Finanse i Praca

  Finanse i Praca

  Stare banknoty szwedzkie, niemieckie, polskie czy amerykańskie są wciąż cenne. Handlowanie nimi to dla jednych sposób na zarabianie pieniędzy, a dla drugich miłe hobby. Dowiedz się, ile są warte zabytkowe banknoty i które z nich warto zdobyć.

  Rok 2020 nie był łatwy dla biznesu. Wprawdzie wiele działalności funkcjonowało całkiem "normalnie", ale są i takie, które miały naprawdę duże problemy. Z raportu Ernst & Young wynika, że po roku od wybuchu pandemii 29 proc. respondentów deklarowało problemy z płynnością finansową, natomiast 27 proc. wzrost zadłużenia.

  W Polsce nie brakuje kobiet, które pragną cieszyć się samodzielnością i osiągać sukcesy ekonomiczne. Przedsiębiorczość i nieprzeciętne ambicje to podstawowe atrybuty, które pozwalają im podążać za marzeniami. Polki zarządzające własnymi firmami muszą mierzyć się z licznymi wyzwaniami, jednak nie ustają w staraniach o osiąganie jak najlepszych wyników pracy. Najlepszym tego dowodem jest raport sporządzony przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką.

  Pandemia sprawiła, że czas pracy wielu osób mocno się wydłużył. Część z nas odbiera telefony i maile od szefa już po godzinach pracy. Portugalia postanowiła walczyć z takimi praktykami. Zgodnie z nowym prawem przełożony, który skontaktuje się ze swoim podwładnym, gdy ten już zakończył pracę, zostanie ukarany. Czy to właściwy kierunek? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Sebastianem Grzywaczem, radcą prawnym i Miłoszem Brzezińskim, trenerem rozwoju osobistego.

  Pracodawcy apelują, by wprowadzić do polskiego porządku prawnego przepisy dotyczące wglądu w informacje o zaszczepieniu pracowników. Ich zdaniem, taka ustawa pomogłaby im odpowiednio planować i organizować pracę. Według ekspertów zapisy w niej powinny jednak jasno określać, do czego pracodawca ma prawo, a do czego nie.