Zgrabna talia i płaski brzuch dodają atrakcyjności, dlatego są celem dla wielu z nas. Jak go osiągnąć? Czy ćwiczenia na boczki i brzuch wymagają godzin spędzonych na siłowni?
Pleśniawki występują w postaci drobnych, białych plamek lub zmleczenia błony śluzowej dziąseł. Świadczą one o infekcji grzybiczej. Mogą się pojawiać w pierwszych dniach życia noworodka lub też w przebiegu całego okresu niemowlęcego. Czy domowe sposoby na pleśniawki u niemowląt będą skuteczne, czy lepszy będzie specjalistyczny lek na pleśniawki?
Kobiety często zastanawiają się, co oznacza, gdy pojawia się żółty, przezroczysty lub mleczny śluz przed okresem? Dlaczego przy regularnych cyklach owulacyjnych śluz przed miesiączką ma kolor różowy? Przyczyną tego stanu rzeczy może być niewydolność ciałka żółtego, które nie wytwarza odpowiedniej ilości progesteronu, ale to niejedyny powód.
Leki homeopatyczne można stosować zarówno w procesie leczenia chorób, jak i w ramach profilaktyki. Przez niektórych lekarzy uznawane są za ważny element uzupełniający standardowe leczenie. Czy środki homeopatyczne działają na zatoki lub na kaszel? Sprawdź, jaka jest ich skuteczność i czy ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne.
Szóstka Weidera to prawdziwe wyzwanie. Ciężki i bardzo męczący trening, do końca którego wytrwają nieliczni. Celem jest zbudowanie sześciopaku w jak najkrótszym czasie. Czy 6 Weidera naprawdę działa? Jakie przynosi efekty? Czym grozi A6W?
Ból jajnika nie musi oznaczać schorzeń chorobowych. Wiele kobiet odczuwa dyskomfort w okolicy podbrzusza w środku cyklu menstruacyjnego podczas dni płodnych. Jeśli jednak towarzyszą im inne symptomy, takie jak np. obfite miesiączki, należy udać się do lekarza.
Zdarza się, że laktacja pojawia się w sytuacjach innych niż po porodzie naturalnym. Stosunkowo często pojawiają się problemy z laktacją po cesarce.
Trening 100 pompek to popularny plan treningowy wzmacniający ramiona, barki i brzuch. Plan zakłada wykonanie stu pompek w jednej serii. Jakie są założenia i zalety treningu?
Animal Flow jest nurtem fitness, który w USA stał się popularny już w 2010 roku. Również w Polsce zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Nic dziwnego - sportowcy i entuzjaści na wszystkich poziomach zaawansowania mogą czerpać korzyści z ćwiczeń Animal Flow. Na czym polega ten fenomen?
Aqua aerobik to bezpieczna i mało kontuzyjna forma aerobiku. Ćwiczenia wykonywane w wodzie angażują mięśnie całego ciała, ale nie stanowią zagrożenia dla przyszłej mamy i jej dziecka. Dlatego aerobik w wodzie mogą uprawiać nawet kobiety w ciąży. Jakie daje efekty? Jaki ma wpływ na zdrowie?
Bieganie, aby było bezpieczne i zdrowe wymaga wiedzy i dobrego przygotowania. Na co zwrócić uwagę, czym kierować się przy wyborze butów i jakie znaczenie w bieganiu ma sen?
Bieganie to idealny sposób na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. Pozytywnie wpływa na zdrowie, kształtuje sylwetkę, ale też relaksuje i pomaga w leczeniu depresji. Jakie efekty daje regularne bieganie?
Erytrocyty w moczu w ciąży to częsty problem kobiet. Najczęściej nie jest to sygnał poważnej choroby, a jedynie jeden z objawów infekcji. Niemniej jednak, aby wykluczyć np. nowotwór, należy udać się do lekarza.
Podczas rutynowej wizyty u ginekologa zastosowanie mają wzierniki ginekologiczne. Dzięki nim lekarz może obserwować wnętrze pochwy oraz szyjkę macicy.
USG narządów rodnych to jedno z elementarnych badań podczas wizyty u ginekologa. Jeśli oczekujesz dziecka, umożliwi Ci ono zobaczenie maluszka, a także wykrycie rozmaitych nieprawidłowości na wczesnym etapie ciąży. Warto jednak pamiętać, że USG narządów rodnych wykonuje się nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn, a w obu przypadkach pozwoli ono wychwycić różnego rodzaju zmiany w poszczególnych elementach układu rozrodczego.
Polucje nocne u chłopców to przypadłość, która dotyka ok. 80% populacji. Oznacza to, iż prawie każdy mężczyzna doświadczył niekontrolowanego wytrysku. Nocne zmazy to nie choroba, a objaw świadczący o osiągnięciu dojrzałości seksualnej przez chłopców.
Badanie ginekologiczne przez odbyt wykonuje się tylko w niektórych przypadkach. Przeczytaj, jak przebiega wizyta u ginekologa i jak się przygotować do badania przez odbyt. Co warto wiedzieć o badaniach ginekologicznych?
Pierwsza wizyta u ginekologa jest źródłem dużego stresu. Dziewczęta często martwią się, czy badanie ginekologiczne boli, zastanawiają, co widzi ginekolog podczas badania lub jak wygląda badanie ginekologiczne u dziewicy. Przed badaniem warto dowiedzieć się więc, jak ono wygląda i jak przygotować się do badania ginekologicznego. Ułatwi to przezwyciężenie wstydu i złagodzi stres.
Zespół przewlekłego zmęczenia to choroba występująca przede wszystkim u kobiet. Objawia się między innymi zaburzeniami snu, obniżoną aktywnością, chronicznym zmęczeniem. W leczeniu zespołu ważną rolę odgrywają metody farmakologiczne.
Kiedy pierwsza wizyta u ginekologa jest koniecznością? Nie wtedy, kiedy jesteś w ciąży albo potrzebujesz tabletek antykoncepcyjnych. Dojść do niej powinno dużo wcześniej, przed rozpoczęciem współżycia. Bo pewne rzeczy w życiu kobiety powinny odbywać się w określonej kolejności.
Plemnik to haploidalna komórka rozrodcza mężczyzny. Choć składa się wyłącznie z 3 części, jego funkcjonalność warunkuje przyrost naturalny na świecie. Budowa plemnika nie jest skomplikowana, przez co jego żywotność również jest krótka. Jednak jest to element niezbędny w cyklu życiowym.
Każda kobieta od momentu dorastania do okresu późnej starości powinna pozostawać pod regularną opieką poradni ginekologicznej. Jedynie regularna diagnostyka i badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie nieprawidłowości i chorób, co umożliwia właściwe leczenie. Tymczasem według badań zleconych w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej "W kobiecym interesie" aż 40 proc. Polek nie widzi potrzeby chodzenia do ginekologa. Dlaczego? O problemie tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ginekolog dr Marzeną Dębską.
Antydepresanty to leki psychotropowe stosowane w terapii zaburzeń psychicznych, w tym depresji, zaburzeń lękowych i nerwicowych, a także zaburzeń jedzenia, zespołu stresu pourazowego, bezsenności czy bólu przewlekłego. Nawet najnowsze antydepresanty nie działają od razu. Efekt terapeutyczny pojawia się dopiero po 2-3 tygodniach właściwego stosowania leku. Nagłe odstawienie antydepresantów jest przyczyną nieskuteczności leczenia.
Skóra atopowa pojawia się głównie u dzieci do 5. roku życia. U dorosłych jest odmianą egzemy. W jej pielęgnacji sprawdzają się kosmetyki o naturalnym składzie, stosowane w trakcie kąpieli, oraz do natłuszczania ciała. Osoba cierpiąca na tę chorobę powinna też skorzystać z pomocy psychologa. O atopowym zapaleniu skóry rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z dermatolog Ireną Walecką.
Trądzik hormonalny, zwany trądzikiem dorosłych, jest skutkiem nadprodukcji łoju w skórze. Przyczyną dolegliwości są zaburzenia hormonalne lub stres. Leczenie trądziku jest procesem długotrwałym i obejmuje terapię hormonalną, stosowanie antybiotyków, przemyślaną pielęgnację skóry, a także używanie naturalnych preparatów na bazie ziół. O przyczynach trądziku i jego leczeniu mówili w Dzień Dobry TVN endokrynolog, ginekolog Katarzyna Skórzewska, dermatolog Marcin Ambroziak oraz psycholog Magdalena Chorzewska.
Aloes to roślina służąca jako naturalny środek leczniczy. Jej właściwości wynikają z działania składników obecnych w wyciągu z rośliny, na bazie którego powstaje że Stosowany jest on również jako kosmetyk, który skutecznie radzi sobie z trądzikiem i łupieżem.
Badanie ginekologiczne u dziewicy może wywoływać niewyobrażalny stres z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, to ogromnie intymna sytuacja dla młodej dziewczyny, która inicjację seksualną ma jeszcze przed sobą. Nic więc dziwnego, że na początku każda dziewczyna jest skrępowana. Po drugie, dziewczyny często nie mają świadomości, jak takie badanie wygląda i przez to boją się ingerencji w ciało, do której nie ma w trakcie takiego badania prawa dojść. Nic więc dziwnego, że pytanie, jak wygląda badanie ginekologiczne dziewicy, spędza niektórym sen z powiek.
Badanie czystości pochwy, badanie pochwy palcem, USG – to tylko kilka badań, które pomagają w diagnostyce chorób dróg rodnych, także na wczesnym etapie zaawansowania. Sprawdź, jakie badania wykonać, aby dowiedzieć się więcej na temat stanu własnego organizmu – zwłaszcza jeśli wysyła on wyraźne sygnały ostrzegawcze.
Przed wizytą u specjalisty, często kobiety zastanawiają się, czy do ginekologa trzeba się golić, czy nie. Jest to kwestia indywidualna, jednak jest kilka sytuacji, w których nie należy tego robić.
Fotele ginekologiczne często wywołują stres u kobiet odwiedzających ginekologów – niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, czy pięćdziesiąta wizyta. Fotel u ginekologa jawi się nam jako coś, czemu towarzyszy poczucie dyskomfortu. Jak usiąść na fotelu ginekologicznym, żeby ten dyskomfort zmniejszyć? Czy badanie na fotelu ginekologicznym musi być nieprzyjemne? Wyjaśniamy.