Finanse i Praca

    Finanse i Praca

    Okres letni jest szczególnie gorący nie tylko ze względu na pogodę za oknem. To również czas wzmożonych dyskusji o wakacyjnych wyjazdach, odpoczynku w zaciszu własnego domu czy spełnianiu hobby. Wszystko, co wiąże się z tymi zagadnieniami przynosi na myśl upragniony urlop. Niemniej jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak poprawnie z niego skorzystać i ile dni nam przysługuje.

    Na korepetycje chodzi wielu uczniów. Powody są różne, czasem chęć osiągnięcia lepszych ocen, nadrobienie materiału, a czasem potrzeba zrozumienia i zauważenia. Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor podał, że w kończącym się roku szkolnym, co czwarty uczeń korzystał z korepetycji. Ile kosztowało to rodziców?

    Praca to w dzisiejszym świecie niemal konieczność. Wciąż trwają batalie o rozmaite stanowiska w renomowanych firmach, a przebić się, nawet z bardzo dobrym CV i referencjami, wcale nie jest łatwo. A gdy wreszcie to się uda, do codziennych trosk nierzadko dochodzi jeszcze strach przed pracą. To w końcu nowe wyzwanie, któremu trzeba jakoś sprostać, a nie każdy od razu czuje się na siłach. A co, jeśli powierzone zadania okażą się zbyt trudne i nie podołamy?