Sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami to klasyk wśród sałatek, jednak może być ona przyrządzona na milion sposobów. Poniżej znajdziesz zarówno przepisy łatwe i błyskawiczne, jak i takie, które wymagają odrobinę więcej czasu. Jedno jest pewne - wszystkie będą bardzo smaczne!
Saponaria, częściej nazywana mydlnicą lekarską, w naturze występuje nie tylko na terenie Europy, lecz także Azji, a nawet północnej Afryki. W wielu miejscach mydlnica bywa również uprawiana ze względu na swoje niezwykłe właściwości.
Pesto to tradycyjny sos kuchni włoskiej wywodzący się z Genui, stolicy regionu Liguria. Nazwa “pesto” pochodzi od włoskiego czasownika pestare, które oznacza: zgnieść, zmiażdżyć. Pesto alla genovese, czyli najbardziej popularne, to prosta mieszanka oliwy, siekanego czosnku, orzeszków piniowych, soli, liści bazylii i sera Parmigiano-Reggiano. Pesto czerwone (pesto rosso) wykorzystuje dodatkowo smak suszonych pomidorów i pieczonej papryki, nadając naszym daniom żywych kolorów.
Tykwa pospolita uprawiana jest głównie w cieplejszych regionach świata, przede wszystkim w Azji oraz Australii. Uznawana jest za roślinę tropikalną i często porównywana z bardziej popularną dynią. Tykwa nie musi być wykorzystywana tylko jako element dekoracji. Jako wartościowe warzywo sprawdzi się również w kuchni. Jakie przepisy z tykwą warto znać i jak uprawiać tykwę w polskich warunkach?
Rdestowiec japoński to roślina znana w tradycyjnej medycynie japońskiej i chińskiej od tysięcy lat. Substancje zawarte w rdestowcu japońskim wykazują szerokie działanie prozdrowotne.
Czy bazylia jest zdrowa? O właściwościach leczniczych bazylii pospolitej być może nie wiemy jeszcze wszystkiego. Dzięki tej niepozornej roślinie możemy złagodzić wiele objawów, m.in. kolki.
Chrzan to warzywo, którego korzeń oferuje mnóstwo możliwości. Używany jest przede wszystkim w kuchni jako aromatyczna i charakterystyczna w smaku przyprawa. Zastosowanie chrzanu jest jednak o wiele szersze i zaskakujące.
Goździki to przyprawa, z której od lat korzysta się w ziołolecznictwie. Ból zęba, głowy i nieświeży oddech – każdą z tych dolegliwości można wyleczyć, używając goździkowej przyprawy. Dowiedz się, jak ją stosować.
Mięta pieprzowa czy cytrynowa jest używana już od czasów starożytnych. Dowiedz się, dlaczego warto pić napar z mięty i jakie dolegliwości może pomóc wyleczyć.
Morwę znajdziemy w większości aptek i wielu sklepach spożywczych w formie herbaty ekspresowej. Szczególną popularnością cieszy się morwa biała. Przyczyną zainteresowania tą rośliną jest głównie jej wpływ na odchudzanie czy nawet na cukrzycę.
Wrotycz pospolity rośnie dziko w wielu miejscach, np. na łąkach czy przy drogach. Mimo że zawiera toksyczny tujon, można go stosować zewnętrznie lub do odstraszania owadów czy kleszczy. Jeśli chcemy uprawiać wrotycz, sadzonki kupimy w wielu sklepach.
Żurawina spożywana regularnie może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Ten niepozorny owoc coraz częściej stosowany jest jako rodzaj suplementu diety – dostępny m.in. jako żurawina suszona, liofilizowana czy świeża, a także w postaci soków oraz herbat. Jakie właściwości ma ta roślina i kto powinien włączyć ją do swojego jadłospisu?
Łatwa, zdrowa i ekonomiczna - fasola to najlepsza tajna broń w naszej kuchni. Co prawda fasola w puszce jest wygodnym rozwiązaniem, ale umiejętność gotowania fasoli sprawi, że twoje dania będą smaczniejsze i zdrowsze. Podpowiadamy, jak przygotować fasolę zarówno w garnku, jak i w wolnowarze.
Wino jest niezwykle eleganckim i smacznym alkoholem. Pijemy je do posiłku, podczas spotkania ze znajomymi i w czasie leniwych wieczorów. Warto spróbować zrobić domowe wino, by oprócz smaku napoju móc poczuć dumę, gdy uda nam się wyczarować wspaniałe wino domowej roboty. Przepisy czekają poniżej. Zaskocz siebie i swoich znajomych!
Bańki szklane bezogniowe to alternatywna forma leczenia, która znana była już w tradycyjnej medycynie Chin i Bliskiego Wschodu. Stosowane są na wiele schorzeń dróg oddechowych. Przez wielu traktowane jako alternatywa dla antybiotyków. Jak stawiać bańki bezogniowe? Na co działają, kiedy je stosować i czy można leczyć nimi również dzieci?
Skacze z kwiatka na kwiatek, nie potrafi zagrzać miejsca u boku jednej partnerki. Typowy kobieciarz, zawsze gotowy na nowe podboje. Jednak czasem, zaślepione, nie widzimy tego na pierwszy rzut oka. Istnieją jednak pewne cechy kobieciarza, które możemy zobaczyć po wnikliwej obserwacji.
Kłótnie w związku przytrafiają się niemal każdej parze. Zwykle jednak nie zwiastują one jego końca, a jedynie przejściowe kłopoty. Wiele zależy od tego, jak rozwiążemy daną sytuację i jak omówimy problemy w związku z partnerem.
Kompromis to słowo, które zna większośc z nas, jednak często nie wiemy dokładnie, co ono oznacza. Jeszcze trudniej nam odpowiedzieć na pytanie, jak osiągnąć kompromis w związku. Kiedy takie rozwiązanie jest potrzebne i jak sprawić, by każda ze stron była z niego zadowolona?
Temat wydaje się banalny, ale w rzeczywistości wcale takim nie jest. Co to w ogóle znaczy, że rozmowa jest konstruktywna? Jak przeprowadzać takie dialogi? Czy są one sposobem na rozwiązywanie konfliktów?
Motywacja kojarzy nam się zazwyczaj z pracą – z rekrutacją do niej (wysyłanie swojego listu motywacyjnego) lub ze stymulacją do wykonywania swoich obowiązków. Co tak naprawdę oznacza pojęcie „motywacja”? Jak się zmotywować, aby wydajnie pracować?
Każdy wie, że pewność siebie pomaga w życiu i przydaje się zarówno w wielu codziennych sytuacjach, jak i w odnoszeniu sukcesów zawodowych. Jednak nie każdy ma świadomość, że można zwiększyć pewność siebie. Warto nad tym pracować! W jaki sposób?
Osobowość – każdy jakąś ma. Aby efektywnie komunikować się z ludźmi i aby proces naszej adaptacji w społeczeństwie przebiegał prawidłowo, warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest osobowość i co wyróżnia poszczególne typy osobowości.
Teoria prawa przyciągania daje ludziom obietnicę szczęścia osiągniętego jedynie za pomocą ich własnych myśli. Sądzisz, że to nie działa? W końcu wielu z nas myśli o wygranej na loterii czy szczęśliwym, długotrwałym związku, a jednak nic takiego się nie dzieje.
Psychoterapia – ostatnio sporo się o niej mówi. Niektórzy wciąż się jej obawiają, inni uważają, że jest „lekiem na całe zło”. O co tak naprawdę chodzi z psychoterapią i na czym polega jej fenomen?
Ostatnio bardzo dużo mówi się o rozwoju osobistym człowieka. Z tego artykułu dowiesz się, co oznacza to pojęcie i jaki ma wpływ na naszą karierę, a także poznasz kilka prostych sposobów na swój rozwój emocjonalny.
Nowa szkoła, pierwsza praca to miejsca, do których udajemy się z lękiem. Obawiamy się zwykle nie tylko samych obowiązków związanych z nauką lub wykonywaną pracą, ale także otaczających nas ludzi.
Zapewne każdy z nas choć jeden raz w życiu zastanawiał się, jak zwiększyć swoją atrakcyjność. Jak bardziej podobać się kobietom, jak być atrakcyjną dla męża? Czy istnieją metody na większe powodzenie?
Samoocena jest często poruszanym w psychologii problemem, który ma znaczenie zarówno dla osób młodych, jak i dla starszych. Samoocena wpływa na wiele zachowań człowieka, na jego zdrowie, zadowolenie z życia oraz ogólny sposób działania.
Specyficzna fobia, jaką jest kancerofobia, może okazać się naprawdę niebezpieczna dla zdrowia i samopoczucia pacjentów. Czym jest, jak się objawia i czy można się jej pozbyć?
Gdy w końcu przytrafia się kłótnia w małżeństwie, wiele kobiet wpada w panikę. Zwłaszcza gdy do tej pory taka sytuacja nie miała miejsca. „Czy to początek problemów w małżeństwie? Czy on mnie już nie kocha?” - myślą niektóre panie.