Plac manewrowy to zmora wszystkich kursantów prawa jazdy. Na "łuku śmierci" egzamin oblewa nawet 30% osób. Część instruktorów uważa, że ten etap powinno się zlikwidować, po to, by przyszli kierowcy swoje umiejętności kształcili tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne, czyli na drogach.
W piątek, 2 grudnia, wystartowała 60. edycja Rajdu Barbórka. Wśród kierowców, którzy wezmą udział w imprezie, nie zabraknie Krzysztofa Hołowczyca. Kto usiądzie obok jednego z najlepszych polskich kierowców rajdowych? Więcej w materiale Dzień Dobry TVN.
W województwie kujawsko-pomorskim oszuści wyjeżdżali na trasy szybkiego ruchu i celowo prowokowali stłuczki i kolizje, by wymusić od kierowców pieniądze. Co robić w takich sytuacjach? O tym opowiedział nam ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego Marek Konkolewski.
Zbliża się Wigilia. Każdy z nas będzie chciał bezpiecznie dojechać do domu i do swojej rodziny oraz wrócić. Bardzo często są to długie podróże. Za pierwszą gwiazdką niejednokrotnie przemierzamy kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset kilometrów, obładowanym po sam dach autem autostradą. Prędkość, zmęczenie, zbyt mała odległość między pojazdami i nieprawidłowa zmiana pasa ruchu - to główne przyczyny wypadków na autostradach.
Ben Collins, legenda świata motoryzacji i uwielbiany przez widzów Stig z kultowego programu "Top Gear", opowiedział Annie Senkarze o tym, jak miłość do samochodów zaprowadziła go na plan filmów o agencie 007. Zdradził również, co kupił sobie za pierwszą bondowską pensję oraz o przygodzie z polskim prawem jazdy.
Wołgi kilkadziesiąt lat temu były najpopularniejszymi samochodami, o których marzył każdy obywatel. Mimo upływu lat, nadal wiele ludzi ma do nich sentyment. W Dzień Dobry TVN o swoich zabytkowych pojazdach opowiedzieli Krzysztof Palmer oraz Bronisław Apfeld.
Anna "Ganczi" Gańczarek będzie reprezentowała Polskę podczas Wyścigu Mistrzów w Portugalii. Sportsmenka opowiedziała, jak wyglądają takie przejazdy. Spotkał się z nią prezenter pogody, Bartek Jędrzejak.
Nawet nie próbujemy sobie wyobrażać, jak wyglądałaby podróż samochodem pozbawionym świateł. To po prostu niebezpieczne i surowo zabronione. Światła w samochodzie to obowiązkowa część jego wyposażenia.
W jubileuszowym, 200. odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska nie odwiedziła domu, lecz ciężarówki. Sprawdziła, jak kierowcy urządzają sobie wnętrza wielkich aut, by poczuć tam domowy klimat.
Koleiny, które powstają na drodze, nie są zjawiskiem nowym. Już przed wiekami na ubitym trakcie z czasem pojawiały się charakterystyczne wyżłobienia. Stanowiły one pewne utrudnienie w podróżowaniu, ale dopiero w erze samochodów stały się realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa osób podróżujących tymi pojazdami.
Piotr Rećko uczestniczy w wyścigach wraków. Jeździ starym i mocno zniszczonym, ale specjalnie podrasowanym samochodem. Jak zaczęła się jego przygoda z wyścigami? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Bardzo często kierowcy samochodów nie zwracają uwagi na innych uczestników ruchu drogowego i "pakują" się swoimi autami tam, gdzie nie powinni. Z takimi kierowcami walczą społecznicy - Kodżak, Mądraliński oraz Kubą Czajkowskim ze stowarzyszenia "Miasto jest nasze" i "Święte Krowy Warszawskie".
Wojciech Galeński na co dzień pracuje jako kierowca autobusu. Po godzinach spełnia obywatelski obowiązek - walczy ze źle parkującymi kierowcami. Co kryje się za jego misją?
Justyna, Ania i Joanna - dzielą je setki kilometrów, a łączy miłość do "Maluchów". Kultowe samochody stały się oczkiem w głowie właścicielek, które dumnie prezentują swoje auta na polskich drogach. Panie postanowiły także nadać pojazdom osobisty charakter. Samochody zostały zatem odświeżone i przemalowane na rzucający się w oczy kolor.
Na półkach stoi przeszło 2 tys. modeli, a w pudłach czeka kolejnych 1,5 tys. Maciej Roszkowski jest miłośnikiem resoraków. Modele zbiera od 36 lat. Swoją wyjątkową kolekcję pokazał w Dzień Dobry TVN.
Joanna Liszowska straciła swój ulubiony samochód. Aktorce skradziono go sprzed jej domu. Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 lutego. Wartość skradzionego Bentleya szacuje się na ok. 750 tysięcy złotych.
Co zrobić, kiedy nie stać nas na monster trucka lub inne wymarzone auto z górnej półki? Możemy je zbudować i sterować zdalnie. Sandra Frej od kilku lat popularyzuje swoje oryginalne hobby.
Unowocześnianie samochodów następuje w błyskawicznym tempie. Jednak niektóre z pojawiających się nowych funkcji potrafią być zgubne. Jak wygląda kwestia autopilota?
Przedmiotem leasingu obecnie są już nie tylko samochody, ale także komputery czy maszyny produkcyjne. Leasing ma także liczne walory podatkowe, przedsiębiorcy często zaliczają płacone raty leasingowe do swoich kosztów uzyskania przychodu, co potem implikuje mniejsze podatki dochodowe do zapłacenia. Czy leasing, np. samochodu się opłaca?
Radosław Rzemiński jest nie tylko fotografem. Serca wielu osób podbił robionymi przez siebie meblami, które często powstają z części samochodowych i swoim wyglądem nawiązują do aut. Oto historia jego nietypowego zajęcia.
Posiadanie ekonomicznego auta szczególnie jest ważne dla rodzin z dziećmi, ale także i dla osób, które codziennie w swojej pracy pokonują bardzo długie trasy. Obecnie ekonomiczne auta to nie tylko modele pojazdów na gaz, ale również i ekonomiczne auta benzynowe.
Najtańszy kredyt samochodowy to marzenie wielu osób. Za pomocą kredytu samochodowego możemy sfinansować zakup nowego lub używanego auta. Warto jednak zastanowić się nad tym, co będzie lepszym rozwiązaniem: kredyt samochodowy czy gotówkowy? Pozostaje również pytanie, gdzie najłatwiej uzyskamy najtańszy kredyt samochodowy.
Fiat 508, Syrena 100 i Warszawa M-20 - takie kultowe samochody można podziwiać na wystawie Perły polskiej motoryzacji prezentowanej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jakie inne auta czekają na zwiedzających? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Kajetan Kajetanowicz: "Zawsze samochody bardzo mnie kręciły. Szybkość. Adrenalina". Kiedy zaczęła się jego przygoda z rajdami samochodowymi? Jak wyglądały jego początki w tym sporcie? Jakie ma plany zawodowe?
Jedną z przyczyn powstawania smogu jest bezprawne usuwanie filtrów cząstek stałych w autach z silnikami diesla. O tym, jak trują nas spaliny samochodowe rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z pulmonologiem dr n. med. Tadeuszem Zielonką z Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i Markiem Józefiakiem z Greenpease Polska. Co można zrobić, aby zminimalizować natężenie ruchu w miastach i spaliny samochodowe?
W tym miejscu ma znaczenie liczba koni, przebieg i uczciwość sprzedającego. W dobie wszechobecnej sprzedaży internetowej Filip Chajzer trafił do miejsca, w którym czas stanął w miejscu. Oczywiście, jak mówi Filip, złote czasy giełd, takich jak ta pod Grójcem, minęły bezpowrotnie, ale klimat i nastrój nie zmienił się. I przypomniały się Filipowi zdarzenia sprzed 20 lat, kiedy wraz z ojcem sprzedawali na giełdzie Poloneza. Co może kupujący? Jakimi zasadami powinien się kierować? Jak cmoknąć Asterkę? Co idzie najlepiej pod handelek - kiełbasa czy może golonka? Zobaczcie, co jest hitem giełdy w Słomczynie!
Ryszard Horowitz, jeden z najwybitniejszych fotografów na świecie, był gościem Kingi Rusin i Piotra Kraśki w studiu Dzień Dobry TVN. Opowiedział im o sesji zdjęciowej samochodów, za którą 35 lat temu został nagrodzony. Po latach Ryszard Horowitz znowu sfotografował samochody Forda. - Bardzo często mi się zdarza, że ludzie patrzą na zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat i twierdzą, że to komputer, a jak mówię, że nie, to posądzają mnie o kłamstwo - mówił w Dzień Dobry TVN Horowitz.
Mówi się, że off-road to męska dyscyplina. Te kobiety udowadniają, że jest zupełnie inaczej. W tym roku w Wiśle odbył się pierwszy off-roadowy rajd przeznaczony specjalnie dla kobiet. Na co dzień są prawniczkami, lekarkami, projektantkami mody, żonami i matkami. Za co pokochały błoto? I jak radzą sobie za kierownicą?