzo dobra - mówił w Dzień Dobry Wakacje Marek Rudziński.

Polska z jednym medalem zajmuje 51. miejsce w klasyfikacji. Wyprzedzają nas takie drużyny, jak m.in. Tajlandia, Indonezja oraz Mongolia. Dumę przyniosły nam jedynie wioślarki, które stanęły na drugim miejscu na podium. Kiedy Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska minęły linię mety, nastąpił wybuch radości.

- Jesteśmy spragnieni medali. Mamy jeden, w związku z czym jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, szczęśliwi, gratulujemy dziewczynom. Wioślarstwo jest troszeczkę niszowym sportem, przez to, że nie jest pokazywany w telewizji, nie mają takich cyklów zawodów, jak piłka nożna, tenis czy nie zarabiają wielkich pieniędzy, natomiast pracują niezwykle ciężko. To są chyba sportowcy, którzy - mówiąc slangiem - potrafią się "wyjechać do końca" jak nikt inny - tłumaczył komentator Eurosportu.

Kobiety w sporcie

Polski Instytut Ekonomiczny na podstawie wyników z poprzednich dwóch konkursów w Londynie i w Rio de Janeiro doszedł do zaskakujących wniosków. Okazuje się bowiem, że analiza statystyczna wyników indywidualnych wskazuje, że Polska stosunkowo dobrze radzi sobie w dyscyplinach kobiecych, natomiast słabiej od oczekiwań prezentują się mężczyźni .

- Mamy skład reprezentacji tak mniej więcej pół na pól, ale panie rzeczywiście zdobywają mnóstwo medali. Kobiety - warto to przypomnieć - po raz pierwszy pojawiły się na igrzyskach w 1928 roku i od razu Halina Konopacka zdobyła złoty medal. (...) Panie uprawiają sport na bardzo wysokim poziomie. Wydaje mi się, że chwilami potrafią być nawet twardsze od mężczyzn. Są bardziej ambitne i jak sobie postawią jakiś cel, to kobiecie wytłumaczyć, że tego nie osiągnie jest niemożliwe. Dlatego uprawiają wszystkie sporty i osiągają wielkie sukcesy - dodał w naszym programie Marek Rudziński.

Przypomnijmy, że zmagania sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio można oglądać na kanałach Eurosportu oraz w Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości