Finanse i Praca

Praca dla studentów dziennych i zaocznych. Najpopularniejsze oferty pracy dla studentów

Finanse i Praca

Aktualizacja:
Studentka, która pracuje w call center

Już w trakcie studiów warto zadbać o swoją karierę zawodową. Praktyki studenckie, staże dla studentów i praca dla studentów dają ogromne możliwości zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. Dzięki temu zwiększa się szansa na zdobycie lepszej pracy po studiach.

Praca dla studenta jest sposobem na podreperowanie budżetu, zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia zawodowego. Ofert przygotowanych dla studentów jest sporo, pod warunkiem, że wiemy, jak i gdzie ich szukać. Duże możliwości rozwojowe dają praktyki studenckie . Są firmy, które nie tylko z chęcią przyjmą studenta na praktykę, ale także przygotują go do pracy, a w przyszłości zatrudnią. Jaka może być praca dla studenta i gdzie można jej szukać?

Praca dla studenta – jak to wygląda?

Dawniej praca dla studenta ograniczała się do korepetycji, teraz możliwości są znacznie szersze. Choć w dalszym ciągu korepetycje są pożądane i opłacalne pod względem finansowym, studenci biorą pod uwagę również inne opcje. Często praca , jaką wykonuje student , ma charakter dorywczy. Nie jest traktowana jako miejsce stałego zatrudnienia. Student pracuje w weekendy lub wybrane dni, dzięki czemu nie wymaga się od niego pełnej dyspozycyjności i łatwiej z dopasowaniem godzin pracy do rozkładu zajęć na uczelni.

Idealna praca dla studenta to taka, w której obowiązki są łatwe, a można przy tym dużo zarobić. Niestety jest to raczej rzadkie, zwłaszcza gdy aplikujemy do pracy jako osoby bez bogatego doświadczenia zawodowego. Jednocześnie praktyki studenckie, staże dla studentów i praca dla studenta są doskonałą okazją do tego, by stawiać na rynku pracy swoje pierwsze kroki. Przez typ umowy i zniżki, zatrudnienie studenta jest dla pracodawcy atrakcyjnym rozwiązaniem, dlatego ofert nie brakuje. Niestety student nie może liczyć na stabilne zatrudnienie i podwyżki. Trzeba to potraktować jako nabywanie doświadczenia, dzięki czemu praca po studiach będzie mogła być na lepszych warunkach.

Praca zdalna dla studenta

Gwałtowny rozwój technologii stawia różne dziedziny życia w innym świetle. Tak też jest z pracą. Popularność telepracy na przestrzeni ostatnich lat wzrasta, a na rynku pracy rośnie liczba freelancerów i firm poszukujących osób do pracy zdalnej. Przeczesując oferty, pojawia się praca zdalna dla studenta . Rozwiązanie to jest idealne dla studentów dziennych, którzy na pracę mogą poświęcić dłuższe przerwy między zajęciami. Praca przez internet dla studenta może być wybrana pod kątem jego studiów i dalszych planów. Przyszli informatycy mogą zainteresować się programowaniem, marketingowcy mogą zająć się marketingiem szeptanym lub tworzeniem kampanii, a filolodzy copywritingiem. Praca po studiach z takim doświadczeniem będzie w zasięgu ręki.

Praca dla studenta – gastronomia

Wielu studentów nastawia się na pracę bardziej tradycyjną, wykonywaną w siedzibie firmy. Przeglądając oferty pracy dla studentów , wiele z nich dotyczy gastronomii. Barmani i kelnerzy są poszukiwani w każdym mieście. Pracodawcy najczęściej oczekują pogodnego usposobienia, wysokiej kultury osobistej i dobrej prezencji. Czy ten rodzaj pracy dla studenta jest opłacalny? To zależy. Lokale różnią się pod względem elegancji czy renomy, a to przekłada się na atmosferę w pracy i zarobki. Poza podstawowym wynagrodzeniem, część studentów może liczyć na napiwki.

Praca dla studenta – handel

Zawód sprzedawcy to kolejny często wybierany kierunek zarobkowania. Wiele sklepów i marketów chętnie zatrudnia studentów. Wymóg bycia studentem do 26. roku życia jest związany ze ulgami. To dobra praca dla studentów dziennych , jeśli sklep funkcjonuje w weekend, w przeciwnym razie ułożenie grafiku może być dość trudne. Sklepy odzieżowe czy obuwnicze są też nieraz traktowane jako praca dla studenta na wakacje.

Praca dla studenta – hostessa

Jest to zdecydowanie praca sezonowa dla studentów. Zatrudniona na tym stanowisku osoba najczęściej musi posiadać książeczkę sanepidowską, być komunikatywna i otwarta na ludzi. Po krótkim przeszkoleniu, w określonym miejscu i w danym dniu, ma promować konkretny produkt i zachęcać do jego zakupu.

Praca dla studenta – call center

Ta praca nie wymaga od studenta doświadczenia, prawie wszystkiego można się nauczyć podczas szkoleń wewnętrznych. Call center może dotyczyć infolinii, technicznego wsparcia albo sprzedaży. W zależności od tego, jaki ta praca dla studentów ma charakter, trzeba albo wykonywać telefony albo je dobierać. Najczęściej jest to praca dla studenta zaocznego i wymaga większej dyspozycyjności niż praca jako hostessa. Uzyskanie pracy nie jest trudne, jednak nie każdy sobie poradzi z obowiązkami, jakie na niego czekają. Wskazane są wysoko rozwinięte umiejętności społeczne.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości