Seksowne plecy z ładnie zarysowanymi mięśniami dodają atrakcyjności zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Podobnie jest z barkami i rękami. Dlatego trenując te części ciała, warto wykorzystywać hantle. Dobra wiadomość jest taka, że ćwiczenia hantlami w domu będą tak samo skuteczne jak te wykonane na siłowni z pomocą niektórych sprzętów.
Ból głowy czasami dotyka każdemu z nas. W większości przypadków jest to całkowicie niegroźny, lecz bardzo dokuczliwy objaw. Jego przyczyny i charakter mogą być różne - ból migrenowy, napięciowy, od zatok. Najprościej jest sięgnąć po tabletkę, jednak zanim się to zrobi, warto wypróbować domowe sposoby na ból głowy.
Syrop z pędów sosny to naturalny środek stosowany w przypadku przeziębień. Skutecznie łagodzi kaszel i pomaga w szybszym powrocie do zdrowia. Co ciekawe, można przyrządzić go samodzielnie. Jak zrobić syrop z pędów sosny, by w pełni wykorzystać jego lecznicze właściwości?
Różeniec górski to roślina znana także jako złoty korzeń lub arktyczny korzeń. Swoją sławę zdobyła dzięki niezwykłym właściwościom prozdrowotnym, które znane są od wieków. Jakie działanie ma różeniec górski i kto powinien go stosować?
Rumianek pospolity pochodzi z południowo-wschodniej Europy oraz Azji Mniejszej, jednak występuje powszechnie również w Polsce. Znany jest nie tylko z urokliwego wyglądu, ale również z szerokiej gamy zastosowań w medycynie naturalnej oraz w przemyśle kosmetycznym. Jakie właściwości ma rumianek pospolity i do czego można go wykorzystać?
Rzepik pospolity to popularna roślina występująca w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji Zachodniej. Charakteryzuje się wieloma właściwościami leczniczymi, w związku z czym jest znanym surowcem zielarskim. Jakie zastosowanie ma rzepik i kiedy warto sięgnąć po preparaty na jego bazie?
Siemię lniane to nic innego jak nasiona lnu zwyczajnego. Ze względu na swoje właściwości lecznicze jest chętnie wykorzystywane jako surowiec zielarski. Stosuje się je m.in. w razie problemów z układem pokarmowym, a także wspomagająco w odchudzaniu. Jak przygotować siemię lniane, by w pełni wykorzystać jego walory?
Sok z aloesu znany jest ze swojego prozdrowotnego działania. Może być stosowany wewnętrznie lub zewnętrznie, a zawarte w nim substancje m.in. wpływają korzystnie na odporność, wspomagają odchudzanie i przyspieszają gojenie się ran. Na co jeszcze pomaga sok z aloesu i kto powinien po niego sięgnąć?
Sól fizjologiczna do oczu to znany specyfik, który pomaga w utrzymaniu odpowiedniej higieny narządu wzroku. Co ważne, może być stosowana zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Jak używać soli fizjologicznej do oczu i kiedy warto po nią sięgnąć?
Syrop prawoślazowy to popularny środek stosowany w przypadku przeziębień i lekkich infekcji górnych dróg oddechowych. Łagodzi kaszel i pomaga w szybszym powrocie do zdrowia, a do tego mogą przyjmować go zarówno dorośli, jak i dzieci. Bazę leczniczego preparatu stanowi roślina o nazwie prawoślaz lekarski, która od pokoleń znana jest ze swoich właściwości prozdrowotnych. Na co pomaga syrop prawoślazowy i jak należy go stosować?
Tasznik pospolity to popularna roślina, którą można spotkać w wielu miejscach, m.in. przy drogach, na polach, a także w przydomowych ogródkach. Bylina uważana jest przez rolników za chwast. Przed rozpoczęciem zwalczania tasznika pospolitego, warto jednak przyjrzeć się jego właściwościom leczniczym. Ziele może pomóc w pokonaniu wielu uciążliwych dolegliwości, w związku z czym jest chętnie wykorzystywane w medycynie naturalnej.
Topinambur (słonecznik bulwiasty) to warzywo znane w Polsce od XVIII wieku. Jego częścią jadalną jest bulwa. Wyróżnia ją lekko orzechowy smak i sprzyjające zdrowiu właściwości, dzięki którym coraz więcej osób zastanawia się, co to jest topinambur.
Płukanie gardła wodą z solą to jedna z najstarszych naturalnych metod na dezynfekcję i zabicie bakterii, znajdujących się wewnątrz ciała. Czy znasz inne właściwości wody z solą? Czy wiesz, że możesz wykorzystać ją także dla nawadniania organizmu oraz oczyszczania jelit?
Afty w jamie ustnej to częsta i bardzo bolesna dolegliwość. Są to niewielkie owrzodzenia umiejscowione na błonie śluzowej w ustach, na wargach lub na języku. Przyczyn powstawania afty w jamie ustnej jest kilka i od nich zależy powodzenie leczenia. Ważne jest zapobieganie aftom, ponieważ mają skłonność do nawrotów.
Żyworódka może być nie tylko piękną ozdobą w domu. Sok lub maść przygotowane z tej rośliny mają wiele właściwości leczniczych, sprawdzają się m.in. jako naturalny środek przeciwtrądzikowy i przeciwgrzybiczy. Sprawdź, jak stosować żyworódkę.
Autohipnoza jest jednym z najciekawszych stanów, w jakich może znaleźć się człowiek. Niestety większość osób nie jest świadoma jej zalet i pozytywnych efektów. Odpowiednie ćwiczenia umożliwiają samodzielne opanowanie z pozoru trudnej sztuki, jaką jest autohipnoza. Pewność siebie w ich wyniku często wzrasta, działa też ona korzystnie na sen, odchudzanie i zmianę wielu negatywnych nawyków.
Wodne natryski to popularne narzędzie w rehabilitacji, fizykoterapii i kosmetologii. Bicze szkockie używane są zarówno w zabiegach kosmetycznych, jak i w celach leczniczych. Tak proste narzędzie może nieść wielkie korzyści dla naszego zdrowia.
Ćwiczenia ze sztangą są najlepszym sposobem na zbudowanie siły oraz masy mięśniowej. Trójbój siłowy zawiera zestaw ćwiczeń, który angażuje wszystkie duże partie mięśni. Oczywiście jak w każdym sporcie, dużą rolę odgrywa technika, a w tym wypadku poprawność wykonywanych powtórzeń. Ćwiczenia ze sztangą prostą absorbują bardzo dużo siły, dlatego jeśli są stałym elementem naszego treningu, niezmiernie ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz regeneracja.
Cząber to znana i lubiana przyprawa, ale również roślina lecznicza. W przeszłości cząber uważany był także za afrodyzjak. Podpowiadamy, jak działa cząber i do czego najlepiej go wykorzystać.
Ból ucha może dotyczyć osób w każdym wieku, jednak najczęściej pojawia się w okresie dziecięcym. Prawie każdy chociaż raz w życiu doświadczył tego rodzaju dolegliwości. Nie zawsze jest ona związana z chorobą, czasami przyczyną jest zwykłe podrażnienie. Poza lekami ulgę przynoszą domowe sposoby na ból ucha.
Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, jest sygnałem ostrzegawczym i odpowiedzią organizmu na toczącą się w nim infekcję. Wiele osób zastanawia się, jak zbić gorączkę bez sięgania po środki farmakologiczne. Dużą skuteczność wykazują sprawdzone domowe sposoby na gorączkę.
Bylica estragon (znana również jako estragon lub bylica draganek) jest niezwykle cenioną przyprawą, ze względu na charakterystyczny aromat swych liści. Ma wszechstronne zastosowanie - możemy zrobić z niej sos estragonowy do kurczaka, wzbogacić jej smakiem ogórki kiszone lub dodać przyprawę do śledzi. Estragon ma również liczne właściwości lecznicze, dlatego warto zaopatrzyć się w swój własny estragon w doniczce, aby zawsze móc po niego sięgnąć. Radzimy, do czego wykorzystać estragon i jak o niego zadbać.
Zioła były wykorzystywane do zwalczania wielu dolegliwości już w czasach starożytnych. Znajomość ich działania okazywała się pomocą w bardzo trudnych przypadkach, pozwalała nawet ratować chorych zagrożonych śmiercią. Obecnie fitoterapia przeżywa swój renesans, a coraz większe rzesze osób przekonują się, że leki roślinne są równie skuteczne, jak te kupowane w aptekach.
Groty solne, które od lat zyskują w Polsce coraz większość popularność, wykorzystują lecznicze i relaksujące działanie soli. Dzięki temu możemy choć przez chwilę poczuć się, jak w morskim kurorcie. Grota solna nie tylko wspiera leczenie nieżytów dróg oddechowych i problemów skórnych, pozwala także na chwilę prawdziwego, efektywnego relaksu. Podpowiadamy, na co pomaga grota solna i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jej stosowania.
Jeśli czujesz się zmęczony, łapie cię przeziębienie lub grypa, doskonałym rozwiązaniem będzie herbata z kardamonem, imbirem lub cynamonem. Te korzenne przyprawy mają właściwości rozgrzewające, wykazują ponadto szereg działań leczniczych. Odznaczają się również charakterystycznym, lekko pikantnym aromatem, który doskonale podkreśli i wzbogaci smak potraw. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto włączyć je do swojego menu.
Homeopatia to jedna z gałęzi medycyny stworzona 200 lat temu przez Samuela Hahnemanna. Przez część osób jest traktowana jako wymysł medycyny alternatywnej, jednakże coraz więcej ludzi przekonuje się do jej działania. Homeopatia jest szczególnie polecana na odchudzanie, przeziębienie oraz przy dolegliwościach alergicznych i zatokowych.
Joga to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Może uprawiać ją każdy, bez względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną. Przynosi harmonię i spokój ducha. Co więcej, joga dla początkujących może być wstępem do innych sportów, gdyż wzmacnia i rozciąga mięśnie.
Medycyna naturalna i medycyna niekonwencjonalna stają się dzisiaj coraz popularniejsze. Jedną z modnych ostatnio metod, która ma coraz więcej zwolenników, jest urynoterapia, czyli leczenie moczem. Terapia ta ma kilka form stosowania i jest wskazana przy rozmaitych dolegliwościach. Jednak wzbudza też wiele kontrowersji i pytań o to, czy urynoterapia naprawdę jest skuteczna.
Żeń szeń, po chińsku zwany człowiekiem-korzeniem lub wszechlekiem, wykorzystywany jest w medycynie azjatyckiej od ponad czterech tysięcy lat. Żeń szeń wspomaga funkcjonowanie całego organizmu, poprawia pamięć, wzmacnia serce i wzmaga potencję. Jakie jeszcze działania ma korzeń żeń szenia, a jakie są przeciwwskazania do jego stosowania?
Narciarstwo to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Co roku przybywa coraz więcej jego zwolenników. Kiedy dopiero zaczynamy naszą przygodę z białym szaleństwem, warto dobrać odpowiednie narty dla początkujących oraz dowiedzieć się, gdzie najlepiej jechać na zimowy urlop.