Ajurweda pochodzi z półwyspu Indyjskiego i liczy ponad 5 tys. lat. Jest to koncepcja zdrowia, która polega na stosowaniu naturalnych metod leczenia, takich jak ziołolecznictwo, masaże, czy odpowiednia dieta.
Biotyna, inaczej witamina H lub witamina B7, odgrywa ogromną rolę w zachowaniu nie tylko zdrowych włosów, ale i skóry oraz paznokci. W artykule dowiesz się, skąd czerpać ten suplement diety, czym grozi niedobór biotyny oraz czy możliwe są skutki uboczne jej stosowania.
Efektywnie spala tłuszcz, usprawnia krążenie, zmniejsza obrzęki, ujędrnia i wzmacnia mięśnie – to tylko część zalet, jakie daje regularny trening w basenie. Pływanie jest także jedną z najmniej obciążających ciało dyscyplin sportowych. Co daje pływanie, poza wymienionymi już zaletami? Zapoznaj się z naszymi argumentami i już dziś rusz na basen!
Jak zacząć biegać? - odpowiedź na to pytanie wydaje się banalnie prosta. Jednak w rzeczywistości często odwlekamy ten moment lub po prostu szybko się zniechęcamy. Winny może być brak odpowiedniego planu treningowego albo szukanie wymówek.
Arnika górska bywa nazywana także kupalnikiem górskim lub pomornikiem. Ze względu na jej właściwości lecznicze, produkty na bazie arniki górskiej znajdują szerokie zastosowanie w medycynie oraz farmacji. Najczęściej sprzedawana jest w formie tabletek lub maści. Jakie korzyści płyną ze stosowania arniki górskiej i jakie jest jej znaczenie w kosmetyce?
Asafetyda to jedna z najpopularniejszych przypraw kuchni indyjskiej. Odpowiednia ilość przyprawy jest w stanie urozmaicić smak potraw i nadać im oryginalny, egzotyczny aromat. Oprócz nietypowych walorów smakowych ma także korzystny wpływ na zdrowie. Sprawdź, gdzie kupić asafetydę i do jakich dań warto ją dodawać.
Bazylia pospolita jest znanym na całym świecie ziołem. W związku z tym, że pochodzi z ciepłej strefy klimatycznej, w Polsce jest bardzo często uprawiana w doniczkach. Wystarczy dowiedzieć się, jak ją hodować i pielęgnować, żeby cieszyć się jej niezwykłym smakiem w wielu potrawach.
Babka płesznik to zioło pochodzące z rejonów Morza Śródziemnego. Spożywanie jego nasion reguluje pracę przewodu pokarmowego, a dzięki błonnikowi ułatwia odchudzanie. Babka płesznik może być wykorzystywana przez kobiety w ciąży i dzieci, z tym, że dawkowanie jej zależy od wieku.
Babka jajowata to znana na całym świecie roślina, której głównym przeznaczeniem jest regulacja wypróżnień. Jej szerokie zastosowanie wynika między innymi z wysokiego poziomu błonnika. Mogą ją bez obaw stosować kobiety w ciąży.
Balsam kapucyński jest naturalnym preparatem o doskonałych właściwościach zdrowotnych. Poprawia również samopoczucie. Jest bezpieczny nawet dla dzieci. Dlaczego warto go mieć zawsze w rodzinnej apteczce?
Zgrabna talia i płaski brzuch dodają atrakcyjności, dlatego są celem dla wielu z nas. Jak go osiągnąć? Czy ćwiczenia na boczki i brzuch wymagają godzin spędzonych na siłowni?
Pleśniawki występują w postaci drobnych, białych plamek lub zmleczenia błony śluzowej dziąseł. Świadczą one o infekcji grzybiczej. Mogą się pojawiać w pierwszych dniach życia noworodka lub też w przebiegu całego okresu niemowlęcego. Czy domowe sposoby na pleśniawki u niemowląt będą skuteczne, czy lepszy będzie specjalistyczny lek na pleśniawki?
Kobiety często zastanawiają się, co oznacza, gdy pojawia się żółty, przezroczysty lub mleczny śluz przed okresem? Dlaczego przy regularnych cyklach owulacyjnych śluz przed miesiączką ma kolor różowy? Przyczyną tego stanu rzeczy może być niewydolność ciałka żółtego, które nie wytwarza odpowiedniej ilości progesteronu, ale to niejedyny powód.
Leki homeopatyczne można stosować zarówno w procesie leczenia chorób, jak i w ramach profilaktyki. Przez niektórych lekarzy uznawane są za ważny element uzupełniający standardowe leczenie. Czy środki homeopatyczne działają na zatoki lub na kaszel? Sprawdź, jaka jest ich skuteczność i czy ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne.
Szóstka Weidera to prawdziwe wyzwanie. Ciężki i bardzo męczący trening, do końca którego wytrwają nieliczni. Celem jest zbudowanie sześciopaku w jak najkrótszym czasie. Czy 6 Weidera naprawdę działa? Jakie przynosi efekty? Czym grozi A6W?
Ból jajnika nie musi oznaczać schorzeń chorobowych. Wiele kobiet odczuwa dyskomfort w okolicy podbrzusza w środku cyklu menstruacyjnego podczas dni płodnych. Jeśli jednak towarzyszą im inne symptomy, takie jak np. obfite miesiączki, należy udać się do lekarza.
Zdarza się, że laktacja pojawia się w sytuacjach innych niż po porodzie naturalnym. Stosunkowo często pojawiają się problemy z laktacją po cesarce.
Trening 100 pompek to popularny plan treningowy wzmacniający ramiona, barki i brzuch. Plan zakłada wykonanie stu pompek w jednej serii. Jakie są założenia i zalety treningu?
Animal Flow jest nurtem fitness, który w USA stał się popularny już w 2010 roku. Również w Polsce zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Nic dziwnego - sportowcy i entuzjaści na wszystkich poziomach zaawansowania mogą czerpać korzyści z ćwiczeń Animal Flow. Na czym polega ten fenomen?
Aqua aerobik to bezpieczna i mało kontuzyjna forma aerobiku. Ćwiczenia wykonywane w wodzie angażują mięśnie całego ciała, ale nie stanowią zagrożenia dla przyszłej mamy i jej dziecka. Dlatego aerobik w wodzie mogą uprawiać nawet kobiety w ciąży. Jakie daje efekty? Jaki ma wpływ na zdrowie?
Bieganie, aby było bezpieczne i zdrowe wymaga wiedzy i dobrego przygotowania. Na co zwrócić uwagę, czym kierować się przy wyborze butów i jakie znaczenie w bieganiu ma sen?
Bieganie to idealny sposób na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. Pozytywnie wpływa na zdrowie, kształtuje sylwetkę, ale też relaksuje i pomaga w leczeniu depresji. Jakie efekty daje regularne bieganie?
Erytrocyty w moczu w ciąży to częsty problem kobiet. Najczęściej nie jest to sygnał poważnej choroby, a jedynie jeden z objawów infekcji. Niemniej jednak, aby wykluczyć np. nowotwór, należy udać się do lekarza.
Podczas rutynowej wizyty u ginekologa zastosowanie mają wzierniki ginekologiczne. Dzięki nim lekarz może obserwować wnętrze pochwy oraz szyjkę macicy.
USG narządów rodnych to jedno z elementarnych badań podczas wizyty u ginekologa. Jeśli oczekujesz dziecka, umożliwi Ci ono zobaczenie maluszka, a także wykrycie rozmaitych nieprawidłowości na wczesnym etapie ciąży. Warto jednak pamiętać, że USG narządów rodnych wykonuje się nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn, a w obu przypadkach pozwoli ono wychwycić różnego rodzaju zmiany w poszczególnych elementach układu rozrodczego.
Polucje nocne u chłopców to przypadłość, która dotyka ok. 80% populacji. Oznacza to, iż prawie każdy mężczyzna doświadczył niekontrolowanego wytrysku. Nocne zmazy to nie choroba, a objaw świadczący o osiągnięciu dojrzałości seksualnej przez chłopców.
Badanie ginekologiczne przez odbyt wykonuje się tylko w niektórych przypadkach. Przeczytaj, jak przebiega wizyta u ginekologa i jak się przygotować do badania przez odbyt. Co warto wiedzieć o badaniach ginekologicznych?
Pierwsza wizyta u ginekologa jest źródłem dużego stresu. Dziewczęta często martwią się, czy badanie ginekologiczne boli, zastanawiają, co widzi ginekolog podczas badania lub jak wygląda badanie ginekologiczne u dziewicy. Przed badaniem warto dowiedzieć się więc, jak ono wygląda i jak przygotować się do badania ginekologicznego. Ułatwi to przezwyciężenie wstydu i złagodzi stres.
Zespół przewlekłego zmęczenia to choroba występująca przede wszystkim u kobiet. Objawia się między innymi zaburzeniami snu, obniżoną aktywnością, chronicznym zmęczeniem. W leczeniu zespołu ważną rolę odgrywają metody farmakologiczne.
Kiedy pierwsza wizyta u ginekologa jest koniecznością? Nie wtedy, kiedy jesteś w ciąży albo potrzebujesz tabletek antykoncepcyjnych. Dojść do niej powinno dużo wcześniej, przed rozpoczęciem współżycia. Bo pewne rzeczy w życiu kobiety powinny odbywać się w określonej kolejności.