silne kobiety

    silne kobiety

    Z inicjatywy wadowickiej Rady Kobiet, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek w jednej ze szkół czytano książkę "Damy, dziewuchy, dziewczyny", która zawiera historie znanych i silnych kobiet. Pomysł nie spodobał się małopolskiej kuratorce, która stwierdziła, że uczennice nie potrzebują takiej motywacji i nie trzeba ich dowartościowywać. Czy miała rację? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z autorką wspomnianej książki Anną Dziewit-Meller i psycholog dr Ewą Jarczewską-Gerc. Co robić, aby dziewczynki wyrosły na silne kobiety?

    Współczesne kobiety spełniają się na wielu polach. Rodzą dzieci, pracują, oddają się swoim pasjom. Dlaczego często udają słabe? Czy robią to po to, by coś zyskać? I czy to prawda, że mężczyźni boją się silnych kobiet? Z czego to wynika? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasieli: Dominika Tajner, menadżerka grupy Ich Troje, uczestniczka programu „Agent- Gwiazdy”, Dellfina Dellert, coach związków i relacji i Marcin Szczygielski, pisarz, dziennikarz, grafik.

    Czy kobiety to faktycznie słaba płeć? Ile prawy w powiedzeniu, że za każdym silnym mężczyzną stoi silna kobieta? Zapytała o to znane osoby dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.