Nie stresuj się i ćwicz! Trening rozciągający z Mariolą Bojarską-Ferenc

Od poniedziałku ponownie możemy wchodzić do lasów i parków, my jednak cały czas zachęcamy do aktywności fizycznej w domowym zaciszu. Kolejny zestaw ćwiczeń, który zrelaksuje ciało i pozytywnie wpłynie na samopoczucie, przedstawiła w naszym programie Mariola Bojarska-Ferenc. To co, zaczynamy?

Ćwiczenia w walce ze stresem

Domowa kwarantanna trwa, a my coraz częściej zaczynamy się stresować. Przebywanie pod jednym dachem z całą rodziną potrafi dać się we znaki. Zamiast się stresować i denerwować - zróbmy coś dla ciała i ducha. Mariola Bojarska-Ferenc pokazała kolejny zestaw ćwiczeń.

Żeby odstresować swoje ciało, ćwiczy się to, co lubicie, byleby było to regularne ćwiczenie. Polecam i ćwiczenia taneczne i ćwiczenia, które oparta o głębokie wydychanie powietrza z równoczesnym wykrzyczeniem swoich emocji. Nie bójmy się wykrzyczeć tych emocji

- zachęcała trenerka.

Zdrowa dieta

Aktywność fizyczna to ważna sprawa, jednak równie istotna jest także zdrowa dieta. To zdanie skierowane jest nie tylko do osób dbających o linię, ale do wszystkich.

Gdy odporność wymaga szczególnej troski, warto wspierać ją właśnie poprzez zdrowe nawyki. Zadbajmy, aby w naszym jadłospisie znalazły się owoce, warzywa, ryby i kasze.

Bardzo ważne jest odżywianie. Po treningu zachęcam do dobrego śniadania, bogatego w tryptofan, który jest odpowiedzialny za produkcję neuroprzekaźników, melatoniny, serotoniny, który wyregulują nam dobry nastrój i dobry sen. Wtedy naprawdę poczujemy się zrelaksowani

- zapewniała Mariola Bojarska-Ferenc.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości