Porady

Jak przetrwać jesień? Gadżety, które nam w tym pomogą

Porady

Dziś pierwszy dzień jesieni! W studiu Dzień Dobry TVN, gadżety, które umilą nam jesienne wieczory zaprezentował nasz etatowy poszukiwacz eko-gadżetów Dawid Kozioł.

Wełniane skarpetki

Ciepłe wełniane skarpetki, najlepiej z wełny merynosów, to podstawa jeśli chcemy utrzymać ciepło w chłodne jesienne wieczory. Zaletą wełnianych skarpetek jest dodatkowo to, że:

Dawid Kozioł:

Wełna jest takim wdzięcznym materiałem, że świetnie chłonie wodę. Jeżeli w zwykłej, bawełnianej skarpetce nadepniemy na jakąś mokrą plamę, to od razu czujemy dyskomfort i musimy skarpetkę wymienić, a w wełnianej nie!

Pledy, otulacze, koce i poduszka z łuską gryczaną

Wieczór z książką na kanapie umilą nam różnego rodzaju Pledy, otulacze, koce. Dodatkowo przydatna będzie też poduszka wypełniona łuską gryczaną.

Dawid Kozioł

Leżenie na tej łusce przypomina leżenie na piasku na plaży. Leżymy na twardym podłożu, które dopasowuje się do kształtu ciała.

Olejki eteryczne

Olejki możemy stosować na wiele sposobów. Najlepiej stosować mieszankę olejków. Do pojemnika z wodą wlewamy taką mieszankę olejków i możemy stosować ją do aromaterapii... lub np. do przetarcia podłogi - wtedy zapach również rozniesie się po całym pomieszczeniu.

Termofory z wodą lub wiśniowymi pestkami

Termofory wypełnione ciepłą wodą, lub pestkami z wiśni, mogą nam pomóc w rozgrzniu się w chłodny wieczór.

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości