Przez siedzący tryb życia plecy wołają o pomoc? Fizjoterapeuta proponuje skuteczne ćwiczenia

Długie ślęczenie przed telewizorem czy komputerem nie jest zdrowe dla naszych pleców. Ból i wady postawy to jedne z nieprzyjemnych efektów siedzącego trybu życia. Jeśli i tobie kręgosłup daje się we znaki, na ratunek przychodzi fizjoterapeuta Michał Baryza. Sprawdź, jakie ćwiczenia proponuje.

Siedzący tryb życia a plecy

Codziennie spędzamy wiele godzin przed ekranami telewizorów, komputerów czy tabletów. Siedzący tryb życia może negatywnie odbijać się nie tylko na naszej wadze, lecz także na kręgosłupie. Efektem może być dokuczliwy ból pleców oraz pojawiające się wady postawy. Dlatego też konieczne jest wprowadzenie do codziennej rutyny dużej porcji ruchu. Pamiętajmy też, by podczas siedzącej pracy zdalnej zadbać m.in. o odpowiednie ustawienie komputera i dobrze przygotowane stanowisko.

Ćwiczenia na plecy od Michała Baryzy

Gdy już zdecydujemy się na dodanie aktywności fizycznej do listy codziennych zadań, nie zapominajmy o ćwiczeniach na plecy. Mogą one pomóc w pewnych dolegliwościach.

W Dzień Dobry TVN kilka swoich propozycji przedstawił Michał Baryza, który jest nie tylko modelem, lecz także fizjoterapeutą. W jednej z nich przeszedł od podporu do skrętów tułowia. Pokazał też m.in. jak rozciągnąć ścięgno podeszwowe.

Czego unikać? Jeśli mamy problem z przepuklinami w odcinku szyjnym, nie wykonujemy ćwiczenia z kręceniem głową. Mogą one jedynie zaszkodzić. Zobacz materiał ze wszystkimi propozycjami i instrukcjami od Michała Baryzy.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

podziel się:

Pozostałe wiadomości