Jak zostać programistą? To pytanie bardzo często zadają sobie ci wszyscy, którzy wiedzą, że zawód ten ma ogromną przyszłość. Jeżeli zastanawiasz się, jak zostać programistą gier, aplikacji lub oprogramowania, to wiedz, że możesz zacząć już teraz - we własnym domu. Jak? Z okazji Dnia Programisty podpowiadamy, co zrobić, aby zacząć swoją przygodę z programowaniem.
Do świąt może stać się produktem ekskluzywnym.
Jak długo potrwają utrudnienia?
Ministerstwo Finansów planuje podwyżkę akcyzy w dwóch etapach.
Nowe badanie GUS ujawnia prawdę o rynku pracy w Polsce. Z analizy wynika, jak rozkładają się m.in. zarobki naszych rodaków ze względu na płeć, czy wielkość rodziny. Niestety to kobiety wciąż zarabiają średnio mniej niż mężczyźni, często też są "karane za macierzyństwo". Czego możemy dowiedzieć się z nowych danych?
Ich katalogi były obecne w wielu domach.
Kwota robi wrażenie.
Na wasze pytania odpowie ekspertka Pracuj.pl, psycholożka Małgorzata Jakubowska-Łęczycka.
Ogłaszamy start naboru w ramach działania "Promocja marki innowacyjnych MŚP" w związku z udziałem Polski w Wystawie Światowej EXPO 2025 w Osace, Kansai w Japonii.
Schyłek lata to pełnia sezonu owocowo-warzywnego. Restauratorka Beata Kartowicz w ramach cyklu Dzień Dobry TVN "OszczędzaMY" sprawdziła, jak najkorzystniej przygotować przetwory na jesień, by cieszyć się ich smakiem i nie zapłacić za nie wiele.
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
"Nie dzieliłam się informacją, że mam w domu małe dzieci".
Kiedy mija.
Na pytania odpowiadała adwokat Karolina Pilawska.
Mówi się, że ciężka praca jest kluczem do sukcesu. Czy faktycznie dawanie z siebie wszystkiego pozwoli nam osiągnąć zawodowe szczyty? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Mikołaj Marcela, nauczyciel akademicki i pisarz.
Na co trzeba uważać?
Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W sezonie letnim pracuje to blisko 12 000 tysięcy osób. Czym dokładnie się zajmują? Jak to miejsce funkcjonuje?
W Polsce może być znacznie więcej milionerów niż się wydaje. Co ciekawe, sami zainteresowani mogą nie zdawać sobie sprawy, że zaliczają się do tego grona. Jak to możliwe?
Podczas zakupów zostawimy w sklepach coraz więcej pieniędzy. Szacuje się, że w lipcu - w porównaniu z minionym rokiem - ceny wzrosły o niemal 4 proc. Za co płacimy najwięcej?
Od 1 października rodzice będą mogli się ubiegać o świadczenie w programie "Aktywny Rodzic". Zakład Ubezpieczeń Społecznych już rozsyła rodzicom pisma z przypomnieniem. Co warto wiedzieć o projekcie? Jakie wsparcie można otrzymać?
Mimo że polski system emerytalny działa nie najgorzej, to jest wiele rzeczy, które wymagają naprawy. Poważnym problemem są m.in. duże dysproporcje między świadczeniami pań i panów. Jak i czy można to zmienić?
Pracoholizm jest uzależnieniem behawioralnym, które nie należy do rzadkości. Przyczyny pracoholizmu są bardzo różne, zalicza się do nich m. in. perfekcjonizm i potrzebę osiągnięcia stanu stabilności. Narażone są na niego szczególnie osoby wykonujące wolne zawody. Z okazji Światowego Dnia Pracoholizmu, zwanego też Dniem Pracoholików, przypominamy, co kryje się za tym zaburzeniem. Oto wszystko, co warto o nim wiedzieć.
Gdzie wyrzucać elektrośmieci?
Na szczycie nie znalazła się informatyka.
Do 3 października br. przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach inwestycji finansowanej z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Z dniem 1 sierpnia br. o wsparcie mogą ubiegać się również firmy, które wykażą spadek obrotów w latach 2020–2021 wynoszący co najmniej 20%, a nie 30% – jak dotychczas. To niejedyne ułatwienie w obecnym naborze, sprawdź pozostałe!
Wysoka fala, zimno, porywisty wiatr. Kiedy warunki stają się ekstremalne, oni zaczynają swoją pracę.